RigorMortis

RigorMortis

Vincenzo de la Vera

Slovensko
Prišiel som, videl som, ohodnotil som.

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 1.3.2021  20:41
    Trhlina (2019)

Po pozitívnych ohlasoch na knihu som si sadal k filmu s nádjou, že snáď z rodnej hrudy konečne vzišiel kvalitný film. Bohužiaľ, opäť som sa sklamal. To, čo spočiatku vyzeralo ako kvalitný film doplatilo na viacero klišé (stratenie sa v lese, psychiatrická liečebňa ako lokalita), nelogickosť (až unáhlené spoznanie sa členov skupinky, skoky v deji; trezor, ktorý chodili očumovať robotníci) alebo silené WTF momenty (Dávidova náhla " neexistencia"). Nebyť týchto vecí, bol by to celkom fajn film.

• 7.2.2021  20:43
    Křižovatky (1986)

Z karatistu gitarista, téma podpísania zmluvy s diablom, chytľavý soundtrack a Ry Cooder. Námet možno trochu profláklý, no nenudil som sa ani mi nútu.

• 4.2.2021  18:56

"Antabus ano - chlast ne!" K filmu som sa dostal cez svedectvo pána Formánka o jeho alkoholovej minulosti. V liečebni som nebol, no s alkoholikmi som pracoval a mnoho z toho, čo bolo vo filme som zažil "na vlastnej koži". Odvykačka od alkoholu nie je sranda, rovnako ani tento film. Drsný a úprimný ako realita sama. Oceňujem herecké výkony, hlavne Davida Švehlíka. Aj napriek vážnej téme sa na film pozeralo naozaj dobre.

• 2.2.2021  13:50
    SOS (TV pořad) (2004)

Spočiatku možno fajn a neotrelé, postupom času to zdegenerovalo na primitívny humor pre masy, aký vidíme na slovenských obrazovkách dodnes. Polnišovú a Dangla som nikdy nemal rád, obaja mi prišli netalentovaní a nasilu vtipní. Pri Danglovi ma navyše iritoval jeho hurónsky smiech na jeho vlastných vtipoch, pri ktorom vždy odhalil svoj kompletný chrup. Pomajbo bol na hrane a na Sklára sa dobre pozeralo v Mafstory.

• 29.1.2021  23:42

Ako fanúšik Lovecraftovej tvorby som si povedal, že tomu dám šancu. Výsledok bol prinajmenšom zaujímavý. Možno je to tým, že nie som odchovaný na hororoch (s výnimkou tých kórejských), na béčkových už vôbec ale moja najčastejšia veta počas filmu bola "čo to má sakra znamenať". Príliš divné ešte aj na béčkový film, od hororu na míle vzdialené, dialógy ako z pomocnej školy a konanie postáv často úplne nelogické. Navyše, dať ako jednu z hlavných postáv príbehu černocha? Chápem, že chlapci si možno potrebovali splniť rasové kvóty aby na nich nejakí pomätení SJW s ublíženou dušičkou nepodali žalobu ale pri Lovecraftovom rasizme je černoch v hlavnej úlohe krutá irónia. Chudák Howard by zaplakal, keby videl.

• 9.1.2021  21:57
    Imawa no Kuni no Alice (TV seriál) (2020)

Celá séria pozretá za dva dni. Je síce pravda, že seriál v podstate vykráda niekoľko známejších skorších filmov, aj tak ale stál za to. Suspense thriller jak noha, s psychologickými prvkami a nejakými tými mindfuckmi. Častokrát som tŕpol ako to dopadne s hlavným hrdinom. Nevýhoda bola, že miestami bolo tých mindfuckov až priveľa a strácal som sa v deji, taktiež až prehnaná genialita hlavného hrdinu. Každopádne sa teším na druhú sériu.

• 9.1.2021  15:59
    Kung Fury (2015)

Film tak blbý až je priam geniálny. Koncentrované osemdesiatky prehnané do extrémov s dobrým synthpopovým podmazom a Hoffom k tomu.

