Temná věž (2017)

54. film, který byl natočen podle knižní předlohy od Stephena Kinga. Z kvalitních filmů si pamatuji víc jen na jeden, kterej ale podle všeho s knižní předlohou má pramálo společného a sám King ho odsoudil (ano myslím Shining). Látku si holt nevybírají schopnější tvůrci (snad to změní nacházející TO, ale bojím se - haha) a pak je výsledek v podobě velkolepé Temné věže na úrovni průměrného Po zániku země. Přitom i z prvních náznaků tam potenciál byl. První koncept art vypadal naprosto fantasticky, obsazení Elby a McConaugheyho (co může být víc) parádní volba a angažmá hollywoodsky neokoukaného Nikolaje Arcela taky poslední dobou beru jako výhodu. Jenže to by nebyli soňáci, aby do toho nenapumpovali feeling třeba Husí kůže a podobných veleprůměrných záležitostí a nesnažili se to tam vpálit na neutrál. Rozvíjení příběhu nezajímavé, prokreslení světa taktéž a originalita zpracování fantasy námětu nulová. Malinko to zachraňuje neotupující charisma právě gunslingera Elby, který je s přibývající stopáží sympatičtější a sympatičtější a celkově poslední akt, u kterého jsem k mému překvapení začal poměrně dobře bavit a zajímalo mě, kam jednotlivé přestřelky a objevování NY cizincem (syndrom Seznamte se s Davem mam hrozně rád) vygraduje. Tedy až na finální souboj s Mužem v černém, který mi přišel vyloženě nezajímavý. Vůbec jako by Matthew jel jen na půl plynu a vůbec ho nezajímalo, co hraje (ovšem alespoň vypadá ve formě a nemá žádná kila navíc nebo naopak jak měl poslední dobou ve zvyku). Uzavřel bych to tak, že lidi nepřekvapivě a asi i oprávněně do kina nepřišli, takže s mnohadílnou sérií je konec (vážně se chystal i seriál?), na druhou stranu je konec poměrně uspokojivý a nepříliš cliffhangerový, takže brečet kvůli tomu nebudu. PS : Absolutně nemůžu pochopit, že někdo, kdo byl před pár lety na nejvyšším vrcholu kariéry jako Matthew McConaughey se může takhle seknout a upsat se sice zajímavému projektu, ale špatně od preprodukce zpracovaného.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Jedním slovem prostě epic. Musim říct, že mě GoT baví asi víc než kdykoliv předtím. V každým díle pomalu bitva. Kdo přichází s originálními nápady i v sedmé sérii? Koukněte na WD a poznáte propastný rozdíl :D Filmová řeč samozřejmě jede na plné obrátky, postavy se náhle zjevují ba přímo teleportují, když je je nejvíc potřeba a celkově se na poměry GoT umírá jen velmi opatrně (zčásti to napravuje právě velkolepé finále, ale nic nečekaného). Triky vypadají naprosto fantasticky a na úrovni blockbusterů před několika lety a stále více se potvrzuje, zvlášť v případě takového molochu jako HBO, že se dříve tlustá linie mezi filmy a seriály pomaličku smazává. To čekání bude pekelně dlouhé. PS : Finále řady by se mohlo zapsat do seriálové historie jakožto předloha jak se má natáčet obecně seriál, obecně libovolný díl a obecně velkolepé finále! Nejlepší momenty : 1) Bitva s drakem ve čtvrtém díle 2) Arya vs Brienne, 3) 7 statečných, 4) Missandei a Grey worm 5) Moje sbírka memeček

V utajení (2017)

Noomi Rapace vždycky rád vidím a je škoda, že už ji vyšplouchli i z toho Promethea. Orlando Bloom už se taky moc neobjevuje (proč je tu na prvním místě, když je ve filmu docela málo?), takže je to takovej film plný odpadlíků. Provedením příliš nepřekvapí, jedná se o takový ten poctivý evropský akční thriller, který extra nestrhne ani akcí, ani (ne)překvapivými příběhovými zvraty, ale zkrátka se na to dobře kouká a jako taková jednohubka to slouží dokonale.

