• Krátkometrážní

Černá ovce (2012)

Podle mého povedený film o předsudcích. stereotypech, šikaně. O povrchnosti lidí o tom, jak moc je pro nás jako pro společnost důležité vše jen navenek....Jak něco vypadá, co si někdo myslí, to jestli se "obrázek" shoduje se skutečností je(často) až druhořadé. Snímek se mi líbil, ale ke konci už byl pro mě těžko uvěřitelný- hlavně ten motiv s "drsným týpkem" z nápravného zařízení. Více souvislostí okolo hlavní dějové linky, by bylo fajn, stejně tak jako náhled do prožívání hlavního hrdiny. Neříkám, že plno jeho pocitů nešlo odhadnout, nebo vyvodit....ale divák je tady vážně "jen" divák a všechno pozoruje zvenku když to tak řeknu. Kdyby byly ve filmu víc ukázané emoce, myšlenky a vůbec prožívání hlavního hrdiny, dostalo by vše podle mě úplně jiné rozměry. Slabší tři hvězdičky.----"I want everyone to like me." "Everyone does like you." "They like the idea of me. They don't actually know me,"----

The DUFF (2015)

Mean girls varianta 2014. S kyberšiknou, haštagama a sociálníma sítěma. Dostanete všechno, co byste od tohohle typu filmu mohli čekat. Je jasné, že jsem z věkového hlediska lehce mimo cílovou diváckou skupinu, asi jsem trochu prošvihla to období, kdy bylo společensky i z psychyckého hlediska přijatelné a neškodné koukat na tenhle typ filmů. V onom období jsem sjížděla Requiem za sen a obdobné libůstky, tak mám v téhle oblasti asi trochu deficit...:D Jsem překvapená, že se mi to relativně líbilo, (berte mě s rezervou, když říkám, že líbilo) šla jsem do toho s tím, že to bude kravina, jen jsem byla zvědavá kvůli velmi pozitivní ohlasům, které jsem slyšela a četla. Neříkám, že to je hlubokomyslný, skvělý, nebo originální film to určitě ne. Na druhou stranu ve svém žánru by určitě patřil k těm lepším. Jasně dá se říct, že to je jedno klišé za druhým, že je to celé umělohmotné a předvídatelné od začátku do konce. Věřím ale, že kdyby mi bylo tak 13, tak by se mi tenhle film asi líbil a jakkoli jsou ty životní moudra co tam občas padnou stejně umělá jako ten zbytek, tak se nedá odepřít že platí. Takže vážení, neškatulkujte lidi a buďte hodní na svoje kamarády (a nejen na ně). ----"Only you can define yourself."---->

Silent Things (2010)

Super herecké výkony, tím to ale bohužel končí. Přijde mi, že film vlastně nic neříká (doslova), děj nic nikam neposouvá. Je tam několik vážně povedených momentů, které skvěle a až bolestně ukazují pocity postav. Podle mě by to chtělo trochu propracovat, trochu rozvinout a mohl by z toho být i skvělý celovečerní film, v téhle verzi se to sice vidět dalo, ale že bych si to nějak užila, to se říct rozhodně nedá.

Všechny tajné věci (2014)

Nejdřív jsem byla zvědavá a v napětí, jenže čím víc se blížil konec, tím to bylo slabší. Jedna silnější hvězdička.

Obchodník s deštěm (1956)

Obchodník s deštěm aneb souboj jak nebýt snílkem ani pesimistou (protože slovo realista bych pro tenhle případ úplně nepoužla).Naoko prostý a jednoduchý film. Pokud se nad tím člověk zamyslí a nenechá se "napálit" humorem a lehkostí může zjistit, že to tak "odlehčený" film úplně není. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a ještě chci připojit mé osobní zjištění a to že na té Aristotelově trojjednotě pravděpodobně něco vážně bude. ----" I am afraid to think I am beautiful when I know I am not."---- A víceméně souhlasím s tím co napsal joehot.

Luke a jeho příběh (2012)

----"Screaming does not accomplish a single thing."----Moc povedený, citlivý snímek s překvapivě dobrým obsazením a skvělou hudbou. Nečekala jsem nic a byla jsem upřímně nadšená a chvíli jsem uvažovala i o tom, že bych dala plný počet hvězdiček...Tak třeba po dalším shlédnutí.... ----"You have less than one in billion chance of not making a full of yourself." "Than I will practise a lot."----

Po sexu (2007)

Jsem celkem fanda filmů rozdělených na epizody/příběhy a tak jsem se dostala k tomuhle snímku. Je to soubor příběhů několika dvojic. Některé jsou hodně povedené, některé jsou hodně nudné. 1. První dvojice nasazuje laťku poměrně vysoko, bavila jsem se a přiznávám, že mě to trochu emocionálně dostalo 8/10. 2.Druhá dvojice nebyla špatná, jen mi to celé přišlo trochu klišé 6/10. 3. Rozpačité s vtipným zakončením. Co mi vadilo bylo "zvracecí story" - to mi přišlo zbytečně navíc a ještě poměrně ubohé 4/10. 4. Čtvrtá dvojice se mi celkem líbila, všechno působilo přirozeně a reálně, navíc Zoe a Mila jsou obě skvělé 7/10. 5. Rozvleklé a více méně bez nějaké zajímavé zápletky 2/10. 6. Tohle ne, to fakt ne. Po všech stránkách co vás jen napadnou-prostě ne 0/10. 7. Věřím, že tahle dvojice by si zasloužila více prostoru, takhle to bylo takové nemastné neslané, nevysvětlené. Emmanuelle Chriqui byla ale skvělá (a co si teprv potom musí říkat pánové....) 4/10 8. Perla na závěr, která mě vážně pobavila. 9/10. Celkově průměr a vítězí u mě první a poslední dvojice.

Třináctá komnata (2004)

Film je to dobrý o tom žádná. První polovina mě hodně bavila, jenže potom už toho bylo trochu moc. Už to na mě nepůsobilo uvěřitelně. Ale to je asi jen vedlejší aspekt. Jednoduše si myslím, že pro tenhle film nejsem součástí cílové skupiny, když se vezme v potaz věk a proto že celá ta hlavní zápletka, která se během filmu rozběhla na mě neměla tak silný dopad, jako by třeba měla, kdybych se na film někdy podívala znovu, až mi bude o pár let víc. Jinak obsazení hlavních rolí je povedené a atmosféra není špatná i když to šlo, jak už jsem říkala celé trochu mimo mě.

Belle (2013)

Krásně vizuálně pojaté. Skvělé interiéry, kostýmy, prostředí. Povedená hudba, sympatické obsazení a silný příběh. Trochu jsem se bála, že to bude jednoduché a předvídatelné. Nějaké velké překvapení se tedy rozhodně nekonalo, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo, možná proto, že ten příběh jakkoli byl předem jasný a možná trochu přeslazený, tak se nedá tvrdit, že to co ukazuje je hloupé, bez podnětů k zamyšlení, nebo umělohmotné . Slabší čtyři hvězdičky.

Elling (2001)

Hřejivý místy úsměvný, místy lehce tragikomický film, který mi byl sympatický nejen svým humorem,atmosférou ale i svou komorností. Líbily se mi osobnosti postav i nenásilný způsob jakým je divák postupně poznával. To že se povedeně doplňovaly dělá film o to zajímavějším, protože mi to přišlo jako zajímavé "poselství" i pro lidi, co zrovna nevylezli z psychiatrického ústavu. Prostě a jednoduše, to že je někdo jiný než vy, že má jiný problém, jinou povahu, neznamená že Vám nemůže pomoct, že Vám nemůže rozumět, nebo že spolu nebudete vycházet. Další věc, která se mi moc líbila byly monology Ellinga. Ty s vážně povedly, byly upřímné a otevřené a plnily svůj účel, což jsem už delší dobu v žádném filmu neviděla. ----"Celý život jsem si vážil pracovního úsilí. Lenost byla můj největší nepřítel. Jsem muž mnoha projektů."---- Trošku slabší, ale pořád 4 hvězdičky.