Cesta na Měsíc 3D (2008)

Dosť nie práve podarený animák... Posledný rok akosi nevynechavám animovanú produkciu a Cesta na Mesiac takmer úplne prepadá. Myslím, že hlavným lákadlom je určite na nápisom "módny doplnok" 3D. Áno, všetci vyfasujete papierové 3D bríle, takže sa môžete tešiť na bolehlav a chvíľkové škúlenie na "červené" oko, potom čo skúknete príbeh a muchách, ktoré túžia po dobrodrúžstve. Všetko začne Natov (jedna z múch) dedko, ktorý sa kedysi takmer dostal do vesmíru a teraz chce jeho vnuk, túto utópiu naplniť a tak s kamarátmi IQvákom a Scootrom, pripravia ako plán ako sa dostať NA MESIAC... ...ruské "časti" boli pre decká imho úplne zbytočné...

Dirty Sexy Money (2007) (seriál)

Vítam všetkých pri zas jednom obsiahlejšom článku, kde si beriem na paškál seriál (teda jeho prvú sériu) Sexi Špinavé Prachy (v origináli Dirty Sexy Money). Túto záležitosť začala vysielať jedna naša televízia a ja som zhodou okolností bol so svojou Lienkou pri telke a… Boli sme chytený :). Na začiatku, teda nám už upútavkách bolo naznačené o čo pôjde. Otec Nicka Georgea mal nehodu, spadol so svojím lietadlom do mora a je označený za mŕtveho. No super, ďalšia nehoda, hovoríte si, ibaže tento muž pracoval pre najbohatšiu rodinu v New Yorku, rodinu Darlingovcov ako právnik, poradca a vlastne také dievča pre všetko. No a Nick teraz tento post preberá. Hlavný dôvod? Peniaze? Aj, ale hlavne podozrenie, že pád otcovho lietadla nebola nehoda. A tak sa dostávame do teraz možno trochu neprehľadného labyrintu postáv rodiny Darlingovcov. Začneme otcom rodiny (áno, myslím, že prvky Krstného Otca a Firmy), Tripom, miluje svoje deti, verí, že tý, ktorým verí si jeho dôveru zaslúžia a s Nickom sa o všetko “stará” (teda vlastne Nick sa stará, no najdôležitejšie príkazy, sú práve od Tripa). Ďalej je tu jeho manželka Letitia, žena, v ktorej sa asi mnohý zmýlime a ich deti; Brian, kňaz a či skutočne muž boží to je otááázne ;) (inak jeho manželkou nie je nik iný ako Lucy Liu, júúú :)), Patrick, politik a muž s ehm, zvláštnym vkusom na “ženy”, Karen, ako ju nazývajú “profesionálka v rozvádzaní”, áno predvedie nám naj”dlhšie” manželstvo aké môžeme vidieť a dvojičky Juliet, taká milá, slušná (bez úvodzoviek!) blondýnka a Jeremy (davy šalejú), chlapčiatko čo si vie užívať život, viac slov odomňa nechcite ;). Potom tu máme Nickovu rodinu, čiže jeho manželku Lisu a dcérku Kiki. Poslednou dôležitou postavou je Simon Elder. Najväčší konkurent rodiny Darlingovcov. Čakáte nejaký mafiánsky boj? Dnes sú metódy iné, dnes sme milý aj keď nenávidíme. Príbeh sa vyostruje každým dielom, veľa veci sa rúca a keďže som už videl aj nejaké časti z ďalšej série, viem, že to bude ešte kruté, takže ja nechávam ****. …a baví ma :).

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Prečo mám pocit, že sa šetrilo? Slečna J.K. vytvorila veľké fantasy dobrodrúžstvo, ktoré až dosiaľ svoju veľkosť nestrácala ani čo sa týka filmového spracovania. Aź doteraz, áno aj kniha bola orientovaná už skor na "väčšie" deti, ktoré budú chápať rebéliu a politické prvky, no i tak mi snímok (vlastne trochu aj kniha) prišiel akosi fádny. Úplne proste premosťovací diel. To je smutné, lebo knihy tento osud nestretol. V deji sa dozvieme o Fénixovom ráde, o formovaní Voldemortovej (aj Dumbledorovej) armády, tajomnej veštbe a mnohými ďalšími vecami, ktoré nečitateľov budú viac miasť ako baviť. ...akčný (a smutný) záver preberie z driemot.

Hele vole, kde mám káru? (2000) odpad!

Och pre kri*ta pána! Toto je snáď ten najhorší filmový sen aký sa Vám môže prisniť. Och bože! Obecne sa rád pobavím pri ujetých amerických komédiách, ale toto už nebolo ani len trošku vtipné! Trápne, blbé škaredé! Príbeh o tom ako sa dvaja ch*ji zobudia, nevedia čo robili, ("kde majú fáro") a keď to postupne zisťujú, prichádzajú na koreň medziplanetárneho prúseru. Och bože! "Sme seksi" och nieeee... Je mi zle keď si spomeniem na hocijaký okamih filmu. Česť čínskemu automatu to bolo fajn, ale to film z tých sra*iek, v ktorých u mňa je, nevytiahne. Ani Seann William Scott to nezachraňuje. Úbohé!

