Kronika (2012)

Působivý film, který sice hraje na téma, které už se ve filmu párkrát objevilo (dej utlačovanému moc, a pocítí ji celé jeho okolí), ale celé je to zapracované, díky found footage, tak věrohodně, že je divák do děje vtažen téměř bez varování a je puštěn až při závěrečných titulcích. Posledních 20 minut filmu je narvaných adrenalinovým dramatem, které zákonitě končí konfrontací. DaneDeHaan je pamětihodný herec, s tím jeho obličejem je nezapomenutelný. Já jsem se s ním už setkal při druhém Spider-manovi, a role záporáků nebo pokřivených charakterů mu vyloženě sedí. To, co předvedl tady, jen dokazuje jeho hereckou všestrannost, parádní výkon. Od Tranka jsem neviděl velice nic, ale tohle je zaručeně jeden z kousků, který za svůj čas stojí a to ne jen jednou. Atmosférické, poutavé a drsné drama.

The First Time (2012)

Nebýt O'Briena, tak by mě tenhle film asi minul. Celé je to smysluplně sepsané a charaktery se hercům dají uvěřit. Myšlenka celého filmu je taky fajn, takže proč ne? Raděj se problému postavit a řešit ho, než před ním utéct. Za tři a půl hvězdy. 70%

Temný anděl (1990)

"I come in piece!" Sympatický Lundgren, nesympatický Hues, a béčkový příběh o drogové válce mezi gangy a mimozemským dealerem. Nostalgicky zatlačuju slzu. 60%

Triple 9 (2016)

Pocta Ayerovkám a další solidní kousek do žánru. Triple 9 je vymazlený thriller. Sice je natočených X filmů na téma korupce u policie, ale Triple 9 je rozhodně povedeným kouskem. Scénář místy sice trochu drhne, ale není to nic tak hrozného. Postavy jsou sympatické, děj dává smysl a tempo filmu popustí uzdu z brutální jízdy jen minimálně. Já se těšil a odcházím spokojen. 80%

V Bruggách (2008)

V Bruggách aneb, když si nájemní vrazi vyjdou po památkách. Je to na hraně. Ze zkurveně divných pár desítek minut, se V Bruggách v druhé polovině stalo brutální, smysluplnou jízdou, jejížto myšlenka zachraňuje celý film. Kvůli první čtvrtině (možná polovině) filmu a občas, ne moc trefnému humoru hodnotím níž. Jinak je snímek plnokrevná jízda, plná skvělých hereckých výkonů a pořádné dávky dramatu. (psáno hned po projekci) 85%

RocknRolla (2008)

Neříkám, že se mi to úplně trefilo do vkusu, ale můžu bez problémů říct, že to byl nářez. Od černého humoru, přes kvalitní herce, až po kurevsky nadupaný soundtrack. Guy Ritchie, trocha černého humoru, jeden obraz, hromada mafiánů, dvě ruské gorily a jeden podrazák. O solidní zábavu má člověk postaráno. 75%

Velká šestka (2014)

Příjemná pohádka, která pobaví, jak malé, tak dospělé. Děj je sice předvídatelný, ale nijak zvlášť to na kvalitě snímku neubírá. Občas je třeba jen vypnout hlavu, a užít si pohádku. Za mě spokojenost, a třeba zas někdy. P.S. Překvapilo mě, že je příběh o zdravotnickém, roztomilém robotovi na motivy komiksu od MARVELu. No a co bývá u marveláren za poslední roky zvykem? Počkejte si na potitulkovou scénu. 80%

Underworld: Probuzení (2012)

