Paranormal Activity 4 (2012) odpad!

Co to kurva bylo. Už od začátku bylo jasné, že Paranormal activity jako série bude pouze průměrná ale i tak koukatelná. Ale po téhle frašce odmítám uznat existenci jakéhokoliv dílu počinajé touhle zrůdnosti. Nejenom že logika byla doslova zadupaná do země (ne že by tam někdy nějaká byla) oni dokonce vyjebaly s tím co tuhle serii dělalo celkem slušnou a to byly převážně scény v noci v uzavřeném domě bez všelijakých pičovin a udělátek. Ten konec jsem si přehrál asi tak 5krát a u každého jsem se smál a říkal si, že tohle nemoůžou myslet vážne. Alespon ta blondýnka bylo dobrá. 10%

Tajemný muž (2012)

Kdybych se nechal lépe informovat, zjistil si žánr a nemyslel si že se dívám na krvavý slasher tak by můj finální dojem byl mnohem lepši. Proto jsem se na to musel podívat znovu abych ocenil jednotlivé detaily, které jsou ukryty v celém filmu. Žádná řezničina se nekoná :(( to neznamená ale, že nebude o zábavu postaráno. Celé to ze začátku působí otrhaně a říkáte si "Tohle už jsem někde viděl" ale při tom tipování a tipování co se stane dál nakonec zjistíte, že příběh je uvědomělí a dokáže ze sebe udělat i něco víc než pouho pouhý hloupý thriller, který byl vyroben během 3 dnů u nějakého dědy v garáži. Navíc Jessica Biel je kočka 70%

Sedm psychopatů (2012)

Hned na začátku bych vyvodil jeden závěr a to, že krást Harrelsonovi psa se prostě nedělá, protože pak po vás půjde a vy se stanete postavou v příběhu co píšete. Zprvu hodně zmatený film se po čase vyjasní a začnete chápat jednotlivá spojení, které jsou vtipné, černohůmorné a dramatické. Originální příběh může trpět, nebo spíše postrádat něco charakteristického co by ve mě vyvolalo pocit, že bych si ho měl pustit znova ale i tak. Originalita nadevše. A já jsem se neskutečně bavil. Bylo to o fous ale prostě musím 85%

96 hodin: Odplata (2012)

Předem bylo jasné jak to dopadne. To co si u mě vybudoval první film tenhle poslal do kytek. Nechápu v čem je kurva problém. Vždyt se na scénáři podílel Besson. Chudák se ted někde dusí baguettou pokud teda zase s Mihojama nešnupe ty sračky co mu pak lezou na mozek. Škoda mluvit teda psát. Čistá a krvavá akce je zde nahrazena řešením rodinných problémů a tupou a bezmyšlenkovitou akcí kde kamera sahá na nejhorší dno němluvě o střihu. To i v pořádném a tvrdém neměckém fekál pornu uvidíte obrovský rozdíl kvality. Jdu si pustit radši předchůdce tady tohohle velehovna, které mi snad zlepší náladu a když ne pořád tu máme německé "filmy".

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino to umí a ne jen to Tarantino to miluje. A jde to vidět. Skvěle vyprávěný příběh tak jak by jste to od mistra čekaly, hromada kvalitních dialogů, krvavé scény, skvěle vybraní herci. Takový DiCaprio je doslova vypušten z řetězů a šarm tohohle jižanského zbohatlíka z něj jen vyzařuje. Waltz má charisma a po jeho roli v Inglourious Basterds je tohle snad jeho druhá nejlepší role. Foxx funguje všelijak ale člověk si ho oblíbí. Sakra chci další. 95%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

A tak jsem se na to těšil, tak moc. Film u kterého jsem věděl že ho nemůžu srovnávat s trilogii už jenom proto, že knižní Hobbit je pohádka pro malé děti. To tady tak moc nevadí, nebo spíše neplatí, protože Jackson to trochu okořenil a při tom kořenění zapomněl přidat hromadu ingrediencí, které použil u trilogie. Je na škodu, že Bílá Rada se zde objevuje spíše jako vedlejší a, že její zásah není tak velký jak by měl být, skřeti nejsou takový jaké jsem miloval v trilogii no a hlavní záporák tedy Azog, člověk z něho nemá ten respekt jako ze Saurona. A to nemluvím o té alespoň pro mě bijící digitální formě asi to je těma vyššíma FPS u kterých by to mělo působit více realisticky ale někde je chyba. Ale i přes to všechno je úžasné se znovu vrátit do Středozemně a prožít jedno velké dobrodružství. Těším se na další 2 díly, které se snad trochu polepší. 85% EDIT: Po zralé úvaze, novém shlédnutí a brouzdáním v knihách zvyšuji na 5 hvězdiček ale můj dosavadní názor zůstává a mé 85% hodnocení také.

