Letní tábor hrůzy (1983)

Filmovo a scenáristicky mimoriadne nezvládnuty kus amaterizmu s najbiednejšími hereckými výkonmi, aké som za posledné roky videl (to nepreháňam). Tie herecké tortúry skôr dávam ale za vinu pánovi režisérovi - s takým scenárom a inštrukciami by si neporadil ani Marlon Brando. Každopádne, prideľujem 2 hviezdy za Angeline veľké oči a ozaj úderný záver - ten sa mi bude premietať hlavou ešte asi dosť dlho. Bez toho by film ale vyfasoval odpadové hodnotenie, možno tak prinajlepšom slabá 1 hviezdu.

Who Killed Captain Alex? (2010)

Nefalšovaná a do oči bijúca radosť, nadšenie a snaha k tvorbe filmu pár nadšencov zo slumov Ugandy za $85 (!) u mňa znamená v tomto prípade omnoho viac ako konvenčná filmárčina s reálnym rozpočtom a prostriedkami. Tento počin samozrejme vyzerá extrémne lacne, ale keď pristúpite na pravidlá hry, a necháte sa viesť vlnou entuziazmu tvorcov, tak vám to iste nebude vôbec vadiť - ba naopak. Veľmi sympatická a úsmevná záležitosť, miestami prekvapivo ozaj vydarená (najmä kamerovými zábermi) a vyslovene definícia independent, no-budget filmmaking :)

Rocky II (1979)

Celý film je za 3*, posledných 10 minút za 100*. Konečný zápas je ozaj majstrovská filmárčina.

Jako v bavlnce (2020)

Suverénny víťaz prestížnej ceny Najdementnejší Scenár za Posledných 10 Rokov.

El ascensor (2021)

Epizóda z Twilight Zone vymyslená a kompletne napísaná za 20 minút v staničnom šenku kým tvorca filmu čakal na vlak. V podstate ani netuším čo tu hodnotiť, film je prázdnejší ako režisérová filmová budúcnosť a zbytočnejší ako hokejka na futbalovom zápase. Hviezdička za Marimar Vega .

Oko bere (2008)

Neuveriteľne idiotský, nelogický scenár. Vo filme je toho horšieho podstatne viac, trebárs nudná, fádna réžia, hrozné herecké výkony (okrem Spaceyho a Fishburna) a divne obsadený soundtrack, ale ten vyslovene sprostý scenár je bez pochýb úhlavný nepriateľ číslo jedna. Viac sa mi k tejto fraške nechce, ale napadá mi akurát, že ako si mohli tvorcovia povedať, že z tohto bude filmová pecka.. i keď, stačí pozrieť na renomé režiséra a scenáristov, a je vymalované.

Hollywood (2020) (seriál)

Nepomôžem si, ale úboho melodramatický, scenáristicky úplne biedny historický revizionizmus, v ktorom sa Hollywood snaží presvedčiť ako boli v old Hollywood ére najviac woke progresívna spoločnosť na zemi miesto pravdivejšieho náhľadu do absolútneho rasistického, sexistického a sexuálne deviantského kultu (kt. je mimochodom doteraz) mi nie je úplne po chuti. Hviezda za celkom ok začiatok a Jima Parsonsa, ostatné je za odpad.

Ratchedová (2020) (seriál)

Malo sa to volať American Horror Story, alebo presnejšie American Horror Overacting and Shitty Screenwriting. Je to ale miestami celkom zábava, i keď skôr v zmysle "preboha, to čo sa tam deje? To si ozaj mysleli, že toto tam dať je dobrý nápad?".

Párty Hárd (2019) odpad!

Najväčšia pičovina akú som kedy videl. 5€ v kokote. Ďakujem, Řežniku!