Italské prázdniny (2003)

Ja sa fakt ospravedlňujem, toto je snáď nejaké moje zlihanie alebo čo, ale fakt som si po dosť dlhom čase našiel čas na film a náhodou bolo nedeľné doobedie a ja raňajkujem. Zrazu logo Disney a ja presedím 93 minút pri americkej komédií, hovoriacej o tom ako si istá Lizzie (moja čím ďalej tým obľúbenejšia Hilary Duff) prežije snovú cestu do Ríma, kde prežije lásku na školskom výlete s európskou popovou hviedou. Jéééj, úplná pohodička, síce preklišovaná, že je to až nevysloviteľné, končiaca tak, že sú všetky šťastný a každý dostane to čo si zaslúži. Fakt ja neviem :D, ale tak hodnotím relatívne dobre, pretože niesom znechutený ani zďaleka, ba cítim sa úplne veselo aj keď som dosť nekritický teraz :D.

Gympl (2007)

No fajn no... Ľúbelo sa mi :). Nič pred čím by som si musel skrývať výhľad, pretože sa nejaký režisérsky dedo snaží nakorčuľovať do "nášho" sveta. Toť máme jedno gymnázium, je jedna trieda, ktorá ma benevolentného triedneho a predsa sú najväčší grázli školy. Medzi nimi "elita" Peter a Pavol, ktorý majú svoju blankytnú zábavku a to, že sa umelecky vyblázňujú na stenách sprejmi :). No prekvapivo si neužijeme príbeh na tému ťažký život sprejera (i keď aj táto kapitola tu je :)), ale systematicky natlačený celý život na gympli s tým dobrým aj s tým zlým a to zo strán jednak žiakov aj učiteľov (hlave ten ich komunistický prístup, ktorý som si užil aj ja). No som spokojný a pálenie zápästia zapalovačom rád skúsim :).

Všechno nejlepší! (2006)

Včera večer nebol až taký prázdny deń akoby sa zdalo :). Zapol som ČTčko a čože to tam šlo? Zvolanie Všechno nejlepší! Na začiatku vlezieme do taxíka niekde v Prahe a užijeme si cestu s Jardom, ktorý má narodeniny a všetko sa začína úplne krásne... Žena, nový taxík, milenka, prachy... jáj... Až kým ťukne... A tým to začne, dostane zákazníka, ktorý ho začne systematicky ničiť. Začne sa všetko rúcať, tak ako bolo všetko idylické, tak sa vsetko razom zniči a ešte dokonca čím ďalej tým viac podrýváť, až kým... Sa všade neukáže pravda a svet sa začne znova stavať na nohy :). Milá a veľmi veselá historka o tom, čo si máme vážiť, čo nemáme robiť s Dolanským v hlavnej a veľmi dobre zahranej úlohe.

Chechták (2007)

EDIT 9 YEAR LATER: *couch-couch* it's actually funny :D /*** OLD: Joj, to som zase raz strelil... Pozerám, americká komédia a tráva, vravím si jé, nejaká kravinka na odreagovanie. Pozerám, nahulená blondýna sa rozpráva s niekým, kto je len v jej hlave. Paráda, hovorím si, ako sa dostala tam kde je. Hmm, hodím to za hlavu, ale... ...to mi neuveríte ale celý celučičký film je o tom AKO SA TAM DOSTALA!!! Omg, vrátime sa na začiatok, kde Jane proste zahulí, poje pár koláčikov, ktorých dôležitým chemickým doplnkom je práve THC, chce ďalšiu dávku a tak sa zadĺži a ak nechce prísť o svoju posteľ, musí získať prachy, pritom stihnúť konkurz, huliaci festival a... ...tak. Nuda, blbosť, kravina... Jediné čo celú situáciu zachraňuje je práve Anna Faris. Jej tie nahulené xichty prote idú úplne prirodzene... /*

Denní hlídka (2006)

Po skoro dvoch rokoch mám možnosť sledovať pokračovanie skvelého snímku Nočná hliadka, ktorá sa mi zapísala do srdca zlatými písmenami svojou nenápadnou originalitou a grandióznymi efektami. Ako sa teda ujovi Timurovi podarilo spracovať dvojku? Hmh, hneď úvodný pohľad do histórie potrvdzuje porekadlo "koňom múr prerazíš" a po návrate do prítomnosti toho uvidíme mrtě viac opäť s naším starým známym Antonom. Jediná chyba snímku je, že všetko vidíme akoby z pohľadu nezaiteresovaného pešiaka a tak veľa vecí nepochopíme. Možno by to predsa chcelo knihu :). Pochvaľuje okamihy ako guličky alebo ruské kolo... Som zvedaví na trojku, i keď dej je nejako zvláštne ukončený už dnes...

