pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 29.12.2014  13:56

  Po U pokladny stál patrně druhý nejvtipnější Burianův film, přesto jednu hvězdu strhávám... Protože až pár Burianových fórků nebyla ona protivná aristokratická rodina vůbec potrestána, když tedy nepočítám vytrhnutí chlupu z brady Gampeové. A přitom ta stará existence by si taak zasloužila, aby chvíli máchala s hadrem a vytírala podlahu, a Ervínek si taky mohl hodit brigádu v nějakém tom předválečném JZD, vídle a kolečko s hnojem by mu náramně slušely. No a Adina alias Žili by mohla máchat s hadrem spolu se starou existencí, neboť jí nechybí jedna zásadní vlastnost, kterou má mít správná uklízečka - totiž protivnost.

  • 29.12.2014  13:14

  Dávám za pět i přes dva drobné nedostatky: Jakmile si Krabat ve knize přečetl, že "láska je silnější než kouzla", tipoval jsem, že příběh skončí nějakou nelogickou koninou, což se bohužel potvrdilo. A dále jsem nepochopil, proč ten kouzelník podstupoval souboje se svými učedníky, bylo by pro něj přeci výhodnější, kdyby je furt neobměňoval... no, asi měl rád vzrůšo.

  • 29.12.2014  08:33
  Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)
  odpad!

  Jsme museli Hospodina strašně naštvat. Na staré Egypťany seslal sice ran deset, a na nás jen jednu, ale za to pořádnou - kam se hrabou kobylky, mor, krupobití, či zavraždění prvorozených na to, že si Zdeněk Troška založil vlastní filmovou školu. A Ivo Macharáček je jejím velmi pilným a nadšeným žákem, jak vidno z téhle pohádky. Už úvod mi připadal dost podivný, vypravěčce jsem rozuměl každé druhé slovo, ale říkal jsem si, koneckonců, né každá pohádka se musí odehrávat v Čechách či Moravě a alespoň se děti naučí nějakou cizí řeč. Tím pádem mě ale pak zmátlo, že se hovořilo o království od Bruntálu až k Ementálu, ale to jsem se asi přeslechl. Jestli jsem dílo dobře pochopil, jednalo se o jakousi soutěž mezi herci, režisérem a scénáristou, kdo bude víc trapnější. Já osobně hlasuju pro scénáristu a onu prostou dívku, protože její "táto, co mi to vyrostlo na hrudi" pronesené v osmnácti letech, to získává na stupnici trapnosti a neuvěřitelnosti 12 bodů z 10. A pak musím pochválit Kluse, vzal soutěž také zodpovědně a hodně se snažil uspět, v každém záběru a s každým otevřením úst, hrál stejně jako zpívá - nepřirozeně, rozcapeně. Jenomže měl smůlu, že mu scénárista, který mimochodem spáchal všechny Kameňáky jak vidím, nenapsal tak kvalitní hlášku jako Janovičové. No a na čestné sdílené třetím místo se propracovali oba rádcové, zejména díky svému zjevu, kdy nikoho nenechali na pochybách, kdo je v jejich vztahu máma a kdo táta.

  • 28.12.2014  17:59
  Výhra admirála Kotrby (TV film) (1981)
  ****

  Ech bóže, v editaci filmu je jasně napsáno "malá televizní komedie", ale polovina místních komentátorů ho označí za satiru jen proto, aby si mohli následně honit triko, že se vlastně o žádnou satiru nejednalo. Přece si nikdo nemůže vážně myslet, že by Schulhoff pranýřoval nějaký vesnický Prior, že se v něm nedal sehnat lodní motor. Ano, jsem podrážděný, a to proto, že jsem se v průběhu snímku snažil uhodnout, jakým způsobem promění Pešek poukázku v motor, ale nepovedlo se mi to. Mě napadlo: a) podplatí vedoucího prodejny - o to se pokusil, ale protože se nejednalo o satiru, vedoucí ho odmítl b) nakoupí jiné zboží a obratem ho prodá c) nakoupí si jídlo na x měsíců dopředu a na motor si ušetří z důchodu. Je pravda, řešení b) a c) by nebyly moc divácky atraktivní. Na ten geniální a jednoduchý způsob vymyslený scénáristou jsem nepřišel, sakra!

