RigorMortis

RigorMortis

Vincenzo de la Vera

Slovensko
Prišiel som, videl som, ohodnotil som.

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 23.6.2018  21:59

Jednotka bola super, dvojka mala niečo do seba a statočne sa držala, no trojka nemusela ani vzniknúť. Už pri prvých scénach som mal pocit, že niečo nebude v poriadku a to, ako niektorí herci až prehrávali tiež filmu nepridalo na kvalite. Niektoré postavy mi prídu ako vymenené, Zeki tiež občas vyzerá akoby učil prvý deň a tá jeho nová kolegyňa mi príde ako niekto, koho nasilu vsunuli do scenára, aby bol film viac kúl. A Fack bez Lisi? To skrátka nejde.

• 3.12.2017  20:55
    Sybil (TV film) (2007)

Toto rozhodne nie je film, ktorý by ste si pozreli ako oddychovku ku kávičke. Aj mne ako človeku, ktorý má s psychológiou a duševnými chorobami tú česť dal príbeh zabrať, miestami až mrazilo. Napriek tomu zaujal a nepustil. Akurát ma zamrzel ten koniec, prišiel mi trocha náhly a nedotiahnutý. Mimochodom, schizofrénia NIE JE rozdvojená osobnosť, to je bežne rozšírený omyl.

• 7.10.2017  18:32

V podstate to isté, čo prvý diel akurát s iným obsadením. Partička vysokoškolákov z typickej americkej vysokej školy, tréner černoch s temným tajomstvom, krásna ženská jedného z hlavných hrdinov. Ani plachý lúzer z obchodu s komiksmi, ktorému prepne nijak nezlepší kvalitu filmu. Rovnaký scenár, rovnaké hodnotenie.

• 7.10.2017  14:58
    Velmistr (2013)

Neviem, fakt neviem. Nebol to hĺbavý, "usadený" Ip Man Anthonyho Wonga ani svižný Ip Man Donnieho Yena. Občas sa to snažilo tváriť ako mix obidvoch dohromady, no mal som pocit, akoby režisérovi došiel dych. Ani ryba, ani rak. Niečo tomu skrátka chýbalo.

• 6.8.2017  23:42
    7EDEM s r. o. (TV pořad) (2001)

Reku, šme še pobavili. Spočiatku to bolo fajn, dalo sa zasmiať. Potom to tam držali hlavne Lasica a Satinský a show šla postupne dolu vodou. Prevzatie inou televíziou bol už len klinec do truhly.

• 6.8.2017  23:39
    Sedem (TV pořad) (2008)

V porovnaní s pôvodným 7EDEM, s r.o, len slabý odvar. Akoby relácia po prevzatí inou televíziou stratila šťavu, už to proste nebolo ono. Umelé, bez chuti a švihu.

• 20.7.2017  13:25

Fantasy bez hromady špeciálnych efektov (hoci tam nejaké predsa len boli) alebo "čoho všetkého je schopná detská myseľ". Miestami z toho bolo prehnane cítiť Ameriku (prostredie, otec hlavného hrdinu, obraz ideálnej rodinky), no to mi zasa tak nevadilo. Dej sa odvíjal celkom plynule až k "náhlemu" zvratu, kedy som mal napriek všetkému takmer slzy v očiach. Takisto, AnnaSophia Robb bola roztomilá už vtedy. A Zooey Deschanel. Za mňa s čistým svedomím 4*

• 15.7.2017  12:55
    Jumper (2008)

Oddychová popcornovka zameraná na puberťákov. Nedoriešená, nečakajte nič extra. Aj tak si ju rád opakovane pozriem.

• 5.1.2017  13:50

Milý rodinný film s Eddiem v hlavnej úlohe, hoci sa to skôr sústredilo na jeho dcéru a videnie sveta jej očami. Neurazí, neprekvapí, no Eddie mal už aj lepšie kúsky.

• 25.12.2016  18:36
    Mrazík (1964)

Vianočná klasika s milým deduškom Mrázikom, Ivanom a krásnou Nasťou. No ak to vidíte v TV každý boží rok, máte chuť vyhodiť telku von oknom. Aapoň ja.

• 5.11.2016  20:07

Milá sympatická klasika, na ktorej som vyrastal. Dnes je to však bežný priemer, ktorý už máločím prekvapí.

• 12.8.2016  21:01

TLI som mal rád už od Lazy Sunday. Fajn klipy, fajn skeče. Toto mi však akosi nesadlo. Síce celkom slušne parodujú súčasnú popmusic, no málokedy som sa na niečom poriadne zasmial. Mala to byť komédia, pseudodokument alebo...? Ani s nadhľadom tomu nemôžem dať viac ako tri hviezdy.

• 27.7.2016  12:15
    Koleso šťastia (TV pořad) (2016)

Narkóza klesla na totálne dno. No určite sa prekope ešte hlbšie. Nechápem toho preafektovaného hlučného "moderátora" ani jeho hlúpučkú asistentku, súťažiaci na mňa pôsobia nútene a celé je to pekná ukážka absencie akejkoľvek sebakritiky Narkózy. Vyvrhnúť do vysielania niečo takéto je naozaj umenie. Ferencovej škoda na takýto škvár a Adamec nech sa radšej venuje spevu. Alebo pre istotu ani tomu nie.

• 19.7.2016  12:48
    Paul (2011)

Narážky na svet geekov, veľmi sympatické postavy, emzák s maniérmi pozemšťana a Simon Pegg. Dokonca aj zopár dojímavých momentov, aby sa nepovedalo. Pobavilo, kľudne by som si vedel predstaviť aj pokračovanie. A Simona mám ako herca čoraz radšej.

• 17.7.2016  17:41

Kórejské komédie majú v sebe úžasnú ľahkosť a hravosť. Aj preto ich mám rád. Ani táto nebola výnimkou. Pekne zvládnutá situačná komika bez fekálneho humoru, fajn soundtrack a žiadna prehnaná romantika. Potešilo, pobavilo.

• 16.7.2016  22:58

Trocha akčnejšia oddychovka. Dobrý výber hercov (Alana som najprv nespoznal) aj námet, hoci dej bol miestami slabší.

• 16.7.2016  21:13

Deti nemusím, málokedy sa dalo na niečom zasmiať a film nijak výraznejšie nezaujal. Popcornová oddychovka.

• 16.7.2016  16:26
    Re-Play (TV pořad) (2009)

Nástupca Game Page. Dobre sa na to pozerá, je to dynamickejšie, vtipnejšie a zasa môžem rátať, ktoré hry si nezahrám.

• 10.7.2016  21:40

O dosť slabšie, než Klovn: The Movie. Kým na prvom som sa schuti zasmial, toto mi skôr prišlo ako úsmevný, miestami vtipný a od druhej polovice vážnejší rodinný film. Akoby už tvorcom došla šťava.

• 7.7.2016  22:14
    Klaun (2010)

"You're too ugly for this place." Hoci som sa severským komédiám dlhú dobu vyhýbal, Klovn fakt pobavil. Trocha iný štýl humoru, no žiadne vypatlané americké pubertálne nezmysly. Pre niekoho možno prisilné, pre mňa po dlhej dobe dobrá komédia.

• 29.6.2016  21:50
    100 Deeds for Eddie McDowd (TV seriál) (1999)

Ako decko som to rád pozeral, zlatá nostalgia :)

• 24.6.2016  00:00

Po opätovnom pozretí mením hodnotenie. Dej sa nám presunul zo školy do exotického Thajska, vzťah Laury a Dangera dostal viac priestoru, Karoline Herfurth zas o niečo menej. Pribudlo pár nových postáv (vrátane hlavného záporáka, ktorému som mal viackrát chuť v duchu urobiť z tváre pretlak) a osobne mám pocit, že v tomto dieli bolo viac "citových momentov".

• 21.6.2016  11:41

Príjemne prekvapilo, hoci som si tento animák pozrel až po rokoch (najprv som hral hru). Dej možno priemerný a predvídateľný, no postavy boli naozaj sympatické, bod aj za soundtrack a farebnosť všade možne. Tých 95 minút navyše zbehlo naozaj rýchlo.

• 19.6.2016  19:23

Pixarovské animáky boli vždy optimistické a určené ako deťom, tak dospelým. Up! mi však prišiel o dosť vážnejší a viac dospelácky. Krásne zhrnutie celého spoločného života Carla a Ellie v niekoľkých minútach, zatrpknutý Carl, plnenie detského sna a vzťah Russella s jeho otcom. Jasné, všetko je to krásne farebné, nechýba tomu vtip, no toto je jeden z tých animákov, ktoré deti nedokážu pochopiť v celej hĺbke.

• 8.6.2016  15:55
    Aféry (TV seriál) (2010)

Zaujímavý námet, inak ďalší škvár z produkcie TV HNOJ.

• 30.5.2016  21:46
    Ip Man 3 (2015)

Zo začiatku som mal obavy, no Donnie Yen zasa nesklamal. Síce tomu miestami chýbala šťava a neviem načo tam dali Tysona, no posledná cca tretina filmu dosť nabrala na vážnosti. Aj koniec bol zaujímavý, krátke info bez zbytočných dojákov. Už len dúfať, že si ipmanovská séria udrží kvalitu (hoci bolo aj slabšie).

• 26.5.2016  18:57
    Pomáda (1978)

Románik z typickej americkej strednej školy. Začiatok a niektoré momenty boli tak nechutne romantické až by z toho jeden dostal cukrovku a iné momenty ma neoslovili. Soundtrack však bol super, celé to sršalo energiou a mládežníckym optimizmom. Ako tu už podo mnou spomenuli je to film "z časov, kedy bol ešte Travolta normálny a Newton - John krásna." Aj tak tomu dám iba 4*, nie som nadšenec do muzikálov.

• 7.4.2016  19:15

"Jsem Ir. Rasismus je součást mý kultury." Perfektná čierna policajná komédia s hlavným hrdinom, ktorý sa na nič nehrá, drsným humorom a typickou írskou úprimnosťou. Chytilo ma to už od prvých minút, čo sa často nestáva.

• 4.4.2016  22:31
    Taxi (2004)

Ďalší film, pri ktorom som sa čudoval, či musí byť nejaký film "made in 'murica", aby ho domáci pochopili. Nebolo to až také zlé, no inak to bola prachsprostá okatá vykrádačka francúzskeho Taxi. Akurát sympatického Frantíka vystriedala veľká černoška s veľkou hubou.

• 3.4.2016  18:37
    Nejvyšší soud (TV pořad) (2016)

Rovnaký odpad ako naša Súdna sieň, s rovnako nepresvedčivými a afektovanými hercami. Ak nie ešte väčší.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22