Immortal17

Immortal17

Monika Babolčayová :)

okres Karlovy Vary
28 let / Ta co miluje horory, sci-fi, steampunk, found footage, krále hororové literární tvorby Stephena Kinga, Aggrotech, protože je to jiný svět a rock/metal, protože mi dává sílu, kterou potřebuji

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.9.2018  17:41

Co dodat k tomuto snímku? To snad ani nejde popsat. Přesně jak sám David Lynch tvrdí, dosud nikdo nebyl schopen odhadnout, nebo jen při nejmenším přiblížit, pravou podstatu, skutečný směr, jeho nejtemnějšího příběhu vůbec. Je téměř nemožné tento film ohodnotit, zvolila jsem tedy zlatou střední cestu. Nemohu dát odpad, jelikož každý příběh musí mít nějaký význam, stejně tak Eraserhead nevznikl jen tak bez smyslu, že? Ale naopak, nemohu hodnotit ani plným počtem, jelikož je to nad hranicí lidského chápaní a zůstane tím dokud jednoho dne samotný Lynch nepřijde s objasněním. Otázka zní - proč vznikl tak bizarní příběh? Protože se rádi bojíme. Možná ta nejhlubší myšlenka v tomto filmu není ani tak děsivá jak se zdá být. Je to jen metafora. Ale pro co? A skutečně dost by mě zajímalo proč David Lynch celou dobu během natáčení přísně tajil jak fungovalo "novorozeně". Ve zkratce - tenhle film buď budete milovat, nebo ho budete nenávidět, protože pravý smysl není znám. Není nic mezi tím.

• 29.11.2017  19:57
    Creep 2 (2017)

Zastřelte mě, ale Mark Duplass mě tu neskutečně bral... :D Nechápejte mě špatně, je to magor po jakékoliv stránce, jinak by nezabil 39 lidí, ale ty jeho hry by bavily i mě. Má určitou dávku podivného humoru, při které jsem se ze srdce zasmála. Pardon? Já myslela, že to má být thriller a ne komedie? :D Což o to, ale on tu byl nehorázně sexy, zvláštní role, která se k němu neskutečně hodí. A já mám ráda zvláštní věci. A že miluji vousáče se zvráceným smyslem pro humor víme...Co z toho plyne? Že mi sympatizuje sériový vrah! :D To tu ještě nebylo... :D Pozor!

• 25.11.2017  15:46

První polovina filmů možná trochu zdlouhavá je, ale patří to k příběhu, který se skutečně stal, obzvlášť co se týká následujícího pekla, který musí Yossi Ghinsberg prožít v džungli úplně sám, je obdivuhodné jak vůbec dokázal přežít pouhou silou vůle. Na konci filmu jsem uronila pár slz jak to k tomuto žánru patří. Škoda, že závěr filmu zůstal v některých případech neobjasněn, například v tom co se stalo s Karlem a Marcusem. Faktem zůstává, že se to nikdy nedozvíme. Pravděpodobně nikdo. Ztratili se i oni? Narazili při cestě na lid kanibalů? Nebo stále žijí někde společně jako dobrodruzi? Nikdo nezná Karlovu pravou tvář, ale uznejme si, že byl velice zvláštní. A na závěr, musíme si všichni uvědomit, že Daniel Radcliffe už není ten malý kluk co kdysi hrál Harryho Pottera, ale už dospělý chlap, co pokračuje ve své herecké dráze i v jiných filmech. Prosím, neodsuzujte a neodepisujte kvůli tomu hned každý nový film, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Doufejme, že se i tento snímek přehoupne do červených žebříčků. Byla by škoda, kdyby kvůli tomuhle upadl do zapomnění.

• 25.11.2017  15:26

Děkuji Ti za ten skvělý zážitek z tohoto snímku...nikdy nepochopím nízká hodnocení katastrofických filmů, nenechte si jimi ošálit. Protože tohle je přesně ten film na který jsem čekala celý rok! Nechci spoilerovat, ale Gerard Butler opět zachraňuje svět...herec na pravém místě, jak jinak také?! Ve zkratce, skvělý námět, skvělé herecké výkony, skvělý soundtrack...podle mého názoru letos nejlepší film tohoto žánru. Omluvte mou neomalenost, všichni máme jiný vkus...co sedí mě, nemusí sedět Vám. Ale věřte, že bych nikdy záměrně neradila špatně. "Věříš na pannu Marii?"

