Hačikó - příběh psa (2009)

Ta japonská předloha je z toho cítit na míle daleko. Univerzitní profesor jezdí do práce vlakem? V Japonsku určitě, v US zcela jistě ne.

Cesta samuraje (2010)

Ano, je to fantasy western a nelze od něj očekávat nějaký hluboký příběh, dojemné poselství či pozoruhodné přetělesňování. Je to akce a jako taková je to solidní podívaná.

Anděl smrti (1998)

Horor to tedy není ani omylem. Jedná se o starej dobrej thriller z 90. let s prvky mystery. Tři výborní herci v hlavních rolích dělají z jinak průměrného příběhu náramný zážitek. Konec je takovej přitroublej, a taky mě nebavila ta přemoudřelá paní, ale jinak dobrý.

Tajemná řeka (2003)

Senzační film chtělo by se říct, ale tak nějak trochu příliš mě tam sral Tim Robbins a jeho vycmrndlá ťunťovitost.

Mistr (2005)

Tenhle šílenej polskej film po zásluze upadl v zapomnění. Mám teorii, že ve východním bloku se prostě vesměs točí sračky, (Čechům a Polákům se občas nějakej povede, ale jsou to výjimky). Dávám dvě ** jen proto, že ve filmu Tereska ukazuje kozenky, jinak by to byl jasnej odpad.

Počítání mrtvých (1999)

Tenhle film je fakt divnej. Řekl bych, že výborný režisér s výbornými herci a sexy kamerou natočil film o naprosté hovadině. Nicolas Cage v době, kdy se ještě snažil a nehrál ve sračkách. John Goodman je jako vždy výbornej. Hojný výskyt psychopatů mezi záchranářema působí nevěrohodně.

Touha po pomstě (2010)

Nic nového pod sluncem, další exploiťák, tentokrát ale docela bez nápadu. Dokonce ani to mučení týpka, ke kterému celý film směřuje, neprobíhá nijak záživně. Překvapivý závěrečný zlom mě celkem vytrhl z letargie, ale ten zákonitě musel přijít; kdyby ho nebylo, nebyl by to film, nýbrž snuff. Poměrně velké zklamání byly neustálé vzpomínky na chlapečkovu roztomilost, které měly před divákem ospravedlnit ta zvěrstva na jeho vrahovi, Lieberman se tak asi chtěl vyhnout nálepce zvrhlíka, což působí dost lacině.

Americké psycho (2000)

To je až neuvěřitelný, jak se dá takové atraktivní téma zkurvit. Herecké výkony - vesměs trapné, snobárny hochů z Wall Street - vesměs otravné, akční scény - jak z šedesátejch let, proměny titulní postavy - nevěrohodné, smyčcové fidlání při jakékoliv vypjaté scéně - velmi debilní, výbuch auta po zásahu pistolí - to už snad nepotřebuje koment. V zásadě je to zklamání, zvlášť k přihlédnutí k době, kdy film vznikal a k výborným hercům, kteří tam hráli (obzlášť zamrzí epizodní nevyužitý potenciál W. Defoea). Špatný.

Fargo (1996)

FUCK! Takhle moc přeceňovanou kravinu jsem už hodně dlouho neviděl. Zkurvila mi sobotní večer! Vždyť v tom filmu se (kromě závěru) nic neděje, akorát Amíci se na sebe křivě smějou a frflaj kraviny.

TACHO (2010) odpad!

Heh, co k tomu dodat? Vše již bylo řečeno. Obzláště rád bych vyzdvihl katastrofický scénář, Landovo neherectví (v kombinaci s jeho chvástánín působí zvlášť výživně), no a Olga Lounová... škoda slov.