Arius

Adam Beko

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 29.12.2012  14:09

Ďalšie filmové spracovanie postapokalyptického obdobia čo je veľmi plodná téma no ako Posol Budúcnosti v Costnerovom podaní zároveň aj nevyužitý potenciál. S výpravou a technickou stránkou bolo rozhodne všetko v poriadku no z môjho pohľadu to postrádalo hlbšiu myšlienku, čo chcel autor tým snímkom povedať, chcel poukázať na súdružnosť ľudí v ťažkých situáciach a využil tradičné klišé o tom ako treba spomaliť a prehodnotiť svoje hodnoty alebo čo bolo meritom veci. Vŕtalo mi to v hlave celú dobu a nebyť toho "famózneho" konca plného amerického pseudopatriozmu ktorý to úplne zaklincoval by mi nevadila ani tá minutáž ani celková zmätočnosť príbehu bez nejakých hlbšie objasnených súvislosti dokonca ani Costnerov narcizmus ktorý krásne dokumentoval pomník ktorý si pán režisér zakomponoval do dejovej línie pre svoju slávu a počesť. Môžem teda konštatovať že celkový dojem pokazil najmä koniec pri ktorom určite americké ovce z nadšením vstávali a tlieskali, pre mňa smiešne a nechutné, zostanem pri troch hviezdach.

• 30.7.2012  19:27

Váhal som medzi tromi a štyrmi no po zvážení roku vzniku som sa priklonil k tejto variante z hľadiska výpravy to bolo zvládnuté na jednotku,najpodstatnejší však bol samotný námet viem si predstaviť jeho využiteľnosť aj dnes tá audiovizuálna bašta ktorú by remake hviezdnej brány predstavoval by si určite našla početnú skupinu obdivovateľov. Môžem povedať že vo mne prevláda spokojnosť, ovšem Kurt Russell bol veľmi zlý vtip.

• 8.1.2012  15:04

Jason Statham ako Mechanik to znelo ako veľmi dobrý námet pre komédiu a možno aj tým smerom sa mohli tvorcovia uberať. Ale ak to mám poňať vážne tento prídel necenzúrovanej permanentnej akcie bol od pôvodného Mechanika na míle vzdialený. Statham postrádal Bronsonovu eleganciu,remeselnú zručnosť,charizmu a predovšetkým mu chýbala uveriteľnosť. Statham je pózer a tak to aj vypadalo,remake Mechanika je porovnateľný z väčšinou akčných filmov súčasnosti, bol len bezduchou akčnou oddychovkou na odľahčenie, pôvodná verzia však mala v sebe viac.

• 8.1.2012  14:38

Cassel ako vykupiteľ zo všednosti a bezradnosti E.Devos ktorá až masochistickým spôsobom odmietala dať voľný priechod svojim citom a akceptovať realitu ktorú odmietala z akousi hrdosťou no nakoniec dala Casselovi priestor na jej vyslobodenie zo stereotypu a apatie. Čitaj mi z pier som vnímal ako príbeh nádeje a zrady z happyendom, správne okorení o pútavú krimi zápletku z reálnymi kontúrami. Cassel bol ako zvyčajne famózny navyše mu skvelo sekundovala Devos, celkový dojem je viac ako dobrý.

• 8.1.2012  14:06
    The Ledge (2011)

Čisto úvahový snímok ktorý podnecuje k zamysleniu, nastavuje zrkadlo charakteru a konfrontuje hodnoty. Nesnaží sa odpovedať nato čo je správne iba tú otázku otvára a dáva priestor širokej verejnosti nech sa s ňou individuálne vysporiada. Pre splnenie takéhoto cieľa to bolo príliš sentimentálne a primálo filozofické, určite to však prinútilo nachvíľu sa nad tým pozastaviť.

• 8.1.2012  13:00

Nemal som moc veľké očakávania no až taký prepadák som nečakal. Pre mňa plné hnusu a neznesiteľného amerického patriotizmu, plné hrdinov a uvedomelých kladných postáv ktoré obetujú všetko pre vyšší cieľ. Aj z prihliadnutím nato že išlo o sfilmovaný komiks ktorého vnímanie sveta bolo poznačené atmosférou v dobe vzniku nemôžem dať viac ako dve. Nenadchla ma ani technická stránka filmu ani modifikovaná história a nenašiel som si ani cestu ku klišovitému charakteru postáv. Celkovo tieto nové hollywoodské veľkovýpravné filmy vo mne zanechávajú skôr zhnusenie ako silný filmový zážitok. Slabšie dve hviezdy.