Vedlejší účinky (2013)

Na facebooku bych si označil Soderbergha jako :"Je to složité." Jednak jsem si Vedlejší účinky pletl s Vyměřeným časem, Správci osudu a malinko i Zdrojovým kódem (nevim proč 😀). Jednak mi něco od něj sedlo, ale pak je tu třeba Zkrat, u kterého jsem málem i navzdory nabitému obsazení umřel nudou. Obsazení je vůbec takový menší trademark, jelikož si tento rejža vždycky obsadí zajímavé herce. Side Effects klamou hned několikrát tělem a servírují nám poněkud těžkotonážní drama, říznuté thrillerem, u něhož mi chvilku trvalo se naladit na tu správnou strunu, ovšem v druhé půlce už si mě slavný tvůrce získal a byl jsem pevně napnutý, jak to vlastně dopadne. Ono rozuzlení na mně zas takový dojem nezanechalo, spíš jsem se jen tak nechal nést příběhem a prostřední část mě zkrátka bavila nejvíce. Dovedu si představit, že si dám film za pár let znovu když jsem se mu tak dlouho vyhýbal.

Zabiják & bodyguard (2017)

Do kina jsem se vážně těšil jako ještě nikdy teď o prázdninách a lituji jen toho, že jsem se na to nedostal dříve. The Hitman's Bodyguard je vlastně parodie na přihlouplá akční béčka, kde auta pravidelně nesmyslně vybuchují a také s příměsí romantické linky, hezky po deadpoolovsku. Patrick Hughes je primárně akční režisér, což je na filmu zřetelně cítit celou dobu a ačkoliv akční stránka se rozhodně nezapíše mezi zlatý klenot žánru, díky splašené kameře a stejně tak zběsilému střihu a také kvantitě na mě působila dostatečně epicky na to, abych se bavil a nenudil ani minutu. Pro fanoušky tohoto skomírajícího žánru rozhodně lahoda, jelikož je jí opravdu k mému překvapení hodně, je patřičně erková a brutální a i když cgi vypadá klasicky špatně jako u obyčejných komedií, naštěstí ho není moc. Co naopak suprově vyplňuje dokonalou dvouhodinovou stopáž je ona romantická linka, která dále rozšiřuje podhoubí příběhu a když zazní nějaká stokrát provařená osmdesátková vypalovačka, na mě jakožto beznadějného romantika to prostě fungovalo (přesně jako v Deadpoolovi). Pařezy bez emocí ale mohu uklidnit tím, že těchto momentů, kdy se zběsilý úprk najednou zastaví a konverzuje se nad tím, jak skvělé mají hrdinové příběhu manželky a přítelkyně (Elodie "Elektra" Yung a Salma Hayek, kdo by si taky stěžoval) , není tolik, aby nějak brutálně narušovalo jinak hektické tempo. A to nejlepší si samozřejmě nechávám na konec. Bez hlavní dvojky by Zabiják & bodyguard ani náhodou nemohli tak dobře fungovat a vůbec si nedokážu představit, že by v hlavních rolích byl někdo jiný. Samuel L. "the motherfucker"Jackson nejenže klasicky skvěle hláškuje a trousí jeden draxovský výtlem za druhým, ale i v neuvěřitelných 68 letech uvěřitelně kosí jednoho stojícího panáka za druhým a neztratí se ani v pěstních soubojích, a stejně tak v automobilových honičkách. Naproti tomu je tady dříve zaměnitelný Ryan Reynolds, který právě našel svoji hereckou polohu coby Wade Wilson a přesně to i přenáší sem. Samozřejmě jen nekopíruje známé hlášky z loňského megaúspěchu, ale taktéž jak v akci, tak při špičkování se Samuelem to prostě nemá chybu a musí se to vidět. Tak dokonalou chemii mezi dvěma hlavními postavami, které spolu z počátku nechtějí mít nic společného a posléze si klasicky sednou a diváka pokaždé něčím překvapí, jsem už dlouho neviděl. Uvažoval jsem i o sníženém hodnocení, jelikož po dobrém úvodu jsem se v první třetině nebavil tak suprově, což ale vytěsnil skvělý závěr, který drží plyn až na podlaze a hlavně zavdává mnoho důvodů k větším výbuchům smíchu z celého toho maglajzu, který se přirozeně nebere vážně ani na chviličku. A to se prostě bohužel už dnes vidí málokdy. Od Hadů v letadle Samuelovo nejlepší hlavní role. PS : Jsem velice rád za úspěch v amerických kinech. Klasický sequel asi nedává smysl, ale duchovního nástupce bych si z fleku dal.

Dead Friends (2017)

Kouzelné, co se během dvou minut odvyprávět.