• 19.11.2016  11:41

Smekám poklonu J.K.Rowlingové za skvělý scénář, ani tentokrát nezklamala. S překvapením musím podotknout, že jsem nedoufala v tak přímo epické dílo. Co čekat od předchůdce Harryho Pottera? Jak je již zmíněno v názvu filmu, fantastický svět čar a kouzel....a zvířat samozřejmě. :) Konkrétně řečeno, spíš kufr v tomto případě. Úžasná směsice fantasy, komedie a thrilleru v doprovodu příjemného soundtracku známého J.N. Howarda. Vůbec nelituji kinového zážitku, naopak. Podle mého názoru to, prozatím, vypadá na nejlepší film letošního roku. Že by si šel Eddie Redmayne pro dalšího Oscara? Pokud ne Eddie, tak vizuální efekty a David Yates v režii to snad jistí. Bude to velice zajímavé. Nechme se překvapit.

• 14.6.2015  22:31

O můj bože! Ať už kohokoliv napadlo udělat takové pokračování, smekám mu poklonu až na zem. Draly se mi slzy do očí z toho jak nápadité a výborné to bylo. Odnesla jsem si nezapomenutelný zážitek z kina, kterého nikdy nebudu litovat. :) Mockrát děkuji Colinu Trevorrowovi za boží pokračování "Jurského parku". Je to vážně skvělá podívaná.

• 23.5.2015  18:20
    Poltergeist (2015)

Odnesla jsem si z kina neskutečný zážitek ve formě rozčarování, husí kůže a rozklepanosti. Hned několik lekavých scén mě vážně dostala. Musím přiznat, že 3D efekt tomu docela přidal na síle. Ovšem ráda si ho zopakuji i ve 2D. :)

• 18.2.2015  10:40
    Hlasy (2014)

Jsem naprosto šokována hereckým výkonem Ryana Reynoldse, který mě tentokrát totálně uzemnil svým talentem. Jako Jerry naprosto roztomilý a úžasný, kdo by čekal, že se z něho vyklube naprostý šílenec? Od začátku filmu jsem ho žrala každým coulem čím dál víc, nedokázala jsem odtrhnout oči ani na chvíli. Jsem uchvácená jakým stylem Marjane Satrapi dokázala přenést na plátno natolik psychotický obraz, že jsem se přímo sžila s dějem a ve finále mi bylo Jerryho dokonce až líto, že své schizofrenii sice dokázal čelit, ale že nebylo v jeho silách ji překonat.

• 1.1.2015  16:08

Nenašla jsem nic co bych tomuhle filmu vytkla. Nepostrádal vtip, drama, horor, akci, fantazii, obsahoval zkrátka úplně všechno. Hororové prvky jsou naprosto parádní, smála jsem se vážně od srdce, což se u filmu nestává v mém případě zrovna často. Filmy na téma upíři mě nikdy zrovna neoslovovali, ale tento neměl chybu. Respect. 5/5

• 1.1.2015  16:02

Tohle byl snad ten nejdepresivnější film, který jsem kdy viděla. Michael Pitt opět nezklamal, myslím, že to snad ani nehrozí. Do této role se nikdo nehodí víc. Naprosto odzbrojující. "Fetus" Michaela Pitta byl zkrátka boží a finální poslední hit před Cobainovou smrtí "Death To Birth" mě dostal na kolena. Film Guse Van Santa je jednoznačně skvělý. Stejně jako všechny ostatní jeho filmy ani tento nepostrádá potřebné drama, melancholii a melodramatické prvky stejně jako v jeho předchozích filmech jako byli např. "Restless" a "Elephant". Jednoduše chytá za srdce každého fanouška Kurta Cobaina.

• 1.1.2015  15:49

Sakra, sakra, sakra...nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale sakra jsem se bála. :D Vydržím toho hodně, ale trošku silný šálek i na mě. Další parádní snímek z řady found footage, žánru, který se stává čím dál tím víc populárnějším. Přemýšlím zda svoje noční pozorování found footage neposunu raději na odpolední hodiny, ale pravda je taková, že pak takové filmy ztrácí své kouzlo. Fanoušci mi dají určitě za pravdu. Finální scéna mě naprosto přimrzla a nedokázala jsem se pohnout, ani jednou jsem neodtrhla oči od obrazovky. Tak to má být.

