Utopím si ho sám (1989) (TV film)

Nádhernej příběh se skvělými herci a vynikajícím scénářem. Trošku mi přišlo, že Bróďa byl nějakej přitroublej, když mu Bohdalka odkrývala Mildovo minulost, ale nevadí. Konec byl vpravdě dojemnej a já cítil zadostiučinění, že Stellinka ostrouhá. Tak trošku jsem se při tom filmu tetelil blahem, protože mám stále podezření, že chlap by měl být sám sebou a užívat si života místo toho, aby se deformovat pod útlakem ženy.

Na ostří nože (1997)

Režisér Lee Tamahori asi bude zajímavej týpek, co udělal za svojí kariéru jen pár snímků, ale ty vesměs stojí za to. Na ostří nože pro mě bylo zjevení z čistýho nebe, protože doposud jsem o existenci filmu neměl tušení a shlédnutí mi přineslo příjemné překvapení, jak už to tyhle filmy "odnikud" prostě jednou za čas dovedou. Příroda je výborná, boj o přežití stejně tak a herci hrajou skvěle, až jsem na chvíli zapomněl, že nemám Aleca Baldwina rád. Je to to nelepší z filmařiny 90. let, tak nějak jsem nemohl nemyslet na další výborný filmy (jako třeba Sběratel polibků), který nesou atmosféru tý doby. Vůbec největší peckou byly herecké výkony medvěda, protože snad vůbec poprvé jsem ve filmu viděl zvíře, který bylo fakt nasraný a působilo to skutečně věrohodně. Nemůžu dát 5* jen z toho důvodu, že napětí mezi Charlesem a Robertem vůbec negraduje a vlastně skoro až do závěrečné scény není příliš znát. Když si přečtete oficiální text distributora a očekáváte, že snímek oba protagonisty postaví proti sobě, budete ve výsledku zklamáni, protože to není pravda.

Bolek a Lolek (1963) (seriál)

Jako malé děcko jsem u toho uchcával, jako dospělý rozumbrada vím, že máme spoustu lepších českých animáků. Nevím proč, ale dokonce i tenhle seriál mi zapadá do bonmotu, že celý svět nenávidí Poláky.

Muži v černém 3 (2012)

Pro mě tedy asi nejslabší díl. Zápletka byla tak přihlouplá, že mě vůbec nezajímala a tvůrci si s ní asi hlavu moc nelámali. Řekl bych, že Will Smith už bude se svojí kariérou za zenitem, protože se zoufale snaží hrát stejně jako před 10 lety, ale už to není ono. Zbytek filmu je nahodilou směskou poměrně nenápaditých akčních scén a mizerných digitálních efektů. Osvěžující pro mě byl akorát návrat do 60. let a zasmál jsem se pouze jednou a to při scéně, kdy J skáče časem, při pádu se ocitne v roce 1929 a chvíli letí vedle týpka, kterej očividně taky skáče, protože páchá sebevraždu.

Základka (2012) (seriál) odpad!

Z rozčarování nad seriálem "Gympl aještěnějakejblábol" jsem zjistil, že exituje něco jako seriál "Základka", mrkl jsem na jeden díl a zůstávám zcela paralyzován. Jestli totiž jsem dal Gymplu odpad, měla by Základka dostat záporný hodnocení. Proč? Je to taky sračka, ale navíc v ní ještě hraje partička nejhorších herců současnosti (snad kromě pana Navrátila). Vážně, Bohouš Klepl a jeho zoufalé neherectví a věčně mladý Jiří Langmajer (o kterým mi nikdo nevěří, že mě jednou vezl stopem)? Málo? Co takhle mongoloidní Bára Poláková, která se proslavila tak akorát songem "Jsme v prdeli" nebo ultimátně netalentovanej Tomáš Hejlík? Navíc ještě protekční spratek Vanda Hybnerová a partička nýmandů z regionálních divadel, aneb kanonenfutr seriálových telenovel. Prostě hnus.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