The Defenders (2017) (seriál)

Seriálová událost několika let je konečně tady a hned na úvod jasně říkám, že takhle jsem si to přesně představoval. Každý ze 4 předcházejících seriálů jsou jinak laděné, mají jiné showrunnery a obecně muselo být megatěžké vymyslet nějaký příběh ke spojení absolutně nesourodých hrdinů, kteří radši věci řeší sami a po svém. A taky je dobře vidět, že adaptace komiksu na hrané médium, stejně jako u Avengers a Justice League vždycky zpočátku trošku skřípe a je tak trochu vychtěné. Jenže když se poprvé střetne Danny s Lukem a vzejde z toho první konflikt, dostalo mě to absolutní katarze, ve které jsem si užíval naprosto každou sekundu seriálu a všechny díly se mi zdály setsakra krátké. Když se spojili všichni 4, šel jsem do kolen. Lví podíl na tom samozřejmě má i tajemná Alexandra, alias nestárnoucí madam Sigourney Weaver, které je sice leccos vyčítáno, ale dle mého byla naprosto ohromující, narozdíl od zbývajících členů záporné strany (možná krom Gao a jedné staré známé), kteří mě extra nebavili a snad už se znovu nevrátí. Co se týče akční stránky, tak je na dobré úrovni, ovšem choreografické libůstky z druhého Daredevila tady nejsou ani náhodou a velká akční sekvence 4v4 v předposledním díle mi přišla nesmírně chaotická a nepřehledná. Trošku to ovšem zvedá hudba, jelikož ten hip hop, který v jistém momentu střídá líbivou dramatickou hudbu na mě k mému překvapení fungoval a docela jsem si to i užíval. Celkově tedy jsem až na poslední dva díly, které trošku zkazily tempo Defenders velice užíval, cca v půlce jsem se vyloženě tetelil blahem a jel jeden díl za druhým. Příběh se opět posunul zajímavým směrem a už se zas těším na jednotlivé příběhy. Snad se ale za pár opět spojí v týmovce. Nejlepší momenty : 1)první setkání těch dvou, 2) team-up, 3) konečně pohromadě

Liga spravedlivých: Bohové & monstra (2015)

Na imdb 7.1, tady tak málo. Ze začátku jsem se pěkně dlouho rozkoukával, jelikož v tom paralelním vesmíru je samozřejmě všecko jinak a jména mě mátla. Ale jakmile jsem si zvykl kdo kým je, tak jsem se začal velice dobře bavit, čemuž napomáhá skvělá, nekompromisně erková, tedy brutální, akce a pak také fakt, že Superman je tady děsně cool, stejně jako Wonder Woman a Michael C. Hall coby Vampire Batman (a malinko Batman Beyond) je nepopsatelný. PS : Koukáme na nové postavy, které leckdy i zastíní klasické verze (Superman), ale slyšet jména jako Stone, Steve Trevor nebo Ray Palmer jednoduše potěší.

Pobřežní hlídka (2017)

Sequel nepotřebuji, ale jako odlehčená komedie je to celkem snesitelná volba, akorát jsem se příliš nezasmál..o to víc překvapí, že na ní tolik lidí nepřišlo, jelikož těch totálně nes*ačkových, nečernošských (Girls Trip) nebo obojetných (Girls Trip) komedií je čím dál méně. Přitom takové chytlavé obsazení s the Rockem a Alexandrou Dudydario. Do myšlenky 21 Jump Street to překvapivě tak daleko nemá, ale Gordon holt není Miller s Lordem a ačkoliv se semtam snaží o podobné filmové kamerové veletoče a je se na co koukat (až na ten příšernej oheň), nic jiného si člověk z filmu neodnese. Ani toužebně očekávanou dávku humoru k zasmání. PS : pokud se kouknete na původní seriál, tak vůbec nerozumím tomu, že si někdo vůbec mohl myslet, že by z něčeho z dnešního pohledu tak nesnesitelného šlo udělat něco lepšího. Zařízlé ošklivé červené plavky už dnes nestačí.

Morgan (2016)

K Morgan mě přivábila moje oblíbenkyně Anya Taylor-Joy, ale film trošku mate tělem a s hlavními rolemi je to trošku ošemetné (snad první film, kde mě moje dřívější oblíbenkyně Kate Mara extra netankovala). Ve všech správných recenzích se samozřejmě řeší postava režiséra ze slavné rodiny a ačkoliv je brzy na nějaké soudy o nenaplnění očekávání, po čistě řemeslné stránce se jedná o napínavé béčko, u kterého jsem se po celou dobu stopáže dobře bavil a několikrát i byl překvapen z nejrůznějších dějových zákrutů a vřele bych fanouškům hororů film doporučil. Navíc tolik známých obličejů ve vedlejších rolích se jen tak nevidí.