"Kate Beckinsale je zpátky a ještě nelítostnější." Kevin Steincross z Fox TV dostál svých slov. Čtvrtý Underworld je asi největší řezničinou z celé série (nebo se dělí o tohle místo s Evolution), každopádně je také nejslabším snímkem. Bohužel ani ne tak kvůli ději, jak spíš kvůli zpracování samotném. CGI je místy až moc a vlkodlaci, tak působí až moc uměle a směšně narozdíl od předešlých dílů. Kupříkladu ve Vzpouře Lycanů, i navzdory tomu, že tam efektů bylo taky víc využíváno, než ve Wisemanově dílech, tak tam nepůsobili, jak pěst na oko, kdežto v Probuzení ano. Co se bych pak čtvrtému dílu ještě vytkl je slabý scénář. Pravda v Underworldu se nedá nic moc co hledat a děj je relativně jednoduchý i v předešlé trilogii. Ale tady je to ke konci, kdy by mělo přijít největší vyvrcholení, nudné a člověk už sleduje čas, za jak dlouho, že už to končí. Co bych vak pochválil je zas tempo, které film má. Samotná zápletka taky není až tak špatná, jen finální souboj je trochu zdlouhavý. Probuzení nic přelomového nepřinese, mimo trochu pozměněné podoby Lycanů, ale taky ničím neurazí a účel pobavit splní úplně stejně, jak předešlé díly. Ono i díky krátké stopáži, která je filmu přínosem, není nějak čas na to, aby se divák při sledování nudil. Suma sumárum, čtvrtý Underworld není špatným následovníkem, ale taky nijak extra lepším, než jeho předchůdci. Pro mě je to nejslabší článek celé téhle upírsko-vlkodlačí série. 64%

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Třetí Underworld je asi tím nejlepším ze série. Rozvíjí mytologii Wisemanova světa a otevírá legendu o Lucianovi a Soně, dceři knížete upírů. Na postu režiséra se změnilo jméno a Kate Beckinsale není hlavním tahounem filmu. To ale nijak zvlášť nevadí, protože Michael Sheen je dost solidním hercem na to, aby dokázal po boku Rhony Mitry utáhnou celé dějství a Tatopoulos není jen zdatným výtvarníkem, ale také solidním režisérem. Navíc je pěkným bonusem i to, že masky na filmu dělal právě on, takže, i když je ve filmu použito víc CGI, než v předešlých dílech, pořád to nevypadá ujetě (Underworld: Probuzení) a na samotné masky vlkodlaků dojde taky relativně často. Co se mi na filmu líbilo, tak byl povedený děj, který měl spád, nenudil a zasazení do doby středověku filmu jen prospělo a vytáhlo ho na další úroveň. Kvality se oproti předešlým dílům o něco zvedly a snímek vyšel z temné monotónnosti. Za mě rozhodně spokojenost a stoprocentní návrat ke snímku někdy v budoucnu. 78%

Underworld: Evolution (2006)

Od druhé dílu jsem si sliboval mnohé. Nejvíc mě na něm táhl upírský zjev Marcuse, který je namaskovaný na výbornou. Samotná Beckinsale ničím větším nepřekvapí a děj, mimo lepšího záporáka oproti prvnímu dílu, nemá velice nic, co nového poskytnout. Divák hodinu a půl sleduje adrenalinovou honičku, ve které jde o závod s časem... Počkat já napsal adrenalinovou? Mýlka, to bylo u třetího dílu. V tomhle tkví nízká kvalita Evolution. I navzdory ději, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc napětí, a i navzdory tomu, že se v Evolution jde vyloženě z akce do akce, tak jsem se do děje nemohl víc dostat a prožít si to napětí s adrenalinem, které očividně pulzovalo v žilách obou hlavních protagonistů Závěrem.. Evolution je o něco kvalitnějším následovníkem svého staršího bratříčka, ale ne zas o tolik, aby se dal vynášet do nebes za své kvality. Druhý Underworld účel pobavit dozajista splní. Jen na několikáté shlédnutí (počítal bych už tak třetí) by divákovi asi nevadilo z půlky filmu odejít a vrátit se před koncem. P.S. Důvod proč považuju Evolution za kvalitnější, oproti prvnímu dílu, je působivější děj a kvalitnější záporák. 72%