Teď vaří šéf! (2014) (pořad)

Další supr pořad od Zdéni, teď daleko více ,,lidskej´´ - v poslední řadě Šéfa na grilu sice vařil super recepty, ale na vybavení dohromady tak za 100tis a to nepřeháním, a každej asi prostě nemá na zahrádce 6 druhů grilů, udírny atd... Tohle je super, vychází to prostě z toho, co má člověk doma a stíhá si v klidu udělat večer k jídlu. Jen mi přijde, že občas trošku zbytečně ,,přehrává´´, občas z toho dle mého názoru dělá už moc divadlo. Ale pořád je to jedna z mála věcí, kvůli kterým má smysl pustit televizi.

The Guest (2014)

Souhlasim s Malarkeyem, já vlastně vůbec nechápu, co jsem to viděl... Supermanovskej týpek se připlete do života rodině, kterou přesvědčí, že byl fellák jejich syna a bratra v nějaké vojenské misi, kde právě syn a bratr v jednom zemřel. Všichni si ho oblíbí a celou dobu tušíme, že je to celí nějaký divný... no a pak se to všechno otočí a z mírně tajemného filmu se stane totální akční masakr až do konce, plnej wtf momentů, celkově tomu vůbec nerozumím, proč to kdo natočil ale hodně mě to bavilo, musím si to pustit ještě jednou a dát si před tím heroin.

Trabantem až na konec světa (2014)

Hodnotím střih a celkový dojem, nikoliv tuhle partu, ta má ode mě 100% na 100% :-) Problém je ten, že jsem byl poctivý divák seriálové verze na ČT a pak jsem si tu verzi dal celou ještě jednou když už na ČT neběžela. Seriálová verze jde daleko více do hloubky a s partou zažijete o dost více (a to zásadně) zážitků. Tenhle sestřih je strašně ořezaný, přijde mi, jako bych se spíš hodinu a půl díval na trailer k tomu seriálu. Divák, který shlédne jen toto, přijde o 80% příběhů, které máme šanci vidět právě v předchozím seriálu. Pokud bych to viděl v opačném pořadí, hodnotil bych zřejmě 5*.

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Pořád jedno z mála dílek, na co se dá v TV koukat. Už tomu chybí taková ta syrovost z předchozích počinů téhle bandičky s trabantama, je to už víc ,,hrané´´ ale je to super. Vtipné, poučné a trošku dramatické místy :-)

Vejška (2014)

Za mě Gympl lepší, hravější, naivnější, pohádkovější... Tohle na mě celkově působilo spíš depresivně, snaží se to tvářit už moc vážně a nefunguje to ale vystihuje to docela pěkně ten ubohej systém ve kterým žijeme a který jsme si tu vybudovali. Ovšem moment, kdy Kraus po hádce s manželkou vleze do auta a řekne si sám sobě ,,no tak sem čůrák no´´, ten fakt pobavil.

Vinaři (2014) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu jsem tu psal že je to umělé, falešný moravský přízvuk atd... Ano, je to pořád tak ale koukám na to. Asi nejlépe to tady vystihl svým komentem Jrk. Takhle v neděli, když sem zničenej z víkendu (ať už díky bajku nebo kvůli chlastu) tak si prostě večer sednu, otevřu vínko a relaxuju. Takovej relaxační seriál, bez žádné hloubky který často umí dost vyzdvihnout Hynek Čermák.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Trefný humor tu převyšují ,,rádoby vtipné´´ scénky a do toho všeho se tu mixují prasácké záběry, kterým jsem se měl asi také smát. Příběh mi vzdáleně připomíná film Podivné dědictví ale nesahá mu ani po bříška palců u nohou. Kovbojského nesebevědomého smolaře se ujme manželka nejobávanějšího pistolníka a udělá z něj chlapa. No vlastně neudělá, pořád zůstane hovado. Fakt mě to nezaujalo, letos mě zatím nezaujala žádná komedie. Všichni sází na to, že se člověk zasměje hovnám vytékajícím z klobouku nebo tomu, že někdo mluví sprostě. Spíš mě ten film naštval, než pobavil.

Všiváci (2014)

Příběh o tom, jaký jsou lidi svině, ve kterém se neskutečně chaoticky míchají přechody z dramatu přes sexuální scény do komických záběrů ale absolutně to celkově postrádá nějaký koncept. Asi jako Čínský bistra kde si můžeš dát smažák za 55 ká.

Zabijáci (2014)

Skvěle zpracovaná kriminálka, která nám od začátku účelově a dost chytře ukazuje, kdo je za vším tím zvěrstvem a opět skvěle a chytře ukazuje hlavní hrdiny, jak se pomaličku dostávají blíže a blíže k pravdě. Pro mě trochu divný konec, být to trochu více napínavé a maličko více zamotané, bylo by to top! Stopro stojí za podívanou.

Zmizelá (2014)

Jak řekla moje holka na konci tohohle šílenýho filmu: Toho Barneyho bylo škoda!