To je prostě něco strašnýho, do jakých sraček se dál propadává seriálová tvorba TV Nova. Solidně jsem trpěl už u toho, když svoje repliky otrocky odříkávaly dětičky, který byly očividně pečlivě vybraný na castingu a nikdo moc neřešil, že neumí hrát, takže jejich dialogy zní tak ukrutně nepřirozeně a škrobeně, že mi až za ně bylo trapně. Mimochodem, scénárista se asi nikdy nebyl podívat mezi studentama gymplu, protože jinak by viděl, jak mezi sebou mluví a hlavně o čem a nemohl by napsat takovýhle hrůzy. O debilitě scénáristy se ale můžeme přesvědčit i díky dialogům, který mezi sebou vedou učitelé ve sborovně, protože ty jsou skoro stejně stupidní a strojený jako ty studentský. Viděl (a nedokoukal) jsem pravda jen jeden díl, ale tuším, že to průser bude i do budoucna a to taky díky postavám kantorů, který jsou jak z jiný planety; nikde není vidět taková ta nasraná zamindrákovanost a ukrutná nenávist vůči studentům, která je vlastní skoro každýmu učiteli, místo toho tu máme pohádkový archetypy kamarádskýho a korektního Brzobohatýho a hodnou maminku Šafránkovou... wtf?

Richard Sharpe - Indické dobrodružství (2008) (TV film)

Nevim no, sharpovky momentálně čtu jak na běžícím páse, ale pro jejich televizní inscenace se nějak nedokážu nadchnout. Asi jsem moc rozmazlenej současnýma blockbusterama a ohrnuju nos nad nízkorozpočtovým papundeklem určeným pro nenáročnýho televizního diváka, ale dost se na tom podepsala asi i skutečnost, že se jedná vesměs o produkci 90. let, se všema filmařskýma kuriozitama, který ta doba přinášela. S nadějí jsem tedy očekával Sharpe's Peril, kterej byl natočenej nedávno, ale stejně to byla celkem sračka.

Sněhurka a lovec (2012)

Klasická pohádka zpracovaná jak fantasy, to chce mít koule. A ono se to kupodivu povedlo. Pravda částečně asi i díky tomu, že se jedná o mix Pána prstenů a Hry o trůny, ale komu to vadí? Na několika místech se mě film dokázal docela zmocnit atmosférou a běhal mi mráz po zádech, to nepamatuju. Výborní byli akční trpaslíci, což je oproti homosexuálním blbcům a lá Disney skutečně osvěžující, zejména překvapující byla skutečnost, jací výborní herci si ty role střihli. Na 5 * to není, protože film má přeci jen hluchá místa, o které se překvapivě postaraly především obě hlavní protagonistky a taky mě sraly některý vojenský nesrovnalosti (králova "armáda" čítá asi 20 jezdců). Pobavilo mě, že Kristen Stewart si stačila během natáčení zamrdat s režisérem, takhle se dělá kariéra :)

Šest výstřelů (2012)

Začínám mít dojem, že Van Damme začíná na starý kolena dělat poměrně solidní filmy. Když to srovnám třeba s takovým Lundgrenem nebo Norrisem, tak je to comeback více než solidní. Van Damme se myslím shlédl v trendech moderních akčňáků a uvědomil si, že atraktivní akční scénu lze udělat díky nápaditý choreografii a nemusí tedy neustále vykopávat nožkama jak kobyla. Úvodní scéna tak kupříkladu patří k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době viděl. Zbytek filmu stál za to hlavně díky Van Dammovu herectví, které se v něm kupodivu odkudsi vynořilo v nečekaný kvalitě a jeho zběsilosti a katarze stojí za to. Druhá půlka filmu svou laciností už dost svědčí o tom, že se to natáčelo někde ve Východním bloku (soudě dle hnusnosti exteriérů Slovensko či Rumunsko). O nízkým rozpočtu svědčí i nedotažená logika některých scén (např. když Rusové spolu mluví anglicky nebo skutečnost, že otec unesený holky je zápasník MMA, aby se mohl ve filmu taky efektivně porvat aj.), ale v zásadě spokojenost.

Úlovek (2009) (seriál)

Inu Tom Hardy je skvělej herec a má před sebou očividně závratnou kariéru. Teda jestli přestane hrát ty magory, protože se myslím začíná nebezpečně zaškatulkovávat do rolí psychopatických kriminálníků, psychopatických zápasníků, případně psychopatických Batmanových nočních můr. Jinak seriálek je to celkem fajn, akorát že mi chybělo víc akčních výjevů z života anglickýho podsvětí a na můj vkus se tam příliš omílal Freddieho teror vůči ženským, což se pak zejména v případě psychickýho teroru řešilo poměrně dost rozvlekle. Dávám vyšší hodnocení hlavně ze subjektivních důvodů, mám rád Anglii.