Výpadek proudu (2001) (TV film)

Jedna hvězda je za psychopata, což byla jediná ucházející postava tohohle televizního rádoby díla. Měl moje sympatie, zvlášť na konci, když jsem doufala, že konečně zavře zobák nervově labilní dr. Quinnový, její dementně chovající se dceři i ubohýmu manžílkovi v podání Williama Russe, který hrál fakt mizerně.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nový piráti jsou dlouhý (a to šíleně), sice trojka byla co do délky ještě rozsáhlejší, ale nějak si nepomatuji že bych u ní tak nadšeně očekávala konec. Krom toho mezi ústřední dvojicí to zase tolik nejiskří, některé vtípky vyznívají příliš očekávaně, postava kněze by se dala, bez jediné slzy v oku, vystřihnout a to že Jack ukáže občas svojí lidštější stránku, všechno jenom zhoršuje. Na druhou stranu Jack je prostě Jack (i když ty blonďatý drdy, no nevím) a to mně zatím k jisté spokojenosti stačí.

Batman začíná (2005)

Upřímně řečeno Batman mě nikdy nebral, Kaeton mě nudil, Kimmer byl úchyl a Clooney v neoprenu - raději si nevzpomínám. Ovšem o to víc mě dostalo Nolanovo ztvárnění, to je ten maskovaný hrdina, na kterého jsem od dětství čekala. Realisticky podaný, s parádní akcí a s dobře napsaným příběhem. Souboje jsou sice trochu nepřehledné, pohnutky hlavního padoucha až moc složité, ale to je fuk, já se poprvé v životě u Batmana bavila a to na sto procent.

Lovci diamantů (2001) (TV film)

Kluka jako malého zbije a vyžene z domu jeho otčím, aby se jako dospělý mohl vrátit, a vrhnout se umírajícímu starci málem kolem krku a slíbit mu, že se ujme jeho zkrachovalé společnosti. Krom toho má slabost pro svojí nevlastní sestru, která je nešťastně vdaná a čas od času spolyká nějaké pilule. Jo, málem bych zapomněla, musí se taky postavit svému nevlastnímu bratrovi, jenž je fakt křivák se zálibou v prostitutkách a vysvětlit holce, co s ní chodí, že z toho nic nebude (postelové scény, kdy se ona dívčina snaží seč může a Flanery jen zkroušeně kouká do stropu - neuveřitelné). Slaboduchý scénář, nesmyslně chovající se hlavní postavy, rádoby emotivní výstupy - prostě klasická telenovela akorát v jihoafrickém provedení. Kdybych měla srovnávat s knižní předlohou od Wilbura Smitha, odpad by bylo ještě hodně mírné hodnocení.

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film)

Ohraný námět, mizerné efekty, pohled do běžného dne americké rodinky a parta iracionálních postaviček pobíhajících zmateně po městě uprostřed bouře (rádoby investigativní žurnalistka v podání Nancy McKeon je prostě na zabití). Sfoukla jsem oba dva díly hned za sebou a ještě uvádím, že ne poprvé, takže přežít se to dá, zvláště pak máte-li rádi katastrofické filmy a s jistým zvráceným potěšením sledujete, kolik blbců dokáže katastrofu přežít, i když prakticky celý film usilují svým chováním o pravý opak.

Rande na jednu noc (2008)

Zas jedna romaňtárna která má duši a zároveň dokáže úžásně pobavit. Noční jízda New Yorkem, překvapivě skvělá ústřední dvojice. A nakonec vše vystihující slova klasika – „Kluci, vy vážně nemáte ponětí, jaký je to být hetero - je to hrozný“. Co dodat, občas je to svatá pravda.

Děti štěstí (2000) (TV film)

Prošedivělý policajt ze staré školy, James Brolin, se svojí nezvladatelnou pubertální dcerou, přijíždí do mormonského městečka, kde má hledat podezřelého z vraždy. Postupně se seznamuje s místními zvyklostmi a ještě si stihne střihnout nudnou romanci s fešnou starousedlicí. Krom poměrně pomalého tempa filmu (ne v dobrém slova smyslu), je největší úrazem práce střihače, díky němuž jsem měla každou chvíli pocit, že se Brolin jednoduše teleportuje z místa na místo ( střihač byl asi velký fanda Star Treku). Slabé tři hvězdy. Fakt jediný, co to zachraňuje, jsou mormoni s tou jejich polygamií (jistým způsobem fascinující), kriminální zápletka hraje druhý housle. Na nedělní TV večer trávený s rodiči ok, ale znovu už bych do toho asi nešla.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Hezké tvářičky, hloupé dialogy, k smrti iritující vztahy mezi hlavními představiteli a nabušený mustang v garáži (i když si myslím, že by si “100% borec“ Mike vystačil s kde jakou šunkou i bez IT techniky) to je nový Knight Rider. Ne že by původní Knight Rider byl nějaké veledílo, to s Hasselhoffem ani dost dobře nešlo, ale mělo to atmosféru osmdesátých let a straší verze KITTA byla prostě lepší, chytlavější,.......já nevím co, ale té nové to prostě chybí. Btw. tvůrci nového Knight Ridera jsou pěkný pozéři, poslední díl, co jsem viděla, je ultimativní vykrádačka Transformerů.

Expendables: Postradatelní (2010)

S Postradatelnými jsem měla, co dočinění hned 2x, a zatímco poprvé na mě silně zapůsobily akční scény (Terry Crews válí), a byla jsem schopna vypravěčské stránce ledacos odpustit (vystřihněte Rourka, prosím), po druhé jsem se, až na to jak Sly a Statham vystřílí půlku ostrova a druhou zapálí a kromě mega skvělé finálové bitky, nudila a to brutálně (jo, taky jsem chvíli spala), dějová linka s Charismou je šílená, Willise ještě dokážu tolerovat, ale Arnold je na zabití. Tři hvězdy jsou z nostalgie, na těchto filmech jsem vyrostla, ale vidět po třetí, jak Mickey Rourke vypráví o té holce, co skočila – OMG skočím snad taky.

Nezastavitelný (2010)

Duo Pine /Washington odvedlo skvělou práci. Líbil se i Ethan Suplee. Vlastně film ze sebe v rámci námětu (neovladatelný vlak) dostal maximum. Akorát nechápu, proč režisér zařazoval zcela zbytečné záběry na rodinné příslušníky hlavních hrdinů (dcery, manželka), kteří s kapesníky v ruce, sledují probíhající drama v televizi. U mě to patřičné emoce nevyvolalo, jen mě to rušilo a to říkám ještě slušně. Kdyby to dávali v TV v sobotu odpoledne a v hlavní roli byl Robert Urich, řeknu si dobrá, patří to k tomu. Ale tady to film sráží, na úroveň průměrné televizní zábavy a to zcela zbytečně.