Čára (2017)

Podprůměrné drámo z prostředí slovensko - ukrajinských kšeftařů a mafiánů, které má ale zase super atmosféru. Dle mého měl ten námět na daleko lepší zpracování.

Já, Kajínek (2017) (seriál)

Pěkně zdokumentovaný pohled na naší vězeňskou star, alespoň se tu chvilku mluví o někom, kdo za sebou má nějaký příběh, ať už špatný, nebo dobrý, ale reálný :-) Trochu nechápu některé zde hodnotící lidi, kteří dokument shazují jen kvůli hlavní postavě - to znamená, že když jste dali např. 4 - 5 hvězdiček u válečných filmů o Hitlerovi, tak fandíte tomu, co Hitler dělal? Honíte si penisy, popř. masturbujete vagíny nad zplynováním mas nevinných lidí apod? Zvláštní... ale buďte v pohodě, já taky často masturbuji nad hodně ujetým pornem. Já myslel, že ČSFD je o hodnocení zpracování filmu/dokumentu atd... ne o hodnocení postav, o kterých ten film či dokument je. Ale pozor, nezapomínejte, že jsem hodně pod vaší úroveň, jelikož si občas pletu televizi s mikrovlnkou, tak to zase tolik neřešte. Jo a poslední díl byl podle mě zbytečnej.

Zulu (2013)

Ostrý krimi thriller bez zbytečných ťuťu ňuňu pasáží a podobných píčovin. Tohle se mi opravdu líbilo přátelé.

Wind River (2017)

Smutné, mrazivé a syrové krimi dráma, žádný ťu ťu ňu ňu, ale prostě ze života, tak to má v tomhle žánru kurva být. Jak už jsem tu mnohokrát psal, filmy inspirované životními příběhy jsou stejně nejlepší, pokud se dobře zpracují a natočí a tady se to fakt povedlo. Do toho horská atmosféra a nekompromisní likvidace zmrdů od vrtu ke konci filmu. Za mě fakt super film.

Alibi na vodě (1965)

Hodně příjemně odlehčená kriminálka s poměrně překvapivým závěrem a sympatickou hlavní dvojicí.

Masaryk (2016)

Drama? To už tedy větší drama zažívají štamgasti hospody, kterou mám cca 52 kroků od domu přes silnici, když si to z ní štrádluju ovíněn. Dojdu? Srazí mě autobus jedoucí na Zbraslav? Vrhnu? Pokusím se oslovit tu krásnou slečnu a dostat ji k sobě domů (ve skutečnosti je to nějaký keř u vchodu)... Takto skvělí námět, kde by pro dramatické chvíle jistě bylo spoustu místa, natočit a sestříhat do takové nudy? Veliká škoda dle mého přátelé.

Válka o planetu opic (2017)

Nejnudnější díl o opicích, co jsem viděl. V předchozích dílech této trilogie gradovalo napětí atd a tady se to úplně zabilo. Vlastně celej film sledujeme cestu opic (při které se nic neděje) někam, kam když dojdou, tak se tam také nic neděje. Navíc je to plný až moc přeslazenejch a dojemnejch momentů, fakt jsem se nudil.

Den dobytí Bastily (2016)

Zábavně napínavej akčnák se skvělím námětem a hlavně niggou z CIA, který je tady zobrazen jako normální týpek a ne jako Superman, kterej každýho přepere a seseká lusknutím prstu. Do pěti hvězd tomu chybí trošku více napětí a ,,reality´´, přeci jen, dostat tomfou a sebrat se a běžet dál je trošku unreal. Ale celkově fakt dobrý.

Spojenci (2016)

Do doby, než se spustí akce Modrý kód, působí to jak průměrnej film o atentátu na nácky. Pak se ale děj přenese někam úplně jinam a já, ač jsem naoko tvrďák, tak jsem duší romantik a vžil jsem se do tý jejich situace a bylo to dost přesvědčivý. Konec síla.

Monstrum (2017) (TV film)

Jak zde píše spousta lidí, jedná se o hodně zajímavý námět, kde jsem tedy čekal, že hlavní téma bude stavba té sochy a ne že se vše bude točit kolik milostných aférek hlavních hrdinů, škoda.