Poker Face (2022)

Ako asi väčšina ľudí z toho mála čo to videla, som tomu dal šancu len práve kvôli Croweovi. Prilákalo ma, že si po rokoch znovu chcel skúsiť réžiu, keďže prvý film, v ktorom zastával aj túto pozíciu pôsobil že čo to aj pochytil za tie desiatky rokov vo filme. Avšak nakoniec je to mdlé, nevýrazné a zameniteľné po každej stránke. Úplne film ako pre televíziu, rýchlo natočený za pár dní a hotovo. Príde mi to akoby to natočil len z dlhej chvíle alebo neviem čo ho viedlo venovať pozornosť práve tomuto. Čo sa týka Russella ako herca, stále márne čakám na jeho návrat. Už je to nejaká doba odkedy hral tu najvyššiu ligu a je to veľká škoda. Musel by som naozaj silno premýšľať, ak by som sa chcel rozpamätať na jeho posledný výrazný počin. No som si istý že by na to stále mal. Asi je proste ten najvyšší čas aby sa znovu ozval s ponukou sám Ridley, inak to s Russellom zrejme pôjde naďalej už len takto.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pre fanúšika je to jednoznačná záležitosť, pre nezaujatého človeka, priemerné. Ako životopisný film je to úplne mimo, za celých 130 minút sa o postavách nič nedozviete, všetko je len náznakové, myslím že by ľudí omnoho viac zaujímal film, ktorý by ukázal alebo priblížil Mercuryho život, jeho pocity, ukázal nám jeho pohľad. kým vlastne bol. Postavy sú úplne ploché, bezfarebné, v podstate film o najslušnejšej kapele, kde ostatní členovia v podstate ani nemajú rolu, teda okrem večného poučovania a vykreslovania seba samého ako toho dobrého, dokonca sa aj našla obeť na ktorú sa mohlo všetho hodiť (zdravíme Paula). Čo sa týka životopisného filmu, tak ten by mal ukázať obe strany daného človeka, a divák sám by sa mal rozhodnúť na základe toho či ten človek bol obdivuhodný alebo naopak, nemal by o tom rozhodnúť za diváka scenár. Navyše celé sa to snaží byť hrozne cool, ako od Dannyho Boylea ale ten by z toho filmu vytrieskal omnoho viac. Niektoré piesne majú drajv, iné oň sotva zakopnú (asi vieme kedy Bryan Singer chýbal na natáčaní). Ak si odmyslíte hudbu, pesničky, ktoré by boli strhujúce aj za čiernej obrazovky, tak ostanú len prázdne reči o skladaní tej či o nej skladby. Nakoniec treba povedať že Rami Malek sa na Mercuryho sotva podobá a jeho imitácia je občasne cez čiaru, Mercury sám bol o niečo mužnejší ale Malek ho dáva ako úplného gaya. Je to tak na jedno pohodové zhliadnutie, vypočutie si pár piesní, ale ničím prínosné pre opakované zhliadnutie, preto maximálne tak, 50%, za to že to rýchlo odsypá.

Jerry Maguire (1996)

Oscar v nesprávnych rukách. Tom Cruise je ten, čo tento film zachraňuje a po celý čas ťahá. Musel toho predviesť teda omnoho viac a jeho výkon je naozaj excelentný, možno aj jeho najlepší výkon v kariére, zatiaľ čo oscarový Cuba hrá rolu, ktorú by zahral každý. Neviem teda čím bol jeho výkon lepší ako napríklad Eda Nortona v rovnakej kategórií. Inak dosť dlhý film, romantika žiadna, príliš veľa slov a málo športu. Fanúšikovia športových filmov budú asi dosť nešťastný. Od Camerona trochu sklamanie, od Cruisa prekvapenie. Na tri hviezdy to vytiahol len on. Glóbusy rozdané správne, ale na Oscaroch sa dosť sekli.

Leaves of Grass (2009)

Bez skvelého Edwarda Nortona by to nestálo za pozretie. Jeho herecký výkon je jediný dôvod dopozerať film až do konca. Ale inak, film úplne o ničom.