  • 27.12.2014  10:29
  O princezně z Rimini (TV film) (1999)
  ***

  Tak tahle pohádka překvapila i mě, a to jsem přitom zvyklý na ledacos od doby, kdy jsme ve čtvrté třídě měli celý rok schůzky potápěčského oddílu pouze ve školní tělocvičně. Tím nechci říct, že by se jednalo o špatné dílo, to určitě né, u dětí rozvine fantazii na maximum... neboť vidět Dlouhého staršího v rezavé paruce coby nejkrásnější bytost pod sluncem, to vyžaduje nějakou představivost panečku. Třeba já takovou fantazii nemám, a proto jsem se při sledování doost nachechtal. Ono to s tou krásou bylo vůbec nějaké podivné... Hrubešová hrála ošklivku, Dlouhý st. maximálního fešáka, Ptáčková taky krasavici (která se ale pouhýma dvěma ďublíkama na obličeji a čímsi neidentifikovatelným na hlavě změní rázem taky v ee tvora), o vizáži Dlouhého ml. anály mlčí... a mně přitom připadali všichni čtyři z estetického hlediska naprosto stejní a zaměnitelní. Ale jak říkám, celkem to ujde, jediným zklamáním je pro mě Hrubešová, která touhle pohádkou přerušila nepřetržitou řadu od r. 1988, kdy se v každém filmu svlíkla. Ale pravda je, že sem by se to asi moc nehodilo.

  • 26.12.2014  12:55
  Salón Cimrman (TV pořad) (1999)
  *****

  Jestliže je Svěrák otcem Járy Cimrmana, pak je Šebánek jeho matkou. A chudák máma za to nemůže, že mu tátu odloudil svými luznými kadeřemi Smoljak. Coby rodič má na Járu stejné právo, a musím říct, že z něj vypiplal rovněž velice vtipného a šikovného člověka.

  • 26.12.2014  12:45

  Jak jsem viděl tuhle pohádku jako malý: Když mě maminka varovávala před zlými pány, co lákají děti na bonbóny, tak jsem si je představoval stejně jako Peška s tím jeho podivným účesem a úsměvem... Přesto mi ho bylo hrozně líto, jak k němu mohl být hostinský se svými hosty tak krutý?...Pešek jedl tu neviditelnou jitrnici tak přesvědčivě, že jsem myslel, že ji na talíři doopravdy má... Takže mi pak připadalo nehezké, že onomu stařečku na mezi dá pouze chleba a maso si schovává pro sebe... Obušek s obličejíkem vypadal tak roztomile, mi ho bylo líto, že musí trávit 99% svého života v tmavém pytli a užije si vzduchu jen tak zřídka...No a teď po zhlédnutí v dospělosti se přidávají další věci. Ta pohádka je prostě od základu špatně, učí děti pasivitě a, kdybych ten termín používal, řekl bych přizdisráčství (to slovo nemám rád, protože a) zní nechutně b) vykonávání potřeby u zdi mi naopak připadá velice fikané, alespoň na člověka nefouká a nepůsobí na okolí jako exhibicionista). To sakra nemohl Pešek vzít do ruky klacek, na sebe zodpovědnost, a tomu zlodějskému hostinskému napráskat sám? To si musel jít vyžebrat k dědovi do té doby nevídanou automatickou, nebo spíš robotickou zbraň a pak se za ni schovávat? Zajímavost: Na tuhle pohádku nemám špatné vzpomínky jen já, ale ani před takovým Fredem Zinnemannem její název nevyslovujte. Kvůli ní totiž platil tučnou pokutu a seděl dva dny ve vězení, protože při jejím promítání roztřískal zařízení kina, když si uvědomil, že je se svými maximálně deset minut dlouhými nudnými záběry ve filmu V pravé poledne v porovnání s Pleskotem ubohý břídil .

  • 26.12.2014  09:13
  Šťastný smolař (TV film) (2012)
  ****

  Vtipné, nehloupé, takže ani takového nemilovníka pohádek jako jsem já neurážející. Výprava pěkná, kdepak vzal Strach tak dobovou vesnici? Před Cílem smekám, mně by teda hrozba odnosení trochu pokazila náladu, né tak jemu, jak se tam svázaný na slámě vykecává s Trojanem, který se svým výzorem a chováním evidentně připravoval na konkurz na Přelet nad kukaččím hnízdem č. 2. Možná jedinou výtku bych měl k závěru, kdy hlavní hrdina jde hrát kostky bez jakéhokoli plánu, prostě očekává, že to dobře dopadne, a ono se tak doopravdy stane. Z toho si milé děti příklad neberte, takhle to prostě v pravém životě nefunguje. Co mě ale zaujalo nejvíc, je ona revoluční a přitom tak jednoduchá metoda výroby potomka žádaného pohlaví, totiž když chci mít kluka, dát rodičce pět minut před porodem do postele jedlové dřevo. Ono to zní jako hloupost, ale když to říkali chlapi v hospodě, tak to prostě být pravda musí, to není jako třeba v případě japonských vědců, kteří něco tvrdí a pak musí páchat sebevraždy, aby si zachránili čest a grant i na další rok. Film sice neukazoval, jak přesně jedlové dřevo způsobí, že se narodí kluk, ale dá se to jednoduše vydedukovat. Já sázím na tzv. princip vsublimace, kdy se dřevo do rodičky, jak říkáme my odborníci, "vsákne". Pak putuje jejím tělem, až se zarazí do plodu přesně v místech, kde má klukům narozdíl od holčiček cosi přebývat. Blbý je, když už to byl kluk předtím, to pak dopadne jak lev v českém státním znaku. Taky bacha na to, když je dítě v děloze přetočené, jako se to stalo, když rodila stará Žižková. A proč se to dřevo dává k nohám? Samozřejmě, mohlo by se pokládat výš, ale takhle to je výhodnější, protože cestou k cíli hezky mamince pročistí a narovná žíly. No a když chceme, aby se narodila holčička, dává se k rodičce do postele nůž, skalpel, popř. štípačky.

  • 25.12.2014  17:02

  Děti nosí čáp a krtka, zajíce a ježka zase labutě.

  • 25.12.2014  16:58
  Mike a Molly (TV seriál) (2010)

  Tak na tenhle seriál se podívám, až si koupím minimálně padesátipalcovou televizi, do mýho Rubína se hlavní představitelé nevejdou.

  • 25.12.2014  08:50
  Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad) (1993)
  *****

  Jojo, Menšíkovo vyprávění zejména o rodině (otec Většík, starší bratr Středník).

  • 24.12.2014  20:18

  Tak jako legranda to byla doopravdy náramná, ale asi jsem divnej, ani tenhle film mě nepřinutil roztrhat svou modrou knížku a přihlásit se do armády. Jak koukám, když bylo v některém kraji málo krádeží, málo znásilněných stopařek, popř. bylo potřeba zbourat starý posed či prověřit připravenost místních udavačů, uspořádalo se cvičení paragánů a hned se statistiky zvedly a všechny problémy vyřešily. Hvězdu přidávám za to, jak tam jeden z pomocné stráže VB dostal tak hezky po čuni pytlem a jak tam jeden z parašutistů předvedl zcela nevídaný, byť neúspěšný únikový manévr, totiž kotrmelec do kopce.

  • 24.12.2014  19:57
  Zlepšovák (1959)
  odpad!

  Se ani nedivím, že ti zodpovědní pracovníci Kemrův zlepšovák odmítali. Brzda je totiž naprosto nepotřebná věc, akorát člověka (a socialismus) omezuje v rozletu. To vím z vlastní zkušenosti, od té doby, co jsem si ji z kola odmontoval, jezdím z kopců sice všelijak, ale rozhodně rychlejc než dřív. Navíc, takovej vynález je hodně nepromyšlenej, zastaví všechno v okolí, takže brzdaři by museli chodit minimálně ve dvou a daleko od sebe, aby jeden zůstal v pohybu a mohl druhého zase odbrzdit.

  • 24.12.2014  08:08

  a) Jak vlastně byli ti medvědi staří? Většinou se chovají jak pětileté děti, ale tady tokají jak puberťáci patnácti až osmdesátiletí b) Jak to, že jsou medvědi třikrát až čtyřikrát menší než obyčejná kočka? c) Tohle mi neměli dělat, mně ten "pardálin" hlas připadal děsně příjemný, takže jsem si představoval, že ji fakt namluvila nějaká kočka, a tady čtu, že to byla Urbánková!

  • 24.12.2014  07:56
  Barakamon (TV seriál) (2014)
  ****

  Barakamon Obamamon... chňá chňá, to jsem zase jednou vstal z postele vtipnou nohou. Jedná se o typické japonské anime - velice slibný začátek, který se postupem dílů rozplizne v stereotypní, nikam se nevyvíjící děj. Samozřejmě obsahuje jemné erotické narážky, které Evropanovi připadají zvrácené, ale Japonci nejspíš ani nemrknou. Hlavnímu hrdinovi musím zatleskat za jeho vytříbenou reakci na hanění svého díla, byť tomu postaršímu pánovi nemusel hned jednu vrážet pěstí, stačilo mu přeci jen zlomit hůl, vzít brýle, předběhnout ho ve frontě v krámě nebo se vydávat před pošťačkou nesoucí mu důchod za jeho vnuka. Jinak škoda, že nepochopil pravou příčinu své deprese, ze které se jel léčit na venkov... kaligrafie, totiž trávit celé dny tím, že se snažím načmárat novým způsobem něco, co jiný napsal, přece nemůže nikoho uspokojovat.

  • 23.12.2014  08:12

  Film si vzal evidentně příklad z Ladových pohádek naruby. Zatímco zlí lidé tu zůstávají až do konce nepotrestáni a žijí víceméně spokojené životy, nejvíc ze všech trpí hodná Květuška, která jako jediná poskytla přístřeší žebračce, z níž se vyklubala dešťová víla. Ovšem na druhou stranu, já se ani moc Donutilovi nedivím, že tu divnou osobu vyhnal od svého prahu... coby zkušený muž poznal, že si ta ženská na žebračku jen hraje, protože měla obarvené vlasy, a peroxid tehdy určitě stál celé jmění. Navíc zpracování pohádky siiiilně zavánělo kýčem, a to jak po stránce vizuální, tak hudební, takže co víc si člověk může nepřát? A to vůbec nemluvím o hercích... Kerekes mi dost nepříjemně připomínala Paroubkovou č. 2, Donutil zase Haničince v jeho nejhorších letech a rolích, no aspoň že tentokrát nepatlal a vyslovoval zřetelně, takže mu dokonce i bylo rozumět - nevím, jestli investoval do nové zubní protézy nebo prostě jen dospěl. Dejdar byl evidentně líný se přemaskovávat z jedné role do druhé (tj. z této a souběžně točené reklamy na Clavin), Gottwalda zase měla kamera zabírat pouze zepředu a nikoli z profilu, kde vynikal jeho silně konkávní nos. Ne, vlastně takhle: Gottwalda neměla kamera zabírat vůbec, nechápu, že si ho režisér do svého filmu vybral, když přeci musel vědět, že tenhle herec byl vyhozen i z konkurzu na oživlé dřevo do divadla Járy Cimrmana, protože splňoval pouze jednu půlku požadavků na tuto prestižní roli.

  • 22.12.2014  09:19

  Tomuto filmu jsem se léta vyhýbal, neboť jsem coby velký obdivovatel literární předlohy nevěřil, že by se dala nějak dobře přenést na plátno. Na rozdíl od takových Černých baronů totiž kniha obsahuje pouze několik málo příhod, ovšem podrobně popsaných neobyčejně vtipným způsobem. Proto, pokud by se měl snímek vyrovnat své předloze, musel by ve filmu nějaký herec slovo od slova knihu odvyprávět, což