Anne s E na konci - Zrození vnitřního pokladu (2017) (epizoda)

Vskutku nádherný rodinný seriál. Netflix se opět blýsknul. Každé ráno se celá famílie naskládáme k bedně a koukáme, ani nedutáme, na perfektně zpracovaný knižní příběh.

Zaklínač (2019) (seriál)

Celá série v těle, některé díly dvakrát. Nebudu řešit nesrovnalosti, protože ano, v povídkách byly jinak, lepší, nebo je má fantazie vnímala odlišně. Uzavírám tím, že pokud se budu chtít potěšit originálem, není problém, zalistuji ve čtečce. Seriál mi udělal čistou předvánoční radost, užila jsem si ho s chutí a Netflixu děkuji, že se na tenký led pustili. Není nad to ležet s chřipkou v peřinách a pustit si příběh, který mám ráda.Být zvědavá, jak ho vymysleli, poskládali a tetelit se nad Cavillem, který mi v roli Geralta nakonec překvapivě seděl. Co se týče příběhu, lépe ho poskládat do osmi dílů asi ani nešlo, uvědomuji si, že je určen i divákům Zaklínače neznalým, za mě tedy spokojenost. Všem spokojeným, nespokojeným nebo Zaklínačem vůbec nepolíbeným milovníkům filmů či seriálů tímto přeji veselé Vánoce! Mějte se fajn a bavte se u toho, co vás těší. :)

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Peckovní díl! Fujtajbl. :) Super. Mně se líbila i Triss, zato Yenn mi přijde ošklivá i po proměně...

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Tady si zaláteřím, ale předesílám, že jde o rozpor mezi mou osobní představou podle knih a představou netflixu. Povídka s čertem je napsaná z části velmi vtipně, rozesmívala mě nahlas. Mrzí mě, že tato Sapkowskeho deviza zůstala opomenuta a obávám se, aby to tak nebylo dál. Navíc čert se mi nelíbil, amatérská maska až běda a ta hrůza, co hraje Yennefer? Tak na tu si budu muset zvyknout. Navíc ji dabuje Issová, ale taková ta vypleštěná, ukňouraná, čili pro mě peklo, ale jistě, můžu si to dát v originále. Marigold se mi taky příliš nepozdává, není sympatický, je fádní, dále postarší čaroděj je zde vyobrazen jako mladý frac, no a ten blackelf v závěru? Nejlépe mi z toho vychází Geralt, kterého bylo v této epizodě zoufale málo.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tak snad jen za tu Margot, která se zde blýskla senzačně, těším se na její jízdu v pokračování, a druhá za hudbu. Jinak mě Oddíl neoslovil.

Testament mládí (2014)

Na tomto filmu mě nebavilo nic. Dvě za námět, poselství je to záslužné, ale ruku na srce, i to jsem přehnala.

Lincoln (2012)

Něco strašného. :)

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Vizuálně úchvatný biják, na SW se do kina chodit musí, ale... rozladil mě naprosto zpackaný rozcajdaný závěr, který trval snad hodinu a ano neřeším zas až tak všechno to k ději, co trápí skalní fandy. A proto je co říct, že i já, která nejsem zarytou uctívatelkou Hvězdných válek tady kroutila hlavou. K vývoji děje se vyjádří znalci, já půjdu do jiných vod. Fisherová nás před lety opustila, ok, ale do háje, jsou to tři járy, nekončící oplakávání, které vypukne hned na startu filmu a taky vytahování dalších starých duší z minulosti, na to mě neužije. Nesympatické postavy téměř všechny, za kamarády bych brala jen ty roboty. Dojený patos k smíchu a ten huban v závěru? Tři hvězdy za vizuál, za Rey, na kterou se dobře dívá, za Adama Drivera, na kterého se sice dobře nedívá, ale baví mě vždy a všude, samozřejmě za hudbu i za roztomilé roboty a další úchvatné bytosti, na které bych vydržela koukat hodiny. Délka filmu na embolku, mít to sto minut, domnívam se, že by to na kvalitě jenom získalo.