Kód Enigmy (2014)

Zklamání, jak skvělý námět, obsazení, technické provedení nedokáží vzbudit víc emocí. Přišlo mi to príliš vykalkulované, ale na tři hvězdy to samozřejmě je.

Svět pod hlavou - Mrtvý muž (2017) (epizoda)

Seriál, který byl dil od dilu lepší a v předposledni epizodě mi nedovolil uhnout očima od obrazovky. Vyborná výprava, atmosféra osmdesátek dostatečně ošuntělá a hustá, přesná hudba, střih udávající tempo odpovídající rozvláčným soudružským debatám i na české poměry uvěřitelným akčním scénám. Konečně si někdo nezkouší hrát na americké akčňáky a ono to funguje! Trojan je prostě dokonalý, překvapil mě Budař svým slizounem, jen u Václava Neužila si nejsem jistá, jestli má tu strnulost danou scénářem z povahy komatického stavu (neznám originál), nebo se do hraní moc nepoložil. Scénář překvapuje každou chvíli, takže jako ostatní tu - prosim prosim nepokazit poslednim dilem.

Star Trek (2009)

Skvěle vyvážená startrekovska tradice s modernim pojetim, skalni fanousci nemohli byt zklamani.

Harper (1966)

Poctivý film staré školy s noir nádechem. Paul Newman je zde prostě k sežrání, další herci také výborní, k tomu mistrovský dabing a přesná hudba.

Kráska a zvíře (1991)

Ta čtvrtá hvězda je za akční scény, které mě na animák a ještě tohoto žánru nesmírně chytly.

Cats (1998) (TV film)

Jak na jiných Webberových kouscích ulítávám, Cats mě nějak (i přes skvělé jednotlivé písně) svým dějem nedějem i atmosférou minuly.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Přísnější hodnocení dvou hvězdiček odráží nenaplněná očekávání od dalšího filmu Pana režíséra. S nostalgií jsem vzpomněla na prvorepublokové české filmy a třeba Eva tropí hlouposti tenhle Allenův kousek v mých očích překonává atmosférou i lehkostí. A ještě k tomu nám bohužel i Colin Firth stárne:(

Hodinový manžel (2014)

Škoda té crazy scény v závěru, jinak to je pohodově koukatelný film.

Lichožrouti (2016)

Už u knížky jsem měla problém s tím, že mě víc zaujala forma než obsah, který mi přišel na dětskou četbu složitý a nepřehledný. Na film jsem se těšila, děti též, ale dopadlo to úplně stejně. Moc se mi líbila animace, ale příběh bylo jen animované "béčko". Děti druhý den už ani nevzdechly, že v nějakém kině byly.

Hotel Transylvánie (2012)

Hromada vtipku, z nichz jsem spoustu urcite na poprve nezaznamenala.