• 1.1.2015  15:44

Jsem trochu zklamaná, že z první části nešlo vyždímat o něco víc, ale jelikož je to dočasně jen část 1. tak nebudeme dělat ukvapené závěry, rozhodně to mělo zajímavý konec, věřím, že to 2. část dožene proto 4/5. :)

• 8.12.2014  16:00

Parádní směsice filmového trháku E.T. a Super 8. Kdo má takové filmy rád, určitě si ho užije stejně jako já. První polovina mě malinko zklamala, ovšem pořád se tam našla nějaká ta scéna, kdy diváka přepadne naprostý úžas a nutí ho neodtrhávat oči z plátna. :) Ale konečně finále vážně stojí za to. :) Příjemný film rozhodně pro celou rodinu nebo jen tak pro zpestření a zabití dlouhé chvíle.

• 8.12.2014  15:52
    Ink (2009)

Z tohoto snímku mám velice smíšené pocity, nedokážu nazvat co jsem cítila při sledování filmu. Nikdy jsem nic podobného neviděla, ale udělalo to na mě nesmírně silný dojem. Úžasně fiktivní děj mě naprosto pohltil již v úvodu a konec mě překvapil v šílené záplavě slz. Vážně uvažuji, že film zařadím do svých oblíbených filmů. Soundtrack ve filmu ve mě též zanechal hlubokou stopu. Krásné, inspirativní, fascinující, ohromující, opravdu velice sofistikovaný příběh. Nemám co namítat, 5/5 si zaslouží. :)

• 13.9.2014  15:26

Tak takhle moc už jsem se dlouho nezasmála. :) Velice příjemná podívaná na dlouhou chvíli. Jak dostat problémovou mládež pod kontrolu? To snad opravdu dokáže jen "Herr Müller". :) Nejkrásnější a nejoblíbenější nováček mezi učiteli na škole. :) Strašně mě ten chlap bral. :D Nádherné tetování, ovšem ke všé smůle pouze namalované. :) Ale nemělo chybu. A ten úsměv - i ledy by prolomil. :) Karoline Herfuth strašně závidím, že měla čest s ním hrát v hlavní roli bláznivou a hysterickou paní učitelku a přespříliš starostlivou sestru i ženskou vůbec. Film vynesl tak překrásnou pointu, že si tento film kdykoliv ráda zopakuji znovu a znovu. Je všehovšudy známo, že Němci mají vytříbený smysl pro humor. :) Musím také dodat, že celý příběh byl doprovázen skvělým soundtrackem všeho druhu. Film mě naplnil přesně oním pocitem, který jsem od takového filmu očekávala. :) Takže nemohu jinak a ohodnotím ho plným počtem za parádní herecké obsazení, skvělý vtipný příběh a skvělou hudbu, která obohatila můj playlist. :)

• 6.9.2014  14:51

Ano, v Irsku se traduje legenda, že malý skřítek střeží poklad na druhém konci duhy a že číhá pod mostem na všechny potencionální zloděje, odnese si je do skrýše a tam je sní. Takhle to známe z dětské pohádky. Tento příběh však nemá s pohádkou společného ani to nejmenší. Jsem velice zklamaná že z toho nešlo vyždímat víc. Už ze začátku jsem se do filmu pustila s velikými obavami co by z toho mohlo vzejít, a ejhle měla jsem pravdu. Mizerné herecké výkony, odporný skřet, který se baví zabíjením právě těch mizerných herců a jedna namyšlená hysterická blondýna, která mě deptala jen co promluvila tím svým pisklavým hláskem. Jediná scéna, která mě pobavila bylo když dostal právě ji, skvěle naaranžovanou pastí od lidí a použil ji proti nim samotným. 3:)

• 6.9.2014  14:38
    Babycall (2011)

No teda, tak takovou pointu jsem vážně nečekala. Velmi deprimující příběh s dramatickým koncem mi nedal spát. Skličující atmosféra vládne po celý děj filmu. Noomi Rapace zahrála svou roli tak přesvědčivě, že jsem neměla ani nejmenší podezření, že by neměla všech pět pohromadě. Ráda bych sem napsala více informací, ale nechci spoilerovat těm, co se na tento film zrovna chystají.

• 6.9.2014  14:29
    Coherence (2013)

Parádní psycho, suprově mi to zamotalo hlavu. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že se průletem komety otevřel jakýsi nový časový prostor s paralelními světy. Od samého počátku jsem hledala jakousi spojitost, nějaké logické vysvětlení, divák by to ale neměl dělat a jednoduše by si měl jen užít zážitek ze skvělého sci-fi. Ovšem tenhle film vás nenechá ani na chvíli chladnými, rozhodně se nebudete nudit a vaše mozkové závity budou pracovat na plné obrátky.

