Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burton dal Johnymu namiesto noznic britvy a Helene namiesto obycajnych handier very slusivy korzetik. Takze, za skvelych hercov a podmanivu atmosferu (temneho Londonu) a za podmanivych hercov a skvelu atmosferu 5 (doslova) BLOODY hviezd. There's really no place like London, well now, "what about to shave?"

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Kazdy spravny chlap sa pri pohlade a percentualnu uspesnost Goslingovej postavy viac ci menej nad sebou zamysli. A niektori sa nasledne najdu v tej Carrelovej - vsetkeho vela vsak skodi... Gosling vo svojich obtiahnutych leginach vyzera bud ako gay alebo heartbrejker, oboje zenam imponuje, kedze rozdiely sa stieraju. Kazdopadne vsak vie, ako na to a preto je prva hodina na naozaj velmi slusnej urovni so srsiacim humorom a (pre niekoho) objavnymi informaciami. Potom to však pada nizsie a nizsie a nakoniec sa az vynara obava, kedy vykukne Sandler so Schneiderom... Dal by som dal 7-ku, ale styri nie aj ked hercami a Emou Stone by som to odargumentoval - ale predsa len, skusme hodnotit film a nie Eminu krasnu tvaricku

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

"Uplne" obycajne sialenosti "uplne" beznych ludi s vysinutym Trojanovym vyrazom a jeho sibnutou rodinou oslovi tych spravnych sialencov, ktori sa radi zabavaju na kazdodennych blaznivych ludskych zvykoch a zazitkoch, ako napriklad, ked vam "obzivne deka". Zelenkov film sa nic nehra, jeho postavy su velmi NEnormalne a tym velmi zaujimave - prijemny balzam na dusu, pricom balzam na oci zasa ponuka kazdy jeden pohlad na slecnu Sulajovu

Čas probuzení (1990)

Takto to vyzera ked sa snubi KVALITA umenia s jeho KRASOU - neuveritelne silny ludsky rozmer Robinov opat naplno vynikol, no a niekolko minut trvajuce etudy nervovych tikov v prevedeni de Nira nie je mozne oznacit inak ako za skvostne. Cira uprimnost a citova posobivost prudia z Awakenings v navalovych vlnach, ktorym sa oplati poddat

Capote (2005)

Okrem herca v zafajčenej hlavnej ulohe, hudby a pokusu o atmosferu nie je v podstate co hodnotit, pointa a pribeh asi odisli na vandrovku, sorry

Ospalá díra (1999)

Burton-Elffmanovsky obrazový a zvukový orgazmus, ktory rozosieva strach a chlad. Johnny a Christina taktiez na vybornu

Spalovač mrtvol (1968)

Staci sa pozriet na titulnu fotku a hned ma zamrazi. Atmosfera strhujuco chorobna a morbidna, k panu Hrusinskemu je zbytocne sa vyjadrovat a tie prestrihy s Tibetom su absolutne vysinute. Do toho celeho ciernobiele prevedenie a pan Kopfrkingl vas moze chodit v noci strasit. Takze staci si len vybrat - "Rakvicka ci veneček?" Celkovy dojem - jeden velky UZAS, no ja som asi zvrhly morbidnik, co uz so mnou

Po životě (2009)

Moja parketa .- vyborna atmosfera, skvely Liam a zvodna Kika Ricci, ktorej temny posmrtny vyzor iba pridava na atraktivite a zvacsuje je uz tak magicky obrovske oci. Vizualne, dialogicky aj atmosfericky taktiez velmi slusne zvladnute, no a Liam ako americky Spalovac mrtvol Kopfrkingl je outstanding. Priznavam, ze mozno som zaujaty, ale kto by nebol pri pohlade na krasnu Christinku pobehujucu v cervenom neglize. No a ze preco to vlastne zomierame? - "To make life important...."

Hořký měsíc (1992)

Nuz, ako blizko je od absolutnej extazy k peklu. To ukazuje Bitter Moon, ktory zasahuje cele spektrum ludskych emocii a potrieb. Pri hlavnej demonickej dvojici (najma jej zenskej polovici) sa chvilu kazdy moze citit sexualne neuspojeny, symbol plavby lodou a pochmurne pocasie su taktiez velmi funkcne a uloha rozpravaca dava bitterhoneymoonu ten spravny svih a dalsi rozmer. Vo chvili, ked sa film bude zdat predsa len za hranicou, tak si staci povedat veticku, ktoru schytal suchoparny Hugh - "Don´t be so BRITISH!"

Pohotovost (1994) (seriál)

Dlho som si myslel ze ER je najdepresivnejsim serialom ever made...a potom prisla Grey´s Anatomy....