Atlas mraků (2012)

Skvělý film rozhodně lepší než jejich minulé dílo. Pfuuujj. No ale zpátky na planetu Zemi, tedy snad. Sourozenci ukázalí, že dokáží udělat komplexní příběh se skvělým obsazením, kostýmy atd. jak jsme mohli vidět v Matrixu. A tady se ze světa počítačů přesunuli do světa našeho a pak i pár dalších dokonce v různých časových dobách. Na začátku jsem si myslel, že se v tom guláši nenávratné ztratím ale jak jsem pomalu začínal ujídat z talíře pomalu jsem začal vidět na dno a chápat jistá spojení, které mezi sebou nesou různá místa v různých časech. Není to jako ve Aronofského Fontáné kde i malinká věc jako prsten lze parafrázovat různými způsoby a vidět jeho spojení ve všech třech časových liniích. Tady to tak bohužel nefunguje spojení zdejších linií jé mnohem prostší spíše až symbolické což se i odráží ve finálním zakončené, které na mě nemělo skoro žádný emoční dopad. Dost dobrý film ale mohl být i lepší 80% Jinak Tom Hanks v roli krátkovlasého agresivního anglána byl boží. Chci s ním film ve stylu Refnova Bronson

Jiná země (2011)

Co to ten rok 2011 bylo s těmahle filmama. Take Shelter, Melancholia, a ted tohle,.. bohužel ne není to katastrofické drama :(( Lehce komorní s hutnou atmosférou a jednoduchou myšlenkou opírající a obohacující se o kopii Země. Takhle by se to dalo popsat krátce. Když někoho zabijete v dopravní nehodě a pak se sprostě vkradete do domu jediného přeživšího, kde mu uklízíte, spíte s ním a kdoví co ještě tak si stojí za to objednat lístek na "druhou" Zemi a zkontrolovat si brzdy u auta. Absurdní film, kde nikoho nezajímá, že ta velká koule se stále a stále zvětšuje a ,že konec by se dal smíchat s Melancholií kde by bylo všechno nenávratně zničeno nikoho nezajímá a mě taky ne. Jednoduché a prosté se zajímavou třešničkou navrchu. Nutno říci 75%

Tajemství starého hotelu (2011)

Proč.....,proč,proč,proč,proč by někdo točil duchařský "horor", který se hodinu ano Hodinu tváří jako nějaká pohodová možná tak trochu černá komedie kdy si oblíbíte hlavní postavy ano oblíbíte a nepřejete jim umřít jako v jiných otravných duchařských hororech. Chvílemi jsem si říkál,.. jo tááák West dělá něco na způsob Krotitelů Duch, brzo dojde Venkman se svou bandou a nakope imaginárním duchům prdel. Mluvě o imaginárním nadpřirozenu doslova tak působí není to tak jako v House of the Devil kde taky asi hodinu čekáte na finální vyvrcholení. Tam se to povedlo a tady ne. Jenom proto že si to dokázalo udržet mou pozornost a za příjemnou dvojici dám ty 3 ale i tak...

Ruby Sparks (2012)

Na romantiku moc nejsem ale tahle svěží a inteligentní komedie pěkně překvapila. Zoe Kazan není zrovna okouzlující ale dostane se pod kůži. Námět alespon pro mě je celkem originální ale provedení v jistých místech trochu kolísá. Rozhodně je tu hodně místa na zlepšování a hlavně k zamyšlení zdali by se některé věci doopravdy staly takhle a jestli by se daná dvojce zachovala tak jak se zachovala. No ale to je jenom pro hnidopichy. Pro nenáročné zasloužených 80%