• Reality-TV

Discopříběh (1987)

Meh, "Celebritu" Michala Davida z duše neznášam, dve hviezdy len preto, že film je československá klasika.

Slunce, seno, erotika (1991)

Prvý diel v pohode, druhý takisto, pri treťom sa asi fakt snažili zakryť nedostatok vtipu nahotou...alebo mleli z posledného?

Vesničko má středisková (1985)

"Ty ses měl původně narodit jako kůň ale v poslední chvíli si to Pánbůh rozmyslel." U mňa jeden z najlepších filmov, stará dobrá klasika, ktorej dnešné americké tínedžerské alebo pozliepané pseudofilmy nesiahajú ani po päty.

Zelená míle (1999)

Majstrovské spracovanie Kingovej knihy a kvalita, ktorá sa dnes v kinách ani v TV len tak nevidí. Hanks exceloval a Duncan asi navždy zostane v mysliach mnohých ako John Coffey.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Slušný záver. Niektoré scény mohol režisér viac prepracovať, miestami zase pekne hral na city. No ak mám byť sentimentálny, skončila sa sága, ktorá bola súčasťou detstva mnohých a na to sa nezabúda. No dosť ma zamrzel ten suchý záver, keď Harry "iba" zlomil a odhodil prútik, na druhej strane, scéna "o sedemnásť rokov" bola zase dosť emocionálna.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ďalšia zmena režiséra, ďalší nový pohľad na film. Môžem len súhlasiť s kolegyňou KevSpa-ovou, "civilnosť" Fénixovho rádu ma príjemne prekvapila.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Detstvo sa končí, už to nie je sranda... Prakticky prvý Potter, ktorý na mňa narozdiel od svojich dvoch mladších súrodencov pôsobil už dospelo a opustil ten "rozprávkový scenár". Výborná hudba, na herecké výkony sa tiež nemôžem sťažovať a výmena režiséra takisto urobila svoje. Mimochodom, Väzeň z Azkabanu bola moja prvá vlastná VHS, ktorú som si strážil ako oko v hlave :)

Shrek (2001)

Stará dobrá klasika. Rozprávka, ktorá zďaleka nie je taká nevinná, ako sa môže zdať, kvalitné gagy, super dabing (čo sa často nevidí) a ukecaný Oslík.

Shrek Třetí (2007)

V porovnaní s predošlými dvomi dielmi (hoci už ani druhý nebol to pravé orechové) žiadna sláva... No hlavne, že tam zostal Oslík.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Komédia, ktorá mi síce ubehla celkom rýchlo, no zato dala kvalitne zabrať mojej bránici. K tomu ten ľahko úchylný preklad názvu a Jeff Bridges so svojimi netradičnými tréningovými metódami New World Army... 4/5.