Jurský svět (2015)

No nie som si istý, či sme všetci videli ten istý film podľa toho vysokého hodnotenia (81%... fakt sila). Vizuálne efekty sú síce pekné ale to je asi jediné pozitívne na celom filme. Postavy nezaujímavé, herci otrasní až na Jimmyho Fallona a to utekajúce prasa (fakt presvedčivý výkon), dinosaurov nejako pomenej a kým sa niečo začne diať prejde polstoročie. Narážanie na pôvodný jurský park, film nezachráni a aby toho nebolo málo aj tá úžasná hudba Johna Williamsa je dosť nevhodné použitá a tá "nová" od Giacchina za veľa nestojí. Niektoré scény sú fakt na smiech ako napríklad spomaľovačka a neskutočný beh v podpätkoch kde nestíha ani samotný T-rex, vycvičené raptory to už úplne zaklincovali. No fakt som nemal ďaleko k tomu aby som tom kine plakal a sám neviem či od žiaľu aké ďalšie zpizdené pokračovanie dostala geniálna jednička alebo od smiechu aké to je celé trápne.........Ako pokračovanie jurského parku to v živote neobstojí, ide o jednoznačne najhoršiu časť a to už trojka bola taká všelijaká. Jedna veľká nuda a obrovské sklamanie.

Rock of Ages (2012)

Tom Cruise sa nezvykne mýliť. Ale tentokrát sa sekol poriadne. Určite jeho najhorší film z tých, čo som doteraz videl. Fakt otras. Toho kto to vydržal do konca naozaj obdivujem, ale aj nechápem. Nešlo to dopozerať. Ani Cruise či Baldwin to nezáchranili.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Nato že ide o seriál tak je to natočené naozaj pekne, povedal by som že až parádne. Aj keď, v dnešnej seriálovej dobe, to už až tak moc neprekvapuje. Prvá časť, možno že prvé dve sú naozaj veľmi sľubné ale postupne to trochu začína nudiť, najmä kvôli slabšiemu scenáru, keďže tomu chýba nejaký poriadny príbeh. Aj keď spojenie najrôznejších slávnych postáv je určite nápad skvelý, no nie celkom tak využitý. Od prvej časti až k poslednej sa dej nijako výrazne nevyvíja, k ničomu nesmeruje a postavy sa skoro vôbec nikam nepohnú. Ide skôr len o nejaké predstavovanie známych mien a ich osobných príbehov, ktoré sa nám postupne prerozprávajú. Seriál ale ťahá obsadenie a výrazné herecké výkony Josha Hartnetta a Evy Green (aj Dalton sa posnažil) a taktiež temná atmosféra, ktorá tam naozaj je. Niečo medzi troma a štyroma hviezdičkami, zatiaľ ale bližšie ku trom. V každom prípade som zvedavý na druhú sériu, ktorá hádam ponúkne k skvelému spracovaniu, hercom a atmosfére aj nejakú zaujímavú zápletku. Obľubená postava - Viktor Frankenstein.

Očista: Anarchie (2014)

O poznanie lepšie ako prvý diel. Až nečakane. Zmena prostredia jednoznačne prospela a Frank Grillo je oveľa lepšia voľba ako Ethan Hawke aj keď hrajú dosť odlišné role.

Očista (2013)

Nápad to bol naozaj dobrý. Avšak, nevyužitý. Polovicu filmu sa čaká na nejaký väčší rozbeh a keď film konečne dosiahne svoj vrchol, tak prichádza úplne nepochopiteľný ´´zvrat´´ v deji. Práve do tohoto okamihu je film ešte dobrý ale potom prichádza neuveriteľne trápna druhá polovica filmu. Jedna smiešna scéna strieda druhú, čím zabíja aj celkom zvládnutú prvú polovicu filmu. Navyše, záchrana na poslednú chvílu päťkrát za 10 minút je naozaj otravná. Ethan Hawke, ktorý sa tu tak trochu hraje na nového Ramba , sklamal na plnej čiare, že sa na niečo také vôbec dal. Ale nápad to bol fajn.

Blízko od sebe (2013)

Film, ktorý z môjho pohľadu nič nezachráni ... ani to skvelé hviezdne obsadenie. Neskutočná ubijajúca nuda a ide možno aj o najdlhšie plynúce minúty v živote. Aaa keďže ma toto nekonečné rozprávanie absolútne nezaujalo a ani som to nedokázal pretrpieť do konca, tak len jedna hviezda za tu ženskú časť obsadenia a ich ukričané herecké výkony.