• Krátkometrážní

Moje rodina (2000) (seriál)

Povedený britský sitcom, který si celkem zdárně udržuje nastavenou laťku od začátku až dokonce. Vynikající suchý humor, který asi nesedne každému, ale kdo má tohle rád, určitě si přijde na své. Herecké výkony Lindsaye a Wanamaker jsou opravdu na dobré úrovni. 80%

Krok za krokem (1991) (seriál)

Klasika, kterou miluji už od svých dětských let. Vždycky jsem se těšila, jestli bude přidaná scéna za titulky. :-) S odstupem času si samozřejmě uvědomuju, že to není až tak geniální, ale pět hvězdiček k mému sentimentu prostě patří... a navíc jsem, já šprtka nenapravitelná, chtěla být jako Dana... ;-)

Frasier (1993) (seriál)

Příjemný sit-com, který působí trochu britsky, čímž je hned sympatický. Některé nápady jsou super, díl s "moučnými dětmi" mě naplno rozesmíval ještě týden po zhlédnutí, baví mě i neviditelný přízrak Nilesovy manželky, který se vznáší každým dílem, lechtá vás pod bradou, ale přesto nikdy není spatřen. 80%, jsem velmi příjemně překvapena.

Dexter (2006) (seriál)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Fajn komediální seriál, který vás zabaví, k žehlení a podobným nudným domácím činnostem je jako dělaný, stejně jako k pauze mezi učením se na zkoušku... ale jinak je to spíš slabší průměr, jediný, kdo pořádně hraje, je Reba, a ty střelené a hlavně neskutečně hloupé postavy vás po čase opravdu začnou dohánět k šílenství.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Louic C.K. mi nikdy úplně neseděl, navíc tohle je opravdu až příliš fekální a zvrácený humor, který mě ve většině případů spíš znechutil, než pobavil. O některých tématech se zkrátka podle mého názoru nežertuje. Slabší povahy by se proto seriálu měly vyhnout obloukem. A taky ti, kteří na sebe nechávají nalepit depku kapající z televizního monitoru. Komedie? To fakt nevím, asi o tomhle žánru mám jiné představy. 50%

V těle boubelky (2009) (seriál)

Super oddechovka, která si na nic nehraje, ale přesto (a proto?) mě zaujala a bavila po celou dobu sledování. Brooke Elliott je mi hodně sympatická a celkový koncept seriálu je promyšlený tak, aby se v nejlepším mohlo skončit a nic se zbytečně nenatahovalo. Kdyby se vypustila ta taneční a pěvecká čísla, zvedla by se úroveň ještě o trochu nahoru a červené barvě v profilu tohoto filmu by už nic nebránilo. :-) Za mě ale i tak 75%.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Zbytečné, teenagerovské, hloupé a trapné. A ti "herci" už nemohli být vybraní hůř. Mám ještě něco dodat? 30%

Dům loutek (2009) (seriál)

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%