• 6.9.2014  14:00
    Schlag den Raab (TV pořad) (2006)

Kladu si otázku, kde přišel Stefan ke svým znalostem v soutěži. Zdá se být všestranně schopný. Léta tréninku? Byl poražen jen 14x a to byla 3.3.2014 prozatím odvysílána již 47. epizoda. Neuvěřitelné co tenhle chlapík má v makovičce. :) Jeho opakovatelná radost z výher je nepopsatelná. Tenhle člověk mě zkrátka nikdy neomrzí. Jeho styl arogance, sarkasmu a jeho způsob hrát si na neznalého mě pokaždé udivuje, přitom několik vteřin nato bleskurychle odpoví na otázku, kterou údajně nezná a nikdy o tom neslyšel. :D A že jsou to kolikrát setsakramentsky těžké otázky. O jeho sportovních výkonech v soutěži se snad raději ani nezmiňuji, je prostě králem této nejsledovanější nejdelší soutěže s maximální výhrou 3,5mil.€ a s trváním 3,5 hodin každé epizody v Německu. Další epizodu bude možné sledovat 13.9.2014. To je brzy, takže by si ji fanouškové rozhodně neměli nechat ujít. :) Prozatím jste přes prázdninovou sezónu měli možnost sledovat náhražku TV-show "Schlag den Star", soutěž se stejným principem, ovšem Stefan Raab zde není soutěžící, ale moderátorem celé soutěže, ale i přesto si neodpustí vyzkoušet si všechna utkání a ukázat se, že stále umí, což mu není až tak cizí, protože sám už se v těchto disciplínách utkal. :)

• 8.7.2014  10:25
    Kluci (TV film) (2014)

Co je špatného na tom být gay? V dnešní době je nejtěžší outing. Je to nekonečný boj se sebou samým. Strach z odsouzení čemu sami nemůžeme poručit. Nádherný příběh o sebepoznání. Dojal mě natolik, že jsem nemohla dát jinak než 5/5. Zvláštní na tom je, že vždy si vašich pocitů a myšlenek všimne jen nejbližší osoba, což bývá nejlepší přítel, se kterým se znáte mnoho let, a přesto vás na toto téma nikdy neosloví a dává vám dostatečný prostor k vyjádření svých citů až na to budete sami připraveni, přesně jak to bylo znázorněno v tomto filmu.

• 8.7.2014  09:59
    Kuroshitsuji (2014)

Hiro Mizušima podal neuvěřitelný herecký výkon, od začátku jsem mu roli ďábelského sluhy žrala každým dalším slovem. Celý temný příběh mě nutil přemýšlet a od samotného počátku jsem si kladla otázku kdo je vlastně ten malý kluk, který se objevil se Sebastianem u prahu dveří, vždyť je to dívka? Proč ji oslovuje v mužském rodu? Až pak jsem se, díky bohu, dočkala vysvětlení, i když se moje domněnka jen potvrdila. :) Nikdy bych nečekala tak parádní rozuzlení filmu, kdy jsem uronila i slzičku. Vždyť démoni jsou ve skutečnosti vlastně padlí andělé. :) Je to psáno i v bibli, jen jsem čekala, kdy tam ta věta konečně zazní. Pravý po čertech dobrý sluha slouží až do posledního vydechnutí. Nebo jak by řekl Sebastian: "Jaký bych to byl sluha, kdybych něco takového nedokázal? :)

• 31.3.2014  17:22
    13 Sins (2014)

Bohužel jen slabá kopie thajského originálu "13 game sayawng", jsem zklamaná, i když je pravda, že se tento výsledek dal čekat. Ron Perlman však ani tentokrát nezklamal. :) Ovšem gore scény nestály oproti originálu za moc a tak je 2/5. Takhle většinou dopadají předělávky thajských, korejských, japonských filmů Američany. :( Tragédie.

• 16.3.2014  15:47

Masakr! :) Druhý díl překonal první, hektolitry krve, utržené hlavy, skutečně nepřekonatelné vizuální efekty a naprosto parádní soundtrack dodal filmu potřebnou sílu. Jsem nadšená a jsem zvědavá na finální bitvu, doufejme, že se jí brzy dočkáme.

