• Krátkometrážní

Hříšný tanec 2 (2004)

Původní Hříšný tanec byl první svého druhu, s úžasným Swayzem a líbivou hudbou, která oslovuje lidi i dnes. Díky tomu se stal klasikou, kterou viděli snad všichni včetně přísných odpůrcu romantických amerických filmů. Bohužel dvojka slavnému jmenovci nedostála. Vyznívá to jako parodie, ovšem nepříliš povedená. Samozřejmě, díky skvělým tanečním číslům by si film vysloužil o něco lepší hodnocení a i já jsem až do posledních minut byla rozhodnutá dát tři hvězdičky. Ale přehnané drama (pro film tohoto typu) kolem kubánské revoluce a loučení obou hlavních hrdinů to všechno zkazilo. Hudba je zpočátku skvělá, latinské rytmy vás chytnou a nepustí, pak ale tvůrcům asi došla inspirace. Největší hrůzou je krátká skladba na hlavní motiv původního Hříšného tance, která zazní v poslední třetině filmu, závěrečná skladba z klubu, která dohrává už k titulkům, je už pak jenom pomyslným hřebíčkem do rakve. Garai ani Luna bohužel kromě tanečních scén žádné úchvatné herecké výkony nepředvedli a nasazení Patricka Swayzeho do role tanečního mistra vyznívá jako hodně špatný vtip (naštěstí se tam mihne jen párkrát). Přičtěme ještě snahu o zasazení děje opět do cca poloviny 20. století, kdy byla společnost rozkastována podle přísných pravidel původu, a vyjde nám z toho smutný obrázek snahy napodobit kult, která se nevydařila. 40%

Neznámí (2003)

Především je to značně nereálné, dva cizí lidé na sebe dneska prostě kašlou! Film, který měl dobrý původní záměr, ale zpracování to všechno zkazilo. Sází na líbivé obličeje obou hlavních protagonistů, kteří na sebe hází okem tak okatě, až se na to nedá koukat. 55%

Rango (2011)

Nejnudnější animák, který jsem kdy viděla. Myslela jsem si, že v animované podobě zvládnu jakýkoliv žánr, ale očividně ne. Nesnáším western, a to i ten kreslený. Animace je na rok 2011 opravdu hodně špatná, postavy, které mají vypadat odpudivě, se prostě nedají udělat jen tak, že poskládáme jednotlivé ohavné části těla k sobě. Zasmála jsem asi dvakrát, jinak jsem se celou dobu nehorázně nudila. Tohle má být film určený pro starší věkovou kategorii než tu do 10 let, ale zpracování tomu neodpovídá. Výsledek? Vážně nevím, pro koho je to určené. Příběh veškerý žádný, nepovedená animace, nezajímavé dialogy... 40% s odřenýma ušima!

Vzpoura hraček (1946)

Čekala jsem něco jako Toy story, ale to jsem se spletla. Hlavní myšlenka tohohle krátkého filmu je někde úplně jinde, což je super, protože si tam najdou svoje děti i dospělí. Ty hračky jsou parádní a hudba nemohla být napsána lépe. Na svoji dobu opravdu skvělý počin. Jen mě mrzí detaily, které nebyly dotažené - např. hasiči a požár. 80%

Pro ptáčky (2000)

Roztomilý animák, který ve třech minutách řekne přesně to, co bylo jeho záměrem. Ale mě zpočátku ty zvuky, které ptáčci vydávají, spíš rozčilovaly. Natolik, že musím jít o hvězdičku dolů.

Khoda (2008)

Tak tohle opravdu není můj šálek čaje. Kdyby to bylo pouze kafkovské, dokázala bych do toho ještě proniknout. Ale tenhle snímek jde ještě dál, někam za hranice, do naprosté temnoty, kam mi (naštěstí?) byl odepřen přístup. Animace zajímavé, ale pro mně často matoucí a přehnaně stylizované, výběr hudby nic moc, když už bylo tolik práce s animací, mohlo být také trochu času věnováno vytvoření originální hudby, nikoliv nudné až nervy drásající smyčky. 40%.

Lovefield (2008)

Zajímavý nápad na film i zpracování. Jenže po technické stránce je ještě hodně co zlepšovat, aby to bylo opravdu přesvědčivé. Vím, že i do šesti minut by to šlo nacpat jinak, aby to opravdu diváka vzalo za srdce a ta zápletka (ano, prozradím vám, že tam je zápletka) vyšla z hlediska efektu Ratthemu tak, jak ji asi plánoval. 68%

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Neuvěřitelně vtipný bonus k animáku, který byl sám o sobě pro mě velkým překvapením. Ne, že by to bylo něco objevného či maximálně originálního, ale zpracování je opravdu kvalitní. Za moji maličkost 95%. :-)

500 dní se Summer (2009)

Chvilku jsem váhala, jestli dám čtyři nebo pět hvězdiček, ale pak mi došlo, že především v rámci žánru se opravdu jedná o nadprůměrný film. Milý, s příjemnou dávkou francouzského šarmu, perfektně zvolenou hudbou (autorskými kousky Mychaela Danna i převzatými písničkami) a rozkošnou Zooey Dechanel, která mě uchvátila víc, než většina těch (polo)umělých hollywoodských krásek. Jen ten Joseph mě občas trochu rušil, protože vypadá až moc teenagerovsky. Jinak ale nemám co vytknout - skvělý scénář i kamera, trefné a vtipné prostřihy... a hlavně téma lásky uchopené konečně z jiného než pohádkově zabarveného úhlu pohledu... 85%

Casper (1995)

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75%