30 minut po půlnoci (2012)

Mě tyhlety filmy prostě baví.... Já vím, vím... Ale přesto mě baví. :)

Střihoruký Edward (1990)

Tim Burton v parádní formě. Pohádka, která i po letech dokáže oslovit publikum. Možná proto, že téma odlišnosti jednotlivce je stále aktuální. Něco mi říká, že ani v budoucnu tomu nebude jinak.

50/50 (2011)

Pěkný film na smutné téma, elegantně zpracovaný, navzdory tématu poměrně odlehčený, přičemž nijak nezlehčující tíživou situaci smrtelně nemocných.

Casino Royale (2006)

Bondovky s Danielem se mi líbí! A v této je navíc Mads a Eva a točilo se to u nás. Za mě maximální spokojenost!

Za lepší život (2011)

Moc pěkný film. O dřině a píli lidí, kteří v nové zemi začínají od nuly a chtějí pro své děti jenom to nejlepší...

Jak na věc (2002)

Ani ne romantická, ale komedie. Anglická komedie- to bude ten správný výraz. Příběh citlivého, hodného kluka, který nezapadl do kolektivu průměrně spokojených školáků, neboť přestože má maminku a má ji rád, má s ní spoustu problémů, které by nezvládl ani mnohý otrlý dospělý. Chlapec se potýká s něčím, co nemůže sám zvládnout a zdaleka to není jen ten otřesný pletený svetr s duhou, který musí nosit. A do toho ta věčná samota... Jeho protipólem je sebestředný, arogantní, nepracující, ale finančně dobře zajištěný třicátník, který má svůj život pod palcem, ví Jak na věc, ale jak se rychle ukáže, rezervy takový život přeci jen má... Setkání dvou individuí přináší řadu úsměvných situací, přičemž celkově se film vyvine do typicky anglicky vtipné, laskavé komedie. Po filmu mi je vždycky moc fajn.

Večeře s April (2003)

Večeři s April mám moc ráda. Viděla jsem ji kdysi náhodou na HBO a dostala mě. Je to malý film o běžném životě, přičemž řada znázorněných situací v člověku vyvolá až nečekaně silné emoce. Hezky obsazeno, velmi dobře zahráno. Ideální stopáž.

Život podle Dana (2007)

Docela nenápadná romantická komedie, ale překvapivě krásně vydařená, že ji s radostí hodnotím známkou nejvyšší. Moc dobré!

Sázka na nejistotu (2015)

Co na tom, že to je možná dobrý film, když je nosné téma snímku natolik náročné, že ani při opakovaných projekcích nelze pochopit... Tento problém zastínil moji chuť celý filmový počin více analyzovat.