Eurotrip (2004)

A ako som si myslel, že to bude hovadina... Nejaká lacná napodobenina Road Tripu, ktorý pobavil hlavne podarenými hercami... No máme tu Eurotrip s hercami zo začiatku nesympatickými, no akonáhle sa Scott vydupe zo stoličky keď mailuje so svojím nemeckým kamošom, ktorý je vlastne... No holka! Napíše jej kravinu čo je predzvesťou cesty do Európy! Za Londýnskymi hools, za neviazaným európskym sexom, za hašišovými koláčikmi bez hašišu či za najuje*anejším kurzom dolára prosím pekne V BRATISLAVE! Proste ku koncu som plakal od smiechu, hlášky, situácie... Zvolenie za pápeža... Malý heilujúci chlapčiak... Uff... Prekvapenie ako hovado :) :) :). Ja neviem, nechcem vyzerať ako debil, ale hodnotím veľmi veľmi kladne ;).

Fantastický mazel (2008)

Jééééj, tak toto sa bude mojej snúbenici páčiť ;). Som prekvapený, že východný film je takto pekne nadabovaný, za čo určite môže USA, pretože v jeho rozšírení po svete určite majú prsty ;). A tak tu máme krásny sci-fi príbeh o chudobnom chlapcovi a jeho otcovi, do ktorých životou vstúpi potvorka, ktorú pomenujú CJ7. Prvotné dojmy o super novej hračke z vesmíru rýchlo narazia na tvrdú zem... No aj tak bude naša zelená hračka dokonalá, milučká a celý snímok jej výzor krásne zafarbí ;). Nebol by to východný film, aby sme sa skoro nerozplakali... Proste opäť zažijeme krásnu nekompromisnú ranu, potešia anime filmové finty a dojem z filmíku bude úplne skvelý ;). Teším sa, až si pozriem opäť :).

Horton (2008)

Citujem sám seba; "keby sa tento rok neobjavil Wall-E, tak Horton je best animák 2008". Som prekvapený natoľko, že udeľujem len o stupeň nižšie hodnotenie ako už spomýnanej pecke Wall-E. Horton je slon, ktorý učí užitočnosti malé deti v džungli kým sa nestane vec zvláštna... On nájde zrniečko prachu na kvietku, ktoré naňho prehovorí... To zrniečko je svetom... Teda svet z zrniešku... Krásne detské psycho, farebný ujetý svet, ktorý je ale v nebezpečenstve, lebo zrniešku len tak poletujúcom po tomto našom svete hrozia hrozné hrôzy. A Horton sa rozhodne, že Kdovíkovu (tak sa svet volá) pomôže násť bezpečné miesto na jeho ďalší život :). Proste po dlhom čase som sa smial nahlas a ku koncu som bol milo dojatý. Skrytými odkazmi na hlúposť ľudskej minulosti deti zaťažovať nebudeme :D.

Hranice smrti (2007)

Ja to musím povedať, proste Francúzi to vedia :). Vedia ako zanechať dojem :D. Presne minulý rok o tomto čase som písal pár riadkov o snímku Noc s nabrúsenou britvou a teraz sme sa tu po roku zišli znova, tentoraz pri inom filme a zase sme ohúrený, krvou došpliechaný, dorezaný, nabodnutý, spálený, zastrelený, vypitvaný, vybuchnutý... Proste jazda... Niekto tu ohrňuje nos nad príbehom? Nejaký starý nacistický psychouš chce zachovať svoj rod a tradície a tak si jeho podarená rodinka vedie motel, ktorého hostia si riadne užijú! Mne skôr ako jediný zápor príde úplne suchý začiatok, mohlo sa špliechať krvou od prvej sekundy, tak ako do poslednej. Aj na takéto filmy je občas nálada, tak si pochutnajte ;).

Hancock (2008)

Tomuto sa vraví facka pre hrdinov :). Desiatky rokov budované hrdinské univerziá dostali kopanec lebo je tu Hancock a chlastá... Už sa vo svete hrdinov stalo, že mali konflikt so spoločnosťou, ale určite to nebolo preto, že sa starali o padouchov takým spôsobom, že to ameriku stojí viac (OVEĽA VIAC) ako škoda, ktorú zlosynovia spôsobili :). Heh, no tak sme tvrďáci hold... Ale čo ak zachránime istého podnikateľského vizionára, ktorý z nás spraví hrdinu ako zo stránok komixov z Marvelu? No môže to dopadnúť všelijako. Tentoraz však parádne naefektovane, zábavne a koniec koncov prekvapivo solídne.

Sněžní andělé (2007)

Už to vidím, že ma tu všetci (čo ma poznáte) budete kameňovať za to, že nadhodnocujem kôli Kate, ale nie! Áno, aj Kate bola a bola super, ale tento snímok je proste parádička, super vec na nedeľné popoludnie. Príbeh ospalého mestečka niekde v zimnej časti Ameriky, kde žije hŕstka osobností. Annie z čínskej reštaurácie, ujo svätý Glenn, mlaďas Arthur, ktorý v čínskej reštaurácií brigáduje, fotografka Lila... Všelikto, no na nejaké extra prepletené vzťahy nepôjde, prvá polovica filmu je milá i keď trpká... ...druhá je drsná a tvrdá. Príbeh zo života, ktorý si ani neviete predstaviť aký môže byť tvrdý. Koniec proste uuuf waw!