• 4.3.2014  11:58

Neskutečně dechberoucí thriller, větší temnou atmosféru jsem už dlouho v žádném filmu neviděla, temná linie filmu mě upoutala hned v úvodu a trvala až do samotného konce, který mě dostal na kolena. Jen Jižní Korea umí dělat ty nejlepší thrillery, většina tady se mnou bude určitě souhlasit, po tomhle filmu člověk ani jiného názoru být nemůže. Byeong-heon Leea si svou kamennou tváří a svým hereckým uměním pomalu ale jistě zařazuji do kategorie oblíbených herců. :) Ani Min-sik Choi v roli masového vraha nezůstal pozadu, nejlépe hraný psychopat co jsem kdy viděla, nemohli vybrat lepšího. :)

• 4.3.2014  11:51

Ach jo, Gerard Butler mě v poslední době jen zklamal, doufejme, že to příště napraví. Má na víc, Olympus Has Fallen nebo i Chasing Mavericks toho byly důkazem. Komedie, jak vidím, mu zrovna nesvědčí. Mrzí mě, že Uma Thurman měla jen tak malou roli, přitom jsem očekávala, že by ve vedlejší roli měla nějaké větší postavení, bohužel jsem se nedočkala. Příběh tak obyčejný, který se děje ve skutečnosti v podstatě v životě téměř každé hvězdy.

• 25.2.2014  11:14

Po tomto filmu asi přehodnotím názor na šachy a sama se je asi naučím hrát. Z tohohle úhlu pohledu jsem se na tuhle hru nikdy nedívala, tahle skutečnost mě hluboce poznamenala a lituji každého dne, kdy jsem opovrhovala šachem. Už dlouho mě Cuba Gooding Jr. ničím nepotěšil, jsem ráda, že jsem tenhle film nevypustila, i když jsem se bála zklamání, nakonec jsem ráda, že to dopadlo naopak. :)

• 25.2.2014  11:08
    Borgman (2013)

Nechápu, nechápu, a ještě jednou nechápu, to jsem vážně tak hloupá, že mi nedošel smysl příběhu, nebo byl vážně tak zmatený a zamotaný na který si hrál? A proč vlastně? Od začátku filmu jsem v hlavě měla samé otazníky. To není normální, to byl pro zatím nejpodivnější film, který jsem si kdy pustila až do konce, povím vám, bylo to absolutní utrpení, každou další vteřinou jsem měla největší chuť to utnout, ale říkala jsem a doufala jsem, že by to mohlo nakonec mít nějaké logické vysvětlení a co se nestalo? Nezjistila jsem ani tužku. Nevím proč tohle někdo natočil a zajímají mě jaké s tím měl pohnutky.

• 24.1.2014  16:35
    Gamgi (2013)

Vážně nerozumím tomu, jak někdo může dát tomuhle filmu odpad? Parádní scénář, srdceryvné scény, jedna, při které jsem dokonce ani nedokázala zadržet slzy, a především příběh, který by, pokud by se to opravdu někdy stalo, mohl stát realistickým. Jižní Korea opět dokázala, že jsou mistři katastrofických filmů jak jsme se již mohli přesvědčit v "Haeundae", "Deranged" nebo "Tawo". Já jsem nadšená, vytáhlo mě to z křesla.

• 10.1.2014  20:04
    Noroi (2005)

Uff, co k tomuto filmu dodat? Dlouho jsem se rozhodovala jak hodnotit. Byl to celkem zajímavý kousek, o tom žádná, ale chybělo tomu cosi "spešl", až na pár lekavých a děsivých scén to nevidím na víc než na průměr, očekávala jsem něco hrůzyplnějšího od found footage hororu, navíc od Kódžiho Širaišie, viděli jsme to u Grotesque, to byl maximálně až přehnaně brutální příběh, tentokrát však mě docela zklamal, a že si na takové druhy hororu potrpím, jen co je pravda.

• 10.1.2014  19:58

Tyhle krátkometrážní filmy nikdy nemají chybu, jak jsem již někde níže četla, celovečerní film na téma "Slender Man" by uvítal asi každý řádný fanoušek hororu. Kdo by ho neměl rád, no povězte sami, zvědavost je mocná. Bylo to moc krátké, avšak dostačující k tomu, abych mi nahnal husí kůži. Kdo je vlastně Slender Man? Existuje vůbec nebo je to pouze označení "někoho" nebo "něčeho"? Na to se asi nikdy nedozvíme odpověď. Což je škoda, chtělo by to nějak větší rozbor. Upřímně doufám, že se všichni dočkáme parádního trháku o Slender Manovi, pokud ten čas nastane, nenechám si ho v žádném případě ujít.

<< předchozí 1 2 3 4 5