Dabing Street (2018) (seriál)

Super zábavný seriál z neobvyklého prostředí, plný vtipných hlášek a hlavně emočních výstupů, u kterých jsem kadil smíchy. Zejména Václav Neužil mladší překvapil, začínám ho mít dost v oblibě... jediné co mě na tom zklamalo, byl vlastně poslední díl, který byl podle mě úplně mimo a celý příběh nám vlastně nijak nevyústil... nebo jsem jen hloupější a nepochopil jsem to, což je dost pravděpodobné.

Bába z ledu (2017)

Skvělý příběh o různých životních starostech a radostech, točící se kolem života Hany, která se musí i ve svém věku stále starat o své syny (jeden má prachy ale je to totální ňuňán a druhý je zase bez peněz a klasický vyhořelí zaměstnanec, který za své problémy viní kde koho ale nenapadne ho hledat vinu v sobě). Hana se nachomýtne k partě otužilců a dostane nový životní směr, díky kterému sledujeme, jak si sama sebe začíná víc vážit a žít a má to pak vlastně pozitivní vliv na celé její okolí. Film jen občas působí opravdu moc ,,hraně´´, hlavně ty hádky u obědů a večeří, jak zde píše v komentáři sofiapetra. Celkově je to ale fakt pěkný film. Btw Vilhelmová tu zakomplexovanou dilinu zahrála na 1*.

Případy 1. oddělení - Série 2 (2016) (série)

2. série plynule navazuje na tu první, v téhle se už očividně tvůrci více zaměřují na hlavní postavy jako takové, na jejich vývoj, rivalitu mezi nimi, dále se nám tu přes více dílů táhne jeden případ, takže celkově seriál graduje a jen utvrzuji svoje hodnocení první série, prostě nejlepší český krimi seriál co jsem zatím shlédl.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Jak už jsem zde u něčeho psal, život je pro film nejlepší námět (v tomto případě smrt - HA HA HA černý humor) a u kriminálního žánru to platí obzvlášť. V případě tohoto seriálu těm hercům prostě věřím, že jsou kriminalisté, není to nijak přehnané a celkově se na to dobře dívá. Zároveň to ukazuje pohled na to, jak je někdy složité dostat povolení na to či ono, jenže co v životě není složité, že... Za mě nejlepší kriminální seriál u nás.

Vzteklina (2018) (seriál)

Chybělo málo do dokonalosti (ještě trochu více napětí a akce) a dal bych plnou palbu. Super česká krimi z nádherného prostředí s místy až ,,sci-fi´´ příběhem, okořeněná sem tam o dobrý hlášky a černý humor, paní z pitevny hlásila nejvíc, Eva Nosálková zahrála fakt skvěle. Na české poměry špička.

Po strništi bos (2017)

Eda se díky politickým okolnostem přestěhuje s rodinkou z Prahy na venkov a dle popisu filmu má před sebou nelehký úkol: ,,najít a obhájit své místo v místní klukovské partě´´. Hmm, nic takového se ale neděje, kluci se prostě na první dobrou skámoší a pak čekáte, že se budou odehrávat nějaké příběhy, u kterých se zasmějete a zavzpomínáte na dětství. A ono hovno. Neděje se tam vlastně celou dobu vůbec nic. Je to jak kdybych pozoroval u sebe na chatě zorané pole, kde sem tam vítr nadnese hlínu a vytvoří prach. Velmi zábavné. Jak Voříšková, tak Vetchý byli v tomhle filmu podle mě úplně zbyteční, přitom patří mezi mé oblíbené herce a těšil jsem se, jak oni dva manželský pár zahrají. Nezahráli. Voříškovou už nemiluju. Už je stará. Omlouvám se, ale za mě zcela zbytečný film, ztráta času. Dvě hvězdy za asi dva vtipnější momenty a ze soucitu.

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Poměrně vtipný příběh z nevtipné doby, který příjemně vyzdvihuje dvojice Donutil - Vetchý, pro mě překvapení. Do nadprůměrnosti tomu ale chybí za mě více vtipu a klidně trochu více dráma.

Hráči se smrtí (2017)

Neviděl jsem originál s Julií Roberts a spol, dám si pár týdnů čas a pustím si to, docela mě to zajímá. Tahle verze mě zabavila, o tom žádná, nuda to nebyla, ale působilo to na mě tak nějak jako dětsky, zvláštně...

Trucky na ledě (2007) (pořad)

Než jsem na to náhodou narazil, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ti truckeři jsou fakt frajeři, o tom žádná. Já, jakožto klasickej Pražák jezdící Jeepem na machra zásadně po asfaltu jen čumím, jak ty vylízanci jezdí s 20ti tunovejma nákladama po ledu. Já mám velký auto protože mám fakt hodně malinký pínis, tak si to kompenzuju, ale oni s těma 800x většíma a 2500x těžšíma autama jezděj prostě vole po ledu. Nazdar. Tak jako tak je ten reality dokument časem dost stereotypní, vlastně se to pořád opakuje dokola, ale je to fakt úlet.