Reacher - Season 1 (2022) (série)

Od začátku strhující jízda s výbornými bitkami, drsnými scénami a humorem, při kterém jsem se smál v každém díle a to jsem tedy fakt nečekal. Hrozně Alanu Ritchsonovi přeju, že se od Titans dostal k vlastnímu seriálu a je v roli Reachera (kde fanoušci knih setřeli Toma Cruise) naprosto perfektní a častokrát se zmiňuje, jaká je to hora svalů a v podstatě nesmrtelnej terminátor, který se s ničím nesere. Tak šup s druhou sérií, nějak to Amazonu trvá podobně jako s třetí řadou Jacka Ryana.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Z nějakého důvodu tento díl v televizi dost často přeskakovali (zřejmě kvůli právům?), takže jsem jej viděl nejmíňkrát. Ale je to poslední díl s Mahoneym, takže jsem to vždycky bral na milost.

Samaritán (2022)

Dlouho odkládaný kousek od Julia Averyho (jehož Overlord před pár lety se mi celkem dost líbil) to nakonec dotáhl jen na Amazon a vzhledem k výsledku se vlastně není čemu divit. Nebýt Slye, jedná se o naprosto zaměnitelný komiksový superhrdinský (meh, už je to nuda) příběh s obyčejnou akcí a ještě obyčejnějším průběhem. Do kina bych na to rozhodně nešel. Průměr.

Večírek (2021)

Takový obsazení a takovej promarněnej potenciál. Pár vtipných gagů, ale jinak velká bída.

Čelisti (1975)

Nikdy bych nečekal, že film budou někde dávat u nás, a to hlavně v Imaxu. Navštivil jsem v Aeru ledacos, ale Imax, to je jiná. Jistě, je to skoro 40 let starý film a je to na něm vidět, hlavně teda na lidech. Žralok je stále stejně působivý jako před lety a jednou jsem se fakt pořádně lekl. Mimo outfity stále nadčasová záležitost, ač místy až přespříliš pomalá.

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Šestá nálož a emocionální vyvrcholení. Černobílých dílů na mě bylo tentokrát už moc, leč v první polovině se jednalo o tu pravou Breaking Bad řežbu a neskutečně jsem si to užíval. Posledních několik dílů jsem už nakoukával s o dost menší vervou, ale bylo fakt hezké sledovat ono propojení dvou kultovní seriálů. Musím říct, že když jsem před těmi sedmi (!) lety začal sledovat Saula, vůbec by mě nenapadlo, kam to až vyeskaluje a těším se na další produkci zkušeného tvůrčího dua.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Tři tygři se během covidu vyloupli v zajímavou sebranku, leč jsem nakonec moc jejich skečů neviděl a znal je spíše z talk-shows. Předem jsem byl varován, že od filmu mám čekat ten nejpřízemnější humor a tak se také stalo. Ale celkem mi to sedlo, jen to nebylo hodno celovečerní stopáže a kolem půlky se to docela dost táhlo. Albert byl nejvíc top a měl nejvděčnější roli, Štěpán je vtipnější spíše v civilu, třebas příště. Ps : pobavilo několik zcela šokujících cameí.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Pokračování svázaného cyklu příběhu mezi 1-9 epizodou, jsem zvědav, jestli se z toho vůbec někdy dostaneme. Obi-wan asi splnil fandům to, co tak nějak chtěli a očekávali, ale alespoň za mě to nebyla žádná šleha, ke které bych se každý týden rád vracel. Naopak mi trvalo hezkých pár měsíců to usledovat, ačkoliv to má pouhých 6 dílů. Vizuálně se jedná o hezky výpravný seriál, jen to tvůrci až moc přehnali s filmovým zrnem, které v Dolby vision citelně ruší. Počítalo se s minisérií, ale čím dál více prosakují zkazky o druhé sérii, za mě už prosím ne.

Rakeťák (2022)

Netypický Pixar, který už ovšem pravděpodobně nikdy neuvidíme, jelikož evidentně lidi nezajímal dle návštěvnosti v kině ani dle sledovanosti na Disney+. Příběh hraček jsem měl vždycky rád, ovšem postavu Rakeťáka nijak zvlášť a je úplně jedno, jestli jí dabuje Tim Allen nebo tentokrát Chris Evans, rozdíl v tom extra nevidím a můj oblíbený herec tu nepředvedl žádný extra výkon. Příběhově mě nový animák prokleté lampičky taky ničím nepřekvapil, ovšem co se týče vizuálu a nově přidaného Imax formátu to pro mě byla poměrně epická podívaná. Ne sice po celou dobu a po polovině tomu docela citelně spadne řetěz, přičemž to vyvrcholilo do poměrně předvídatelného finále. Od Pixaru jsme možná zvyklí čekat něco více, možná už to jen zkrátka není pro mě a mám až moc nakoukáno, leč mě to nepohltilo. Pořád je to ale vrchol animace a dost mě mrzí, že zrovna tento kousek docela výrazně propadl, a to nejen na vysoké poměry Disneyho.