2kocour

2kocour

<< předchozí 1 2
    • 16.10.2015  13:50
    Návrat osamělého jezdce (TV film) (2008)

Velmi dobrý western, na který si vždy rád podívám.

• 25.2.2015  10:32
    Caligula: Skutečný příběh (TV film) (2013)

Tento dokument mě dost zklamal a už vůbec se nedá říci že dokument je věrnější než film. Žena co pořadem provázela mně byla dost nesympatická a nějak mě nejde na mysl, že je to historička. Historická fakta tu byla dosti překroucena a nemohu se ubránit pocitu, že se jednalo o vyjádření vlastního pocitu (náklonosti) k historické postavě. Větší historickou věrnost vidím ve filmu Caligula z roku 1979. V žádném případě mně tento dokument nepřesvědčil, že Galigula ve skutečnosti nebyl tak krutý jak se o něm traduje.

• 28.7.2014  13:51

Pozitivem filmu je vyobrazení pomsty, což se mně líbí neboť nesouhlasím s humanistickými kecy, že násilnici a vrazi můžou vše a jejich oběti jim musí odpustit, ale běda jakmile by na ně vztáhli ruku protože jsou to přeci lidé. Za ta mrtvá zvířata však dávám méně bodů. Další negativum filmu je podle mě dosti nereálná manipulace s omráčenými těly násilníků vzhledem k postavě oběti. Celkem 50 %.

• 15.3.2014  22:09
    Grizzly Man (2005)

Timothy Treadwell je pro mě opravdovou osobností, legendou a skutečným ochráncem medvědů a dalších divokých zvířat. Jeho vlastní záběry a snímky dělají z W. Herzegova díla kvalitu. Tento dokument doplněný o Herzogovy záběry a scénář je už však slabší. Cekový film tak ukazuje na 2 velmi smutné události. První z nich je smrt Timothyo medvědem grizzlym, i když je Timohyho velká škoda, medvědí útok je obhajitelný (je to opurtunistický predátor, který v případě nouze zabijí i vlastní druhy, to mu však v žádném případe neubírá právo na život). Navíc to bylo v divočině v útočišti mědvědů grizzly. Druhým významným činem je naprosto bezdůvodné a brutální zabití mědvěda grizzly lesní správou pro něž nemám vůbec žádné pochopení. A o to větší je škoda, že Timothy už není mezi námi, protože tito úžasní divocí tvorové jsou v rukách bezcitných "strážců", pro které nejsou medvědi nic jiného než jen pouhá věc ekonomického zisku. Bylo odporné slyšet kolik medvědů je ročně jen tak zavražděno. Je jedno jestli jsou medvědi zabíjeni pytláky nebo "legálně" pořád je to zabití. Proto se mně velmi líbily Timothyho narážky na lesní správu a lidskou společnost jako takovou. Tím, že se chtěl stát jedním z medvědů moje sympatie k němu jen vzrostly. Herzogově snímku bych vyčetl trapnou scénu, kdy je Timothymu přítelkyni jedním z "chytráku" řečeno aby si audio nahrávku z jeho smrti nikdy nepouštěla a rovnou jí zničila po té co si jí poslech. Dále jsem nechápal, proč Herzog se snažil zveličovat úlohu Timthyovy přítelkyně, která s ním byla rovněž usmrcena medvědem, když ona patrně neměla na Timothyově práci žádný podíl a konec konců byla to dospělá osoba, takže za svoji smrt byla odpovědna pouze ona sama dobrovolným rozhodnutím, nevím proč je z toho vinen Timothy. Na druhou stranu je třeba ocenit, že Herzog tímto snímkem se snaží nabídnout na T. Treadwella objektivní pohled díky povídání Timothyho přátel a rodičů.

• 7.1.2014  19:28

Tento film mě příjemně překvapil. Verze z roku 1981 mě už příjde ubohá, ale když jsem jí viděl poprvé tak jsem z ní samozřejmě byl ohromený. Nyní však je podle mě tato novodobější verze daleko lepší. Scéna s plechovou sovičkou mě pobavila.

• 26.9.2013  14:17
    Hra (1997)

Nebýt toho závěru, kdy vyjde najevo, že to všechno byla jen hra a na jednou se všichni veselí a radují byl by to zajímavý a napínavý film, takhle to je jen fraška.

• 24.9.2013  13:26

Vynikající upoutávka mě na film hodně natěšila, pak jsem si však přečetl popis filmu, kde bylo psáno že snímek potěší především teenagery což mě zarazilo a po shlédnutí už i vím co tím bylo myšleno. Scénářem bych tento film přirovnal k Afganistánu, ale tam jsem se alespoň tak nenudil. Prvních 20 min bylo opravdu nudných a kdybych přepnul na něco jiného vůbec bych jsem o nic nepřišel. Zpočátku jsem chtěl dát za 3 hvězdičky, ale když jsem dal Afganistánu za 2 tak tady také. Po čase snižuji hodnocení, protože tohle je opravdu podle mě hodně slabý film. Kdyby byli Britové ve skutečnosti tak inteligentní jako v tomto filmu nedokážu si představit, že by byli schopní dobýt tak rozsáhlá území.

• 19.9.2012  15:12
    Garrowův zákon (TV seriál) (2009)

Velmi poutavý seriál natočený na zakládě skutečnosti.

• 19.9.2012  15:07

Děj filmu se odehrává ve velmi děsivém prostředí plném mrtvých zvířat. Tento film ve mně zanechal velmi nepřijemný dojem. V ohodnocení jsem váhal mezi "odpad" a "*".

• 17.9.2012  19:05

Tento seriál je pro mě velkým zklamáním. Přes moje očekávání ... Rowan Atkinson v hlavní roli sitcomu odehrávajícím se ve středověku ... mě to však přišlo velmi slabé až trapné.

• 17.9.2012  18:56
    Naivní důvěra (TV film) (2006)

Název filmu jako by v sobě nesl samotné své ohodnocení. Sice to bylo natočené dle skutečnosti, ale něco bylo opravdu dost naivní ... těžko se mně chce věřit, že by na vraždu taxíkaře stačil hadí jet namazaný na volant vozu. Dále ta zdlouhavá milostná scéna v kuchyni byly zcela zbytečná a jen to filmu ještě více ubralo na kvalitě. Jako by nešlo již natočit žádný film bez erotických scén?

• 16.9.2012  12:19
    Kyklop (TV film) (2008)

Tento film se sice moc nepovedl ... sám jsem u něj nevydržel. Ale na druhou stranu jsem se dost bavil při scénách jak kyklop zabíjel krvelačné lidi, toužící po mase oveček nebo jak v poutech ukousl ruku tomu "hrdinému" spratkovi. Za to ty 2 hvězdičky.

• 7.9.2012  09:39

Tak od tohoto snímku jsem čekal daleko více, nejspíš dle konce, který mě nechal zda se to hlavnímu hrdinovi pouze nezdálo nebo mně nejspíš něco uniklo.

• 7.9.2012  09:35

Velmi zajímavý film, který nechává po shlednutí v divákovi určité otazníky ohledně skutečné podstaty vztahu dívky k mládému právnikovi, ale i tak se mně hodně libí.

• 3.9.2012  12:44
    Quo Vadis (2001)

Při shédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, že ne vždy jsou historické filmy které zachycují období antického Říma dobrou podívanou.

• 31.8.2012  12:29
    Arn (2007)

Po druhém a celkovém shlédnutí snižuji hodnocení.

• 29.8.2012  12:32
    Hon na Skase (2001)

Povedená komedie u které jsem bezva pobavil.

• 29.8.2012  12:30
    Tajemství mé dcery (TV film) (2007)

Popis filmu zní dobře, ovšem zpracování je už slabota.

• 20.8.2012  15:42

Jeden z řady filmů zachycující lidskou hloupost, která je historicky doložená. Film ukazuje lidské charaktery, kde ti kteří nepodlehli pudu sebezáchovy a dokázali si udržet svoji hrdost vůči nesmyslným lžím a výhrůžkám nejzkaženější z dívek, vyhráli i když skončili na oprátce. Těch lidí kteří však tohoto morálního vítězství dosáhli nebylo mnoho, nakonec mezi nimi však byl i John Proctor, kdy v něm nakonec zvítězila čestnost před sobectvím.

• 20.8.2012  15:19
    Apokalypsa (1979)

Tak tohle je vyložená slátanina zcela bez smyslu, nemohu uvěřit že jsem u toho vydržel až do konce. Jediné co z filmu je patrné je lidská zrůdnost v chování k jiným tvorům.

• 17.8.2012  13:53

O tomto filmu jsme slyšel jako o ději zachycujícím plno válečných scén ovšem při jeho zhlédnutí jsem byl dost zklamán. Spíše než o válečných scénách mně přišlo že se film zabírá vidinami Johanky a jejími psychickými pocity. Podle mě tento film velkou osobnost francouzských dějin spíše znehodnotil než vynesl, je to škoda protože je to opravdu významná osoba. Naštěstí v témže roce vzniklo i jiné daleko povedenější zpracování.

• 17.8.2012  13:38
    Tarzan (TV seriál) (1991)

Pěkný seriál, který jsem měl rád v dětství a podíval bych se na něj i nyní.

• 17.8.2012  13:32
    Rocky (1976)

Byly doby, kdy jsem filmy o boxérovy, který se dokázal propracovat z nuly až na úplný vrchol dost žral, ale teď když si tyto filmy znovu pustím, tak většinou nevydržím až do konce. Už mně to příjde příliš zhlouhavé nejspíše tím že tam Rocky neustále někomu vykládá o tom kdo vlastně je. Ale hudba a písně z filmu se mně libí stále.

• 17.8.2012  12:52
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Na tento seriál po roce měním názor a zvyšuji hodnocení.

• 27.7.2012  10:29
    Vítězové (1963)

Tento film byl natočen jako antiválečný film a svůj účel se mu v mém případě podařilo splnit. Začal jsem se na válku dívat zcela jinak a pochopil více její devastační účinky nejen fyzické ale i psychické. Nejtragičtější a pro mě nejbolestnější je scéna kdy "hrdinní" vojáci nalákají štěňátko, aby nesmyslně zastřelili. Válka je hodně špatná věc.

• 27.7.2012  10:23
    Malý velký muž (1970)

Tento film kdybych neviděl tak bych měl hned o něco sladší život, ale zase alespoň něco více vím o tom jak jsou lidé špatný. To, že film zachycuje skutečné události např. generál Custer dal rozkaz k postřílení koní v ohradě nebo že indiáni jedí psi, filmu nevyčítám, ale nelíbí se mně jakým způsobem je to divákovi prezentováno. Film na mě působí, že zabíjení zvířat lidmi podporuje a proto ho řadím k tomu nejhoršímu co jsem kdy viděl.

• 27.7.2012  10:16

Tento film jsem měl v povědomí jako nudný vzhledem k žánru a názvu, ale bylo to zapříčeněno jen tím že jsem ho neviděl celý. Při jeho celém shlednutí ho musím hodnotit kladně - má svůj přínos hlavně v myšlenkových uvahách hlavních postav o lidstvu.

• 27.7.2012  10:01

Komedie, která však díváky upozorňuje na jednu pravdu že člověk se má posuzovat ne podle fyzické krásy, ale podle krásy vnitřní.

• 27.7.2012  09:56
    Rudá Sonja (1985)

Začátek není špatný pak však už děj ztrácí na atraktivnosti.

• 27.7.2012  09:53
    Xena (TV seriál) (1995)

Kvůli postavě Gabriely nedivatelný.

<< předchozí 1 2