Melancholie (2011)

Melancholia se dá přirovnat k Take Shelter kde oba filmy spojuje představa konce světa kde se ale liší způsob jeho zániku. Kde Take Shelter vyniká ( neznalost jak bude vypadat konec nebo jestli se doopravdy blíží, či psychický stav hlavního hrdiny, který bud je anebo není schizofrenik ) tam Melancholia upadá. Po první půlhodině sledování každému dojde, že konec se nenávratně blíží a, že Justine je melancholička, která trpí a hnusí se jí tenhle zkažený svět. Na druhou stranu sledovat nádherné scenérie venkovského sídla a s tou obrovskou koulí, která se chvíli zmenšuje a pak zvětšuje dokáže vyvolat opravdu smíšené pocity podladěné zajímavou hudbou. Tak či onak je to zajímavé dílo které se u mě zuby nehty drží na čtyř hvězdičkové příčce. 75%. Ale vem to čert za nahou Kirsten Dunst 80%

Hellraiser: Inferno (2000)

Trochu nezvyklá odbočka od základních principů filmu Hellraiser (kde uznávám pouze 1 a 2 díl) se celkem i vyvedla. Cenobitů a samotného Pinheada jsem si moc neužil na druhou stranu skvělá atmosféra s noir polevou a ještě k tomu slušná kopie Boreanaze tomu dodává šmrnc. Na to že to je první Derricksonův film není špatné. 75%

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Nikdy bych nečekal že se do 3 minut vleze tolik humoru s originalitou a to se skvělou pointou navrch. Chci plnohodnotný celovečerní film. I ten žabí jazyk bych přežil. Jenom mě stále zajímá kolik mužů jsem zabil? 80%

Země bez zákona (2012)

Lawless potěší jistě ty, kteří milují propracované příběhy s hutnou atmosférou plné krve, bratrství a pomsty. Skvělé herecké obsazení jenom podtrhuje tuhle epičnost usazenou do dob prohibice. Nedávno bych možná řekl, že do té doby stylizované seriálové Boardwalk Empire vede na plné čáře. Rozhodně ne teď. Lawless se stal mým nejoblíbenějším prohibičním filmem ale to neznamená že ho považuji za dokonalý. Film táhnou postavy ale ne všechny. Některé jsou hodně výrazné jako Hardy nebo LaBeouf ale takový Oldman, který má charisma na rozdávání byl spíše zabušen do země svou nevýraznou rolí. To a občasná protáhlost a nevýraznost prostředí sráží mé hodnocení na pouhé 4/5.

Temný rytíř povstal (2012)

The Dark Knight Rises je jistě skvělý film ale nedokázal se vymanit ze stínu The Dark Knight, který jak víme nastavil laďku hodně vysoko. Neříkám, že Bane byl hrozný naopak byl skvělý a rozhodně zde není místo pro srovnávání jeho s Jokerem. Obě postavy jsou odlišné a mají svoje cíle, kterých chtějí dosáhnout. Pořád se ale nemůžu spokojit s tím, že tam chybí již zmiňovaný "WoW" efekt, který doprovázel oba předchozí filmy. Takže pokud bych teď měl hodnotit retrospektivně tak: Batman Begins- 90%, The Dark Knight- 95% a Dark Knight Rises- 90%.

Amazing Spider-Man (2012)

Ať už mi u Raimiho Spider-Mana byli někteří herci nepříjemní jak prase pořád se to nedokáže vyrovnat tomuhle totálně nedomyšlenému "dílu", na které by si člověk měl vzít pytlík na zvracení. Prvních 20 minut celkem ušlo když to ukazovalo život neoblíbeného studenta ale jakmile byl Peter pokousán všechno šlo dolu celková zajímavost se vytratila nastoupila hromada nelogičností a doslova trapných momentu, hlášky jsou prázdné a některé herecké výkony jsou jak z pornofilmu z 80.let.Jediný můj oblíbený Rhys Ifans dokázal tohle dílo povznést z hlubin zapomnění takže si občas vzpomenu na pár scén, které byly ale opakovaně znásilňovány digitalizací vedle které vypadá práce 12-ti letého dítěte v malování jako animační epos.Člověk by čekal že někdo se jménem Webb udělá něco lepšího. No snad se dvojka lépe vyvede.

Prometheus (2012)

No co k tomu dodat při pročítání místních komentářů si člověk může udělat obraz jak to v tomhle filmu (ne)funguje. Mě jako fanouška Vetřelců to samozřejmě zklamalo, hloupý skok z výpravného sci-fi filmu do tupého klišé posledních megalomanských filmů mluví za své. Postavy se v jistých směrech změní a chovají se nelogicky. Po tak výtečně nastolené atmosféře první poloviny filmu přichází tupá vyvraždovačka, která ani nepůsob nijak zajímavě. Alespon ten otevřený konec snad se v budoucím filmu opraví chyby z tohohle zklamání. 70%

Piráti! (2012)

A já že Joone pokračoval v Pirates a udělal trojku.......... ale tohle nebylo zas tak špatné. Pohádka ve stylu Chicken Run, která občas pobaví a moc neurazí.

Chata v horách (2012)

Celkem potěšen tímhle výtvorem Cabin in the woods se ze začátku tváří jako jeden z řady béčkových slasher horroru. Naštěstí nenastoupilo zklamání ale radost jakmile jsem pochopil celý účel filmu. Ten je si udělat prdel ze zákládu Slasher horroru. Napsal bych i více ale to už bych šel moc hluboko a já spoilery nenávídím. No každopádně 4/5* mluví za sebe.

Povinnost a čest (2012)

Opravdu nevím o co se tvůrci snažily ale do filmu jako je tenhle prostě nastrkaly hloupé postavy ke kterým si žádně pouto nevytvoříte a dětinský příběh ala Call of Duty tomu také nepomáhá. Tím pádem nějaké ztráty jsou bez emocí, člověk toho zas nelituje jakoby to bylo u jiných filmů tohohle žánru. Každopádně jde vidět že se na tom podíleli skuteční vojáci. Film tím pádem obsahuje hromadu zajímavé akce, kterou bohužel kazí hromada jak filmových tak herních klišé.