• 27.8.2011  11:25

V podstate mizantropický manifest v ktorom sa vzbúrili duše odsúdencov pre mňa jedinečné takmer 5hviezdičkové veľký podiel mal na tom najmä vždy geniálny Vincent Cassel

• 21.8.2011  16:28

Na začiatku boli veľké očakávania. Po pár úvodných minútach prišlo mierne rozčarovanie zo štýlu akým bol film poňatý rovnobežne s ním i sklamanie a viacmenej nuda, postupom času som však tomu prichádzal na chuť stále viac a viac. Tarantinova vložka tam smrdela z každej jednej scény a ja som si iba užíval pravú bezstarostnú jazdu, slobodu na kolesách a maximálny úlet kombinovaný z filozofickými debatami. Tarantino a Stone vytvorili špecifický film,obaja tomu dali vlastný rukopis a splodili absolútnu nekonvenčnú anarchistickú antikapitalistickú a antikonzumnú psychotinu ktorú som si nesmierne vychutnal. Spolu z Doors najlepšie čo Stone vypustil zo svojej dielne.

• 21.8.2011  15:43

Budem tým pohanom ktorý pôjde proti prúdu, na mňa nedoľahla sila príbehu tak intenzívne a žiadne nadšenie či iný hlboký a trvalý zážitok sa nekonal. Uvidíme možno časom.

• 21.8.2011  15:33

Ja osobne som výpoveď filmu nevnímal ako ideologickú,filozofickú či politickú. Videl som to skôr ako konfrontáciu naivných ideálov humanizmu a tolerancie spojených zo všetkými aspektami mladosti z tvrdou realitou, no nejasným otvoreným koncom ktorý nemoralizuje, nesúdi a nehlása čo je dobré a čo zlé. 127 minút debát o niečom a o ničom zvažovanie pre a proti no rozhodne nemožno povedať že doba venovaná Občianskej výchove bola zabitým časom. U mňa na štyri.

• 15.8.2011  14:51
    Dvanáct (2007)

Zrejme som urobil chybu ak som pozeral remake skôr ako pôvodných 12 rozhnevaných mužov no môžem povedať že aj napriek nespornej kvalite,majstrovskému spracovaniu, silnými dialógom a pestrej palete charakterov mi vadil celý ten humanistický odkaz filmu a mierna sociálna kritika. Rusko je v určitých smeroch jednou z mála krajín ktorá sa uberá správnym smerom a podobné zrady z vlastných radov len podkopávajú nohy v istom úsili. Ani by som neodcudzoval ak by režim umlčal podobnú oponentúru. Ale ak mám hodnotiť z nadhľadom určite to bolo štvorhviezdičkové dielo.

• 14.8.2011  00:53

Efektné divadielko ktoré sa hralo na hlboký až nadčasový film no absolútne sa to minulo účinku, aby som však tvorcom úplne nekrivdil nemôžem povedať že som sa nebavil. Ešte by som dodal že Ben Foster je v mojich očiach rodený záporák, on ako hrdina, to na mňa pôsobilo mierne rušivo.

• 8.5.2011  19:39
    Město bohů (2002)

Humanistický výkrik ktorý je rozhodne dobrým filmom no ja by som ho na najvyššie stupienky len kvôli sile a významu posolstva nestaval, z nadhľadom vravím hodné štyroch hviezd.

• 8.5.2011  19:32

Presne pri takýchto filmoch sa bavím. Poslední gang zachytával osudy viacerých ľudí v priebehu niekoľkých rokov, malo to svoje silné osobité čaro no zároveň mi to aj silno pripomínalo Verejného Nepriatela Jacquesa Mesrina, každopádne ide o to že ja to rozhodne nevnímam ako priemerný film.

• 8.5.2011  19:27

Bezpochýb geniálne so skvelými hereckými výkonmi správnou dávkou uveritelnej akcie napätie a množstvo iných ďalších predností Neľútostný súboj mal no pre mňa je to stále štvorhviezdičkový film, nezanechal to vo mne taký hlboký dojem.

• 8.5.2011  19:17
    Leon (1994)

Malo to svoj špecifický smrad vďaka ktorému si zrejme budem niektoré scény pamätať navždy.

• 8.5.2011  19:08
    Faster (2010)

Silno mi to pripomínalo filmy Chucka Norrisa v ktorých si hlavný geroj napísal scénar o sebe ako najlepšom,najsilnejšom najspravodlivejšom najčestnejšom superzabijákovi ktorý zosobňoval dobro a nakonci vždy porazil to pomyselné zlo. Aj toto bolo také masírovanie ega The Rocka ktorý zviedol niekoľko bitiek prežil niekoľko striel do hlavy aby napokon učinil pomstu. Veľmi plytké.

• 8.5.2011  19:04
    Gamer (2009)

Sľubný námet napokon vyústil do povrchnej typicky americkej akčnej stupidty v ktorej je možno vyzdvihnúť azda len výkon Michaela C.Halla ktorý ako som očakával sa zhostil role záporáka bravúrne.

• 20.3.2011  10:40

Tak až tak nadšený zasa niesom. Prierez života skupiny mafiánov od detstva až prakticky po koniec niesol skôr viac životných právd a veľkolepých myšlienok ako charakter mafiánskeho filmu. Viacmenej by som to ani tým tradičným mafiánskym filmom nenazval, určite musím vyzdvihnúť herecké výkony na čele z De Nirom,dobové stvárnenie a množstvo iných vecí. Ako som už spomínal vnímal som to skôr ako akýsi sumár životných právd a pojednávanie o viacerých rovinách ľudských vzťahov, to gangsterské prostredie som vnímal len ako pôdu ktorá mala dodať autentickosť vyprofilovaniu postáv. Štyri hviezdy.

• 20.3.2011  10:30
    Výměna (2008)

U mňa veľké sklamanie nakoľko som očakával od ďalšieho Eastwoodovho filmu veľa, no budem sa zrejme musieť zmieriť s tým že latku ktorú nastavil Gran Torinom už nepreskočí. Beztak to Výmene v celkovom hodnotení ublížilo, ak by som neprihliadal na meno režiséra zvolil by som zrejme skôr slová chvály a bez zaváhania by som vypálil štyri hviezdy, no vzhľadom na veľký režisérov potenciál musím jednu zhodiť. Ani tradičné emotívne scény neboli tak silné ako bývajú, celkový príbeh bol až príliš rozvláčny, Angelina Jolie nepresvedčivá a záver sa absolútne minul účinku, pasáž filmu od ktorej som očakával najviac bola veľmi všedná. Plus dávam aj za skvelé dobové stvárnenie a zároveň pridávam konštatovanie že až taká katastrofa to nebola, no čakal som určite viac.

• 20.3.2011  10:23
    Red (2010)

Určite vhodné ako akčná oddychovka nenáročná na rozmýšlanie no tam to asi aj končí. Podobné projekty točené s nadhľadom to už boli a v mojich očiach boli určite úspešnejšie, RED v porovnaní s nimi utrpela najmä na menšom množstve akcie, priveľa obkecávačiek a omáčok slabá gradácia miestami nudné navyše mi nesadol ani Willis ktorý rolu drsňáka zvláda stále ťažšie a ťažšie. Veľmi dobrá postava Johna Malkovicha a to je asi tak všetko. Rovné tri hviezdy.

• 4.3.2011  18:00

Skvelý príbeh ktorý vyústil do geniálneho,nečakaného konca. Vyrovnaná hladina akcie,humoru,serióznosti skvelé charaktery postáv hlavne Rabín a Boss boli takými dominantami z tohto hľadiska. Minimálne výčitky by som mal možno smerom k hereckému obsadeniu a to konkrétne k Lucy Liu ale inak Freeman,Hartnett no predovšetkým Willis dostali ideálne role, preto je to zanedbateľné. Kvalitná štvorhviezdičková Vendetta.

• 24.2.2011  10:51

Veľmi velké sklamanie. Ten inovatívny spôsob akým to bolo točené mi absolútne nesadol, rovnako hlavný protagonista M.Cera ma vôbec nepresvedčil, skôr som si dokázal vypracovať odpor k jeho permanentnému šokovanému výrazu v tvári, navyše samotný dej bol veľmi nezáživný,nudný ako keby bez pointy a aj po 112 min som nevedel určiť žáner ,ani to o čom v tom filme vôbec išlo. Musí sa uznať že efektné a okulahodiace to bolo no mne to ale nestačí. Zaslúžené dve.

• 23.2.2011  12:38

Tak z nepochopiteľných príčin som očakával niečo typu Zbaľ prachy a vypadni, no v konečnom dôsledku som spokojný aj s tým čo som dostal. Spočiatku veľmi nezáživné, rozbehlo sa to až zjavením Clooneyho na scéne, no potom to stálo za to. Clooney evidentne vedel čo robí a čo chce tým filmom povedať, chlapík ktorý sa obzerá cez rameno a dokumentuje svoj život čo sprevádza aj zaujímavý dobový prierez, napokon ho ale dobehnú vlastné spomienky, aspoň tak som to posolstvo vnímal ja. Žiadnu gangsterku ani mäsiarinu či prípadne kombináciu oboch nemožno očakávať, veľmi svojské a veľmi dobré.

• 23.2.2011  10:25

Áno,áno vela akcie výbuchov naivných dialógov a jednoduchej dejovej línie, skutočne skvelá technická stránka filmu no nič pre mňa. Bezpochyby to zaujalo masy ľudí v kinách no odo mňa sú aj tie dve hviezdy moc. Jednotka bola originálna, dvojka je už prehnaná, trojka bude zbytočná.

• 23.2.2011  10:21

S nadšením som sa púšťal do tohto skvelého námetu no postupne toto nadšenie opadalo. Viac ako autentické mi to pripadalo umelé,plné zbytočných obkecávačiek čo sa prejavilo aj v mojej nesympatii voči E.Hirschovi alebo skôr priamo k hlavnej postave Christopherovi McCandlessovi čím sa to pre mňa logicky stávalo takmer nestrávitelným. Kredit filmu však u mňa zachránilo to že som to nevidel na jedenkrát, potom čo som si to pustil na druhý deň bol Into the Wild ako vymenený. Dej na mňa doliehal omnoho viac, boli mi bližšie aj postavy a prostredie a pri silnom závere,zistení že ide o skutočný príbeh a skvelej doprovodnej hudbe Eddieho Vedera-Guranteed som radikálne zmenil svoje hodnotenie. A so záverečným konštatovaním že ide o veľkolepé dielo dávam štyri, no predpokladám že som to nepozeral posledný krát.

• 8.11.2010  22:47
    Samotář (2008)

Na drámu príliš komediálne, na komédiu príliš vážne, celkovo velmi trápne klišovité a americké. Výpovedná hodnota nulová, navyše maximálne nepresvedčivý a nesympatický výkon Sarah Jessicy Parkerovej. Ubolené dve.

• 8.11.2010  22:45

Áno, skvelý britský humor ktorý však netreba preceňovať. Aj keď som sa bavil skvelo na Death at a Funeral ktorý je pre mňa merítkom v tomto žánri to rozhodne nemalo. Medzi tromi a štyrmi.

• 8.11.2010  22:39
    Kokain (2001)

Čakal som väčšiu pecku. Trochu viac dobovejšie trochu viac kultovejšie a aj Deppove výkony už pre mňa nie sú tak dychberúce, aj keď ma pestrú paletu charakterov je čoraz viac okukanejší. Každopádne si Kokaín aj tak udržal veľmi solídnu úroveň, len mierne zaostal za mojimi očakávaniami.

• 30.10.2010  22:49

Ďalší Americký true story s ktorého sa stal doják. Bohužiaľ alebo možno chvalabohu to však v mojom prípade neplatilo. Súcit s prostoduchým Aaronom platil hlavne v úvodných sekvenciách filmu no postupne ako sa začleňoval až úplne padol do lišty normálnosti stratil film svoju hlavnú zbraň. Útok na citlivú strunu zlyhal(aj keď nie úplne) a zo silného filmu sa stávala skôr pohodová rodinná záležitosť ktorá už len dohrávala v pokojnom tempe len s miernym vlnobitím. V konečnom dôsledku sklamanie, zaostalo za očakávaniami, veľmi slabé štyri.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18