• Krátkometrážní

Takoví jsme (2016)

Nejsem si úplně jistá, co přesně je na tomhle snímku mysteriózního, doufám, že mi neunikla nějaký skrytá mysteriózní zápletka/scéna, nebo tak něco, snad se jen někdo spletl, když tam házel kategorie. Snímek má od začátku specifickou atmosféru. Celou dobu jsem tak nějak tušila, že se něco stane, že se něco musí stát, když to celé působí zlověstně. Šedý filtr přes kameru, která je mimochodem, dle mého názoru, hodně vydařená, speciálně se mi líbily pohledy z ptačí perspektivy. Hudba a všudypřítomný šum, který všemu dává takový pocit syrovosti mi přišlo..všechno tak nějak ve výsledku působí chladně a všedně. Má to svoje slabší i lepší místa. Kdesi po polovině mi přišlo, že film přestal mít na chvíli spád, nějak to ustrnulo, ale pak se to tedy zase zlepšilo k závěru. Je zde zachyceno hned několik komplikací/problémů/témat (jakkoli tomu chcete říkat) a líbilo se mi, že ani jedno z nich nebylo odfláknuté, nebo do příběhu nastrčené jen tak "aby to tam bylo" ale že všemu byl vlastně věnovaný nějaký prostor. Nevadilo by mi, kdyby i postavy dostaly ještě více prostoru, tím nechci říci, že by divák neměl šanci je poznat, jen že by mi nevadilo, kdyby se některé rozvedl více do hloubky. Za mě to je někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

Café society (2016)

Neurazí, ani nenadchne, takový mi přišel tenhle film. Když chcete jen vypnout a kouknout se na něco odpočinkového, co není úplná blbost, tak tohle bude fajn volba. Jinak mi přišlo, že se ve snímku vlastně nic moc neděje, nic moc vám neřekne a to co řekne je to, co jste byli schopní si domyslet, pokud jste si předtím přečetli o čem že to má být. Film má ale příjemnou atmosféru a Jesse Eisenberg v roli Bobbyho byl určitě dobrá volba.

Jack of the Red Hearts (2015)

Povedený snímek o autismu a nejen o něm. Děj je sice takový "učebnicový" aneb jak se ze zlobivé holky rozumná žena stala, ale je to podané příjemnou formou. Všechno působí reálně, rozhodně to nepadá k nějakým vyumělkovaným klišé, kde myslím docela často filmy s podobnými motivy končí. (Ted teda nemyslím filmy o autismu, ale spíš ty o nějaké "nápravě". ) Děj má spád, člověk se nenudí, občas zazní nějaký vtip, občas jen takový hořko-sladký vtip a občas mi z toho bylo smutno. Moc se mi líbila práce s kamerou a náhledy z pohledu autistické holčičky. Mimochodem Taylor Richardson, která Glory hraje byla skvělá! Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.

Riverdale - Season 1 (2017) (série)

Na začátku jsem byla hrozně zvědavá, jak to bude dál pokračovat. Nadšení pomalu opadávalo. Vlastně mi to přišlo dost k zasmání někdy, obzvláště dialogy a některé dějové zvraty. Není to vyloženě špatné, to se říct nedá. Líbilo se mi jak byl příběh vyprávěný a přiznávám se, že jsem zvědavá jestli se nějak rozvedou Bettyiny návaly vzteku/násilí, nebo jak to chcete nazvat.Za mě to jsou dvě hvězdičky.

Skam (2015) (seriál)

Seriál to rozhodně není špatný, připomněl mi moje oblíbené "Skins". Tady je vyprávění příběhu rozdělené ale na série a ne na episody- každou serii vidíme z pohledu jiné postavy. Asi už jsem ale na tohle trochu stará. Občas mi přišel děj úplně absurdní a nelogický, stejně jako postavy, nejhorší bylo že po dané serii se mi postavy, které jsem předtím měla ráda líbili o dost méně. Ale nechci tomu zase křívdit. Moc se mi líbilo norské prostředí, je to něco úplně jiného než všechny ty high school záležitosti co se hrnou z USA a zároven taky něco jiného, než jak to vypadá všechno tady. Když bych to viděla před pár lety, tak myslím,že by se mi to moc líbilo a že bych dala v hodnocení minimálně 4 hvězdičky. Třeba si to ještě rozmyslím a budu potom hodnotit více v rámci žánru, ale když to vezmu objektivně tak je to za mě na 3 silné hvězdičky.

Some Freaks (2016)

Trochu jiný "high school film". S několika ústředními postavami, které mají každá svůj totálně jiný "problém"/ nejistotu (když se to pokusím shrnout pod jedno slovo). Je zajímavé pozorovat, jak pak na sebe reagují vzájemně. nicméně některé dějové zvraty byly takové dost laciné a předvídatelné, což je docela škoda. Nevím, jestli to bylo naschvál, ale vlastně ani jedna z postav mi nebyla v závěru moc sympatická, tak možná i proto nejdu s hodnocením výš. Je to snímek, který se dá rozhodně vidět, ale mě osobně to teda určitě stačilo jednou.

Oklamaný (2017)

Původní film z roku 1971 jsme neviděla, takže porovnávat nemůžu, z tohohle snímka mám trošku rozporuplné pocity. Je to zajímavá studie po psychologické stránce určitě, ale zároveň by se celý příběh dal určitě sestříhat do půl hodiny a divák by nepřišel o žádný smysluplný obsah. Takhle tam byl sice prostor pro velké množství poetických záběrů přírody a interiéru, které byly sice moc hezké, jen mi tam prostě chybělo trochu víc obsahu. Prostě mi ta poetičnost a rozvláčnost celého filmu zrovna tady nesedla, ale chápu, že jsou lidi, kterým se to bude moc líbit. Rozhodně to není špatný film, jen to chce do toho jít s tím, že spíš budete mít hezký audiovizuální zážitek, než že vás dostane silný příběh.

Being Charlie (2015)

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá a docela mě zklamal. Začalo to celkem slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a nemohla jsem tomu všemu věřit, což se čím dál tím víc stupňovalo. Navíc mi přišlo, že se místy nic neděje vůbec a některé scény na mě dělaly jen dojem "vycpavače času". Na druhou stranu Nick Robinson nebyl špatný. Pokud ale hledáte něco silného s touhle tématikou, tak tu jsou mnohonásobně lepší filmy(třeba The Basketball Diaries, nebo z trochu jiného pohledu Lord of War). Za mě to jsou dvě trošku silnější hvězdičky.

Hořkých sedmnáct (2016)

Trochu "jiný" středoškolský film. Vlastně úplně jiný, že většina. Dá se na to totiž dívat a ještě mě to bavilo. Tohle bylo realistické, hořkosladké s dobrými herci. Moc příjemný oddychový snímek. Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.

Brimstone (2016)

Už dlouho mi nebylo z něčeho tak špatně, jako z tohohle filmu. A teď to nemyslím vůbec tak, že je to špatný film. Naopak, je asi až moc dobrý. Ten příběh je strašný. Atmosféra je děsivá, bezútěšná a chladná ve všech kapitolách, na které je film členěn, bez ohledu na to kde se zrovna děj odehrává. když si říkáte, že horší už to nebude, přijde další kapitola...psychicky nemáte možnost se nějak vzpamatovat, drtí vás to dál. Nemohu posoudit nakolik je film realistický a na kolik je to vyšperkované, aby to působilo přesně tak, jak to na mě působilo.Nicméně, moc se mi líbilo poskládání do kapitol, herci byli skvělí. Celkově z toho mám trošku rozporuplné a zděšené pocity, nevím jak tenhle film vlastně ohodnotit.