Záchranný člun (1944)

Predovšetkým veľmi zaujímavý svojský námet, príbeh sa snaží objasniť pocity ľudí ktorý sa nahodne zoskúpili na záchrannom člne, snaží sa však o to nenápadne a nedáva to do popredia čo si veľmi cením, taktiež skvelé herecké výkony ktoré ma oslovili rovnako ako v druhom Mužovi ktorý vedel príliš mnoho, ktorý je zatiaľ jediný film A.HItchcoka ktorý môžem porovnávať s LIfeboatom, táto dráma mala určite viac nedostatkou ako prvý menovaný film no všetko sa odpúšťa vzhľadom na dobu vzniku filmu, minimálna hudba ktorá my však vôbec nechýbala a to si najviac cením, filmu chýbal hudobný doprovod no našla sa skvelá náhrada, už spomínane hercké výkony ktoré sa dostali hlboko do mojej pamäte. Naozaj veľmi dobrý film, aj tak si však myslím ze Alfred točí lepšie trileri ako drámy, aj keď som doteraz videl len dva jeho filmy :).

Merlin (1998) (TV film)

Technická stránka bola v celku na úrovňi čo je nevýdane na to že to bol TV film. Avšak ako fantasy to bolo niečo hrozné, ako príbeh taktiež a herci boli určite radi že si mohli oddýchnuť. Jednoznačne tento projekt zobrali na ľahkú váhu a tak to aj dopadlo, a to tam hrali mnohe herecké hviezdy.

Pár správných chlapů (1992)

Ďalši z hrdých amerických filmov ktorý ospevuje silu ich vojska, slobodu obyvateľov a suverenitu nad ostatnými krajinami. Práve také filmy ja ale neznášam. Spočiatku bol film hrôza, nezáživný snímok s hrozným hereckým výkonom Toma Cruisa, vidim že môj a názory iných ľudí tu na ČSFD sú dosť protichodné ale bolo až do očibijúce že Tom Cruise iba opäť nahodil ten svoj "genialny" výraz ktorý odohral všetko zaňho, ja som ho chápal ako veľmi nepresvedčivú postavu. Navyše už len to že dej je prepletený s americkým námorníctvom vlastne námornictvo USA tvorilo tento film som vešal hlavu. Nemám moc rád filmy z tohto prostredia, Dej sa navyše rozbehol až keď sme sa dostali do súdnej siene, najviac sa ukázala herecká nespôsopilosť Toma Cruisa práve v záverečnej scéne s Jackom Nicholsonom v súdnej sieni, na tej chvíli staval aj dej no práve ona bola menej vyzretou časťou príbehu, ale Jack Nicholson bol tradične skvelý.

Přichází Satan! (1976)

Perfektný horor s absolútne úchvatnou hudbou, najmä vďaka nej totiž film občas naberal na strašidelnosti, občas mi dokonca prebehol mráz po chrbte, ovšem ešte raz pripomínam že takmer všetko zabezpečila hudba, herci boli iba príjemným spestrením, dej mal navyše prepracovanú detektívnu zápletku, mysteriozita na rovnakej úrovňi ako napr. Gift, toto je však len dočasné riešenie, nevidel som záverečných 20.min., takže je vysoko pravdepodobné že po dopozeraní filmu sa moje hodnotenie zvýši o jednu hviezdu.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Sledovanie zmien situácie v uhrosku z Alžbetinho Dvora, perfektný námet, perfektne sfilmované, perfektne zahrané. Neskôr už síce kvalita opadala no stále to bolo dejovo veľmi zaujímavé a presvedčivé, pravdepodobne jeden z najlepších SVK seriálov aký som kedy videl.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Skvelá zápletka, užasná atmosferická hudba ktorá bola navyše do deja vsadená s absolútnou presnosťou, absolútne perfektne filmové prevedenie, asi najlepší detektívny film ktorý som videl za posledné roky, žasol som nad každou jednou scénou ktorá bola ako vystrihnutá zo skutočného života, odušňené herecké výkony zabezpečili maximálnu dôveru, ovšem spočiatku sa o absolútnu identickosť príbehu zo životom staral scénar a hl. myšlienka, naozaj som ešte nikdy nevidel tak dobrý thriller, Alfred Hitchcook je thrillerový kráľ.

Krycí jméno: Čistič (2007)

Po filmovej stránke ďalší chabý pokus, ale ako to vidím vyzerá to tak že po "filmovej stránke" sa to už ani nedá brať, proste len ďalšia žmýkačka peňazí ani len netuším čo môže ľudí na niektorých priblblých komédiach tak fascinovať že sa smejú ako o život.

Modrý motýl (2004)

Nebyť zopár skutočne fantastických záberov s kamerou a záberou prírody film by dosť ťažko obstál čo i len s jednou hviezdou. Fantazíjny záver mal byť inšpirovaný skutočným príbehom? To ma trochu zarazilo, ale ináč dosť smutný a silný, no i naivní príbeh ktorý bol zle sfilmovaný, to je asi všetko.

Profesor na bielom koni (1984) (TV film)

Príliš umeleckých textov, nedôveryhodné dialógy, Haverl tentoraz predviedol hrozný výkon na čo som uňho není zvyknutý, jeho vystupovanie však opäť bolo veľmi špecificky podané, Dočolomanský bol taktiež hrozný, pozitívum však bol Huba, jediné čo sa mi naňom nepáčilo bola bokombrada. Taktiež som nevedel určiť presný žáner filmu, ako dráma to bolo veľmi málo dramatické a ako klasický životopisný film mi to tiež nepripadalo, jednoducho priemer čistý ako krištál.

Knieža (1998) (TV film)

Vynikajúci slovenský film s perfektnými kostýmami, Bahúlom či Gogálom. Len škoda že je to televízny film, keby mal kinopremiéru bola by to pecka. Martin Kákoš je teda v mojich očiach už väčším odborníkom ako po jeho predchádzajúcom pokuse Herodes a Herodias ktorý dopadol katastrofálne. Skvelý, takmer päťhviezdičkový film.