Ragnarök – Konec světa (2020) (seriál)

Severská kopírka Smallvillu, s prvkami Twilightu, kde vám rozuzlenie celého príbehu vyrazí, slušne povedané, "dekel". Osobne ma zaujala atmosféra a príbeh, ktorý zobrazuje severskú mytológiu, čo spadá pod fantasy, ktoré mám rád. No vo veľkej miere bolo veľa vecí zbytočne dlho naťahovaných a akcie bolo zhruba asi toľko, koľko je v samotnom trailery. Pravdepodobne je v ňom zobrazená asi všetka akcia z celého seriálu. Slušné zvraty si vyslúžili taktiež hviezdičku, takže celkovo by som Ragnarok ohodnotil ako niečo, čo neuškodí, prekvapí, zabaví, ale neohromí.

Zlaté vajce (2005) (pořad)

Vysielané pravidelne na Markíze, ak ma pamäť neklame, každú nedeľu večer cca 1-2 roky.

Noci s vrahem (1996) (TV film)

Na TV Markíza odvysielané aj v roku 2006.

Vlk viking (2022)

Nakoľko mám horory o vlkolakoch rád, tento ma sklamal do určitej mieri. Prvá polovica nudná a dosť veľké klišé. Druhá už nabrala na obrátkach so slušným CGI vlkolakom. Trol je na dosť veľkej úrovni, ktorý mal dej a aj atmosféru preto som očakával niečo podobné z nórskej mytológie aj v tomto prípade. Za mňa, ako fanúšika to až taká strata času nebola, ale beriem to celé s rezervou. V porovnaní s céčkovými papierovými drakmi, ktoré sa produkujú pre americké televízne kanály, je tento o niečo lepší.

Karanténa smrti (2022)

Skvelý úvod, dobrá atmosféra,  miestami nudné dialógy, no od polovice filmu skvelá akcia. No záver... WTF? Celá tá pointa ohľadom COVIDU, za to jedna hviezda dole. Inak by to bol veľmi dobrý killer thriller.

Nikdo (2021)

Kopírka filmov John Wick a Equalizer. Nič prevratné, nič nové a ani prekvapivé, ľahko predvídateľné.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

3 hviezdičky, to je asi maximum, ktorým viem tento film ohodnotiť. Prvá polovica slabá, herecký výkon Chrisa Rocka bol fakt príšerný, prišlo mi to, že si asi pomýlil film so Stand-up comedy show, častokrát sa tváril na kameru, ako Willem Dafoe, vo filme Prázdniny Mr. Beana, keď natáčal dokument sám o sebe. Rovnako hrozná bola aj réžia. Keby tento film nemal značku, myslel by som si, že je to iba ďalší lacný brak z dielne MarVista Entertainment alebo Syfy.  Druhá polovica nabrala neskôr iný spád. Začalo to gradovať, zlepšili sa aj herecké výkony a nastali aj zvraty, na konci sa už popracovalo viac, aj keď sa to dalo ešte viac vyšperkovať. Celkovo to nemá tú atmosféru a úroveň, ako samotná Saw sága, no na druhej strane to nie je až také zlé. Myslím si ale, že je chybou pokračovať a rozvýjať niečo, čo už dávno poznáme. Dnes sú kladené veľké nároky na pokračovania a je to iba šikovnosť tvorcov, ak nároky spĺňajú.

Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Celkom zaujímavá ruská verzia filmu Vec, miestami Pod vodou, ktorá ma bavila. Malo to atmosféru, napätie, len tá réžia ešte nie je vyšperkovaná. Miestami mi hlavná hrdinka pripadala, ako na divadelnom javisku. V konečnom dôsledku, je to celkom slušná "Netflix" produkcia.