Saw 4 (2007)

Uff! Tak v prvom rade som rád, že som rańajkoval predtým, než som si štvrtý SAW vychutnal :). V tejto miestami geniálne režírovej sérií je síce štvorka diel "najblbší", čo sa dá pochopiť. Už skrátka dochádzajú ľudia, na ktorých by mohlo padnúť podozrenie :). No nie práve podarené domýšľanie si, si vynahradíme mäskom :). Áno! Síce brutalita nieje už taká fascinujúca, explicitný materiál ja rád :) a tak si užijeme hneď z ostra príjemnú pitvu, krásna pacsa pri ktorej ma zaboleli moje dlhé vlásky, čo niečo na štýl "čelom proti kuchinským nožom". Čo k tomu ešte dodať? Nuž, necím potrebu si film pozrieť znova, na to fakt asi ani nemám, ale.... ....ak chcete mať príjemne prázdno v Źalúdku, určite kuknite, červenou sa nešetrilo :).

Resident Evil: Zánik (2007)

Tešil som sa... Zbytočne? Hmm, noo, priznám sa pekné momenty tu sú, ohne a vtáci (alebo vtáky? :)), klony, Vegas, kuša, ALE... Chýbala mi jedna vec, ktorú som si tak zaľúbil v jednotke... Strach... Všeobecne som sa nemal "o koho" báť. Nové kulisy fajn, Resident Evil sa stretol s Falloutom plus scény ako vystrihnuté z The Walking Dead ("slávny" plot). Alice je zlaté žieňa, ktoré vyzerá sladko a jemne, ale pritom je drsná ako brúsny papier. Čaká ju stretnutie, kde sa to smrťou len tak hemží, politika, mutaaaaaant a véééľmi otvorený koniec. Pozlátko pekné, obsah škrípal, atmosféra ako nič moc, chvíľkami som sa nudil. Odporúčam, ale s výhradami, už sa to hre vzďaľuje na neuveriteľné kilometre a to je strašná škoda.

Hooligans (2005)

Nenávidím futbal, nemám rád ani jeho fanúšikov a už vôbec nie tých u nás, veď viete NS kidy :). Ale Hooligans sa mi páčil (a baby okolo mňa revali :)). Snaha dojať je dosť trápna, ale po pár Rudkoch Jelínkoch mi to bolo jedno :). O čom to celé je? O mlátení sa futbalových "firiem". Plus k tomu pripečieme amíka (a hele, Frodo :)) čo sa náhodou dostane do britského kotla... Jelikož ma v sebe dušu z Karate Kida, bude veľmi nápomocný :). Pivo, pesnička, kamaratstvo, Judáš, bitka, bitka, bitka a hero záver. Blbe, jednoduché, ale neokúkané, pekne natočené a bolo z toho cítiť istú prirodzenosť... Vravím :), dnes niesom úplne ubjektívny, ale úplne stratený čas tento film nieje a to stačí, aby ste mali dôvod aspoň skúknuť.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Negarantujem úplnú objektívnosť reportov, lebo skúknuté filmy som absolvovat počas Silvestra ja ako 1 chalan s mojími LEN spolužiačkami :) No poviem, lepšie som ani vybrať nemohol :). Noc s nabrúsenou britvou je skvelá voľba! Konečne slasher, kde som si hovoril; "júúú, mňam" :). Príbeh o tom ako dve slečny idú k rodine na vidiek, kde býva aj taký ujo, čo nemá britvu len na holenie :). Hned úvodné vyvraždenie je veľmi sladké a výživné a určite Vás skvele navnadí na nie až tak podarenú "myšlienku"... Proste zapamätajte si, niektoré veci sú proste len v našej hlave. ...ale aspoň koniec nebol až taký happy :). Fakt odporúčam fanúšikom žánru i keď je to úchylná kravinka, ale na pekný večer sa hodí skvele :).

Let's Dance (2006)

K tomu aby som si pozrel tento snímok som bol tak trošku prinútený okolnosťami a síce som ho mal k dispozícií už dávnejšie, odolával som a ako tak vidím aj dobre robil, ale teraz... No musel som absolvovať príbeh hip-hop white nigga grázla Tylera, ktorý si nič neváži, rozmláti divadlo a musí makať... No uvidí ju; tanečníčku Noru... A chytí sa prvej príležitosti, ukáže jej ako ho naučila tancovať ulica a nigga parties a stane sa z nich tanečný a ešte aj zaľúbený pár... Všetci moji pohanský bohovia! Nesnažím sa hýriť nadávkami, lebo osoba, kôli ktorej som tento snímok prežil, by bola asi trošku nahnevaná na mňa... ...omg a ešte ten 2pac mord alá Skinny... Už mlčím, nič pre mna, ale dievčatá sú z toho v prdeli.