• Krátkometrážní

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Seriál, který vás ze začátku opravdu chytne, jenže po zhlédnutí poloviny první série zjistíte, že vlastně nepřináší už nic nového. Zkrátka jedna šablona pro všech 29 dílů. Ellen Muth vám nakonec začne připadat strašně nesympatická... a ve výsledku zjistíte, že jste vděčni tvůrcům, že nenatočili víc než dvě série. Aspoň v tom tedy měli dostatek soudnosti. Jediné, na co se v novém dílu těšíte, jsou ty úžasně úchylné smrti, a i těch pak začne ubývat, protože jsou nahrazovány osobními problémy hlavních hrdinů. Na druhou stranu - existuje řada mnohem horších seriálů. Tohle je aspoň originální. :-)

Nešika (2011) (seriál)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.

Mr. Bean: Animované příběhy (2002) (seriál)

Na hraného Mr. Beana to samozřejmě nemá, ale i tak jsem se slušně bavila. Chce to teda ztišit zvuk, páč to co se line z repráků je občas fakt příšerný a za těch 10 minut by vás sousedi asi zabili. :-) Ale jinak je to povedený seriál, u kterého trochu nechápu poměrně nízké hodnocení. Animace je slušná, Mr. Bean si je hodně podobný i mimikou a gesty, a zase to posunuje jeho hranice trošku dál, protože co si budeme povídat, tužka a papír toho občas snesou víc než film - viz hned první díl. 75%

T is for Toilet (2011)

Kdyby to bylo animované nebo dokonce hrané, nestálo by to za nic a jen by se to zařadilo do plejády nudných a zbytečných teenagerovských horůrků, kde hlavně musí stříkat krev. Ale ta plastelína tomu dodává zvláštní kouzlo, kterému se prostě nedá odolat. Opravdu jsem se pobavila, je to morbidní, ale je to tak.

Králíkova pomsta (2008)

Hezká animace, taková čistá. Jenže na 10 minut je tam málo vtipných scén a nevyužitý potenciál z toho přímo čiší.

V pasti (2005)

Napsat, že i s malým kašpárkem se nechá zahrát velké divadlo, by tady asi vyznělo hodně ironicky. Ale přesně takový mám z tohohle dramatu o dvou hercích pocit. Luxusní herecký výkon podává především Ellen Page. Škoda, že je to tak natahované, protože to celkový dojem spíše kazí a sráží to hodnocení. V pasti je neskutečně syrový film, který vás celou dobu drží v napětí - udělá to, co slibuje? a kdo je tedy vlastně ten špatný či psychicky narušený? Prostříhat pár scén by stačilo k tomu, aby to napětí v divákovi nepřerůstalo do natolik neúnosných mezí, že film raději stopne a posedí si chvilku se skleničkou džusu na balkóně, než se k němu vrátí. Nicméně oceňuju fakt, že se tvůrci skutečně drželi daného žánru a nesklouzli k béčkovému krvavému hororu. 70%

Oxygen (2004)

Krásná pomůcka pro výuku chemie, škoda, že je to tak krátké a že není víc dílů. Jinak opravdu originální kraťas, který je dobře zpracovaný a pro ty, kteří měli k chemii stejný vztah jako já (fffuuu), by to bylo do hodin více než příjemné zpestřední, díky kterému by možná i něco uměli... :-)

Hačikó - příběh psa (2009)

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

:-D Jo, aspoň že to má na prvním místě uvedenou komedii. Ovšem mám pocit, že jsem se smála spíš tvůrcům, než filmu samotnému. Film, který láká na svůj eroticky laděný název a plakáty slibující podívanou na pár vychytrlých holek. Nic víc taky nečekejte.

Cestující (2008)

Zmatené a plné logických lapsů... jeden z nejhorších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděla... 40%, a i to je možná moc...