• 7.1.2021  00:08
    Smrt do roku 2020 (TV film) (2020)

Rok 2020 v kocke a snaha o paródiu dokumentu v podaní niekoľkých celebrít. Humor občas uštipačný, občas suchý, niekedy sa pomaly ani nebolo na čom smiať. Oddychovka od Netflixu ak nemáte chuť na poriadne dokumenty, dieru do dejín však neurobí. Mimochodom, zdá sa mi alebo je názov dokumentu preložený zle?

• 4.1.2021  21:39
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Po tom, čo som to s kvalitatívne čoraz horšími Simpsonovcami radšej vzdal mi prišlo Disenchantment neskutočne svieže a chytilo až tak, že sme s priateľkou všetky doterajšie časti sfúkli za dva dni. Štýl humoru mi celkom sadol, hlavné postavy taktiež (predovšetkým cat thing). Len dúfam, že sa seriál neuberie rovnakým smerom ako Simpsonovci a nebudeme svedkami desiatok sérií a stovák častí s čoraz horšou kvalitou.

• 4.1.2021  21:30

Možno je to tým, že to bol môj prvý Allen alebo Owenom v hlavnej úlohe (konečne serióznej) ale bol som spokojný. Zaujímavý námet, viacero významných osobností, atmosféra 20. rokov a Paríž. Jediné, čo mi vadilo bol akoby nedokončený záver, ktorý by si zaslúžil viac rozpracovať.

• 28.12.2020  23:39
    Sám doma 3 (1997)

Stručne, jasne, výstižne a Capsom: NIE. Z pôvodného Home Alone sa stal kult a vianočná klasika, pre mňa však skončila druhým dielom. Toto je už len priživovanie sa na kultovom filme, navyše s totálne nesympatickým a netalentovaným hercom v hlavnej úlohe. Tak typické pre USA.

• 28.12.2020  23:29
    Sám doma (1990)

Rodinná komédia z časov, kedy ešte Macaulay nebol feťácka troska. Hoci sa z nej už stala takpovediac vianočná klasika a dnes už nájdete omnoho kvalitnejšie filmy, aj po rokoch má svoje čaro. Nezhodí vás od úžasu zo stoličky, no zasa ani neurazí.

• 27.12.2020  21:15
    V síti 18+ (2020)

Uf. Vedel som, že idem sledovať verziu 18+ ale pri prvom zábere na to ako si jeden z predátorov, chlap v strednom veku, mastí v chate s "dvanástkou" ma takmer naplo. K samotnému dokumentu: Bol potrebný ako soľ, hlavne v dnešnej dobe, kedy sa profil na sociálnej sieti dá vytvoriť za pár minút, ukradnutie fotiek / údajov je otázkou času a cviku a k sociálnym sieťam sa dostávajú už školopovinné deti. V priebehu dokumentu sa vo mne miešali rôzne emócie - zhnusenie (hlavne až príliš detailné fotky nádobíčka predátorov a jedno rozkockované video s detským pornom), ľútosť (ako to len tie herečky zvládli a nezložili sa?), hnev a nejaká tá svetlá chvíľka (scéna s Lukášem - ktorého tvár rozmazali - alebo konfrontácia predátora z Ústí). Odporúčam aj knihu, ktorá vyšla po dokumente a tvorí akýsi objasňujúci "bonusový materiál". Aj keď si mslím, že na problematiku pedofílie sa nedá pozerať čiernobielo (predátori za úchylky nemôžu, majú často pokrivený pohľad na realitu, nedostatočné sociálne schopnosti, neodstatok sebakritiky alebo psychické problémy - čo ale neznamená, že sa ich úchylka má tolerovať), tento dokument by si mal pozrieť každý.

• 27.12.2020  20:51
    Na střeše (2019)

Mádla mám (bohužiaľ) ešte stále zafixovaného ako pubertálneho snowborďáka, ako režisér a scenárista príjemne prekvapil. Postupne sa rozvíjajúci príbeh dvoch ľudí z odlišných generácií a kultúr. Trocha ma zamrzel koniec, prišiel mi nedokončený, akoby nasilu uťatý. Bod za Warholov banán.

• 26.12.2020  13:58

Knihu som zatiaľ nečítal (chystám sa) ale film celkom zaujal. Preplietanie minulosti a súčasnosti, hromada miestami až absurdných situácií a nejaká tá nedotiahnutosť, napríklad na konci filmu.. Aj napriek tomu, že severský humor až na výnimky bohvieako nemusím, toto bola práve jedna z nich.

• 20.12.2020  21:45

Celkom príjemný film s charizmatickým Omarom Sy v hlavnej úlohe a niekoľkými zvratmi, hoci s trocha klišé námetom. Hviezdu dolu za to, že ide o kópiu mexického filmu. Takýto prístup by som čakal skôr od Američanov, tí vykrádajú, čo sa dá.

• 20.12.2020  19:01

Unikátne a zaujímavo spracované dielo, do ktorého podľa mňa dali desiatky umelcov nielen svoj čas a schopnosti ale aj kus duše. Neviem síce, do akej miery sa prelínali fakty a fikcia, dej ma ale veľmi rýchlo vtiahol. Navyše, Chrisa O'Dowda som vôbec nespoznal a to som ho mal takmer celý čas na očiach.

• 6.12.2020  19:22

Studio Ghibli je fajn. Tu ale skrátka a dobre bolo vidieť, že film nerobil Miyazaki, niečo tomu skrátka chýbalo. Namiesto filmu s atmosférou, ktorý udrie na tú správnu strunu sme dostali priemerný neškodný rodinný animovaný film. Nič svetoborné, na lenivé popoludnie ale postačí. Bod za baróna.

• 30.11.2020  22:51

Film inšpirovaný životom japonského leteckého konštruktéra. Hayao ani tentokrát nesklamal, dej plynul pomaly a pokojne, hoci mi film úplne nesadol. Autor si neodpustil ani nejaké tie stereotypy (napr. zobrazenie Nemcov ako vysokých modrookých blondínov).

• 22.11.2020  14:12
    Pelíšky (1999)

Dnes už kultový film, z ktorého vznikla hromada memes a referencií. Niekoľko ľudských osudov a zakázaná láska detí otcov z dvoch táborov. Pre tých z nás, ktorí si minulý režim (našťastie) nezažili je to sladkohorký filmový návrat do dôb nie tak dávno minulých.

• 19.11.2020  22:15
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Roztomilá prehnane servilná panda červená vybíjajúca si stres z práce na deathmetalovom karaoke. Geniálna myšlienka. Napriek roztomilému vizuálu sa však v seriáli rieši mnoho vážnych tém - láska, neistota, práca v šialenom tempe v korporáte, nádeje a plány do budúcnosti či toxický vplyv niektorých rodičov na vlastné deti. Seriál mi bol blízky aj vekom hlavných postáv, mladí v podstate na prahu dospelosti. Mal som ale pocit, že tretia séria zo začiatku trocha pokulháva.

• 10.11.2020  23:44
    Yojimbo (1961)

Toshiro Mifune (ako japonská predloha Clinta Eastwooda) a fakt, že ide o klasiku novodobej japonskej kinematografie boli dva dôvody, kvôli ktorým som si tento film pozrel. Na to ako film ospevovali som čakal viac. Dej miestami nejasný a zmätočný a neviem, či bol výber hudby zámer ale viackrát som sa musel uistiť, či nesledujem komédiu.

• 5.11.2020  21:54
    Soumrak (2002)

Nádhera. Pohľad na život samuraja inými očami. Príbeh samuraja v ťažkej životnej situácii, ktorý napriek všetkému zostáva verný svojmu povolaniu (ak sa to tak dá nazvať). Na samurajský film možno "málo bojovné"- dokonca aj tie súboje, ktoré tu sú skončia inak - , to však vôbec nevadí. Záverečný monológ už dospelej Seibeiovej dcéry je krásnym zakončením celého filmu.

• 1.11.2020  22:30

Nemohol som sa ubrániť dojmu, že na pomery dneška je Nosferatu skôr úsmevný film, než horor. Napriek tomu ide o klasiku tohto žánru a bol som veľmi príjemne prekvapený ako málo stačí na dotvorenie atmosféry. O to viac ma prekvapilo, že niektoré scény sa natáčali na Slovensku. Pobavil aj celkom roztomilý "vlkolak" (v skutočnosti obyčajná hyena).

• 26.10.2020  13:49

Hrejivá pomaly plynúca mládežnícka romanťárna odohrávajúca sa na pozadí záchrany starej klubovne. Napriek tomu sa nejedná o jeden z tých filmov tak sladučkých, že by z toho človek dostal cukrovku. Pri sledovaní má človek pocit, že sa niet kam ponáhľať, balzam na nervy ešte umocňuje upokojujúca animácia. Goró sa podľa mňa vydal správnym smerom.

• 26.10.2020  00:02
    Průvodce (2008)

Smutnokrásny film z prostredia, o ktorom majú mnohí z nás predsudky, niektorí možno aj obavy či strach. Do toho prelínanie dvoch svetov (európsky a ázijský), Japoncom tak vlastné zameranie sa aj na tie najmenšie detaily, sympatické postavy (u mňa vedú šéf a majiteľka verejných kúpeľov) a osobná dejová línia (Daigov vzťah k jeho žene a otcovi). Aj napriek vážnej téme nechýbal humor a mnohokrát som sa od srdca zasmial. Navyše som si zasa precvičil japončinu.

• 20.10.2020  18:06

V porovnaní s prvým dielom mi tento prišiel viac usadený, menej epický a so slabším príbehom. Taký milý rodinný animák, ktorý však narozdiel od svojho predchodcu neprináša nič, čím by utkvel v pamäti. Z vtipálka Mushu sa stal "záporák" a kazisvet a je akosi viac cringe. Potešil návrat starých postáv, sympatická animácia a skladby. Je však cítiť, že druhý diel je výrazne slabší.

• 19.10.2020  23:18
    Pevnosť Boyard (TV pořad) (1998)

Relácia, ktorá je pre mňa spojená so spomienkou na časy, kedy som ako malý špunt sedel pred telkou ako prikovaný a dychtivo sledoval súťažiacich ako plnia úlohy. Námet, ktorý sa opakoval v x iných reláciách. Dve hviezdičky z nostalgie.

• 19.10.2020  10:40
    Mulan (2020)

Dishonor on you, dishonor on your cow...Už prvé minúty filmu dávali tušiť, že niečo nie je úplne v poriadku. Prázdne reči o výnimočnosti a "čchi" (ktoré sa tiahli celým filmom), akoženapínavá hudba, zábery na malú Mulan skákajúcu po streche akoby sa nechumelilo. Zabudnite na nejaký vývoj postáv ako v pôvodnej Mulan, hlavná hrdinka tu má už od začiatku superschopnosti, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Superman. Zabudnite na epické skladby. Zabudnite na humor, ani na tých pár scénach, ktoré asi mali byť vtipné sa nedá smiať.. Zabudnite na chudáka Mushu, toho nahradili akýmsi hybridom človeka a vtáka a úplne zbytočným fénixom. Náväznosť scén nelogická, málokedy dávajú zmysel. S postavami sa nedalo sympatizovať, boli ploché a bez náboja.a iskru medzi Mulan a tým manekýnom (meno mi vypadlo) aby človek hľadal s lupou. Dokonca ani repliky postáv neznejú normálne ale ako akési naučené nadnesené umelé frázy z brakovej brožúrky o čínskej filozofii. Film je dôkaz toho čo sa stane, ak v snahe potešiť čínskych cenzorov, Macka Pú a SJWs dáte krásnu disneyovku do rúk úplne neschopnej režisérke a za predstaviteľku hlavnej hrdinky vyberiete podporovateľku brutálneho režimu v Hong Kongu. Len je pre mňa záhadou, ako a prečo sa v tomto filme ocitli Donnie Yen a Jet Li. Pevne verím, že iba preto aby film prilákal do kín viac divákov. Inak si neviem vysvetliť, prečo by mrhali svojim talentom na túto nevydarenú čínsku propagandu.

• 18.10.2020  12:03

Dokument nepriniesol nič nové, podľa mňa je ale dobré, že vznikol - môže otvoriť oči predovšetkým tým, ktorí zdieľajú na sociálnej sieti každú sekundu svojho života a trávia online neporovnateľne viac času, než offline. Bežte niekedy von a spočítajte tých zombíkov s mobilmi v rukách a pohľadom prilepeným na obrazovku. Vadila mi však jednostrannosť. Sociálne siete síce majú nevýhody, majú však aj výhody ak s nimi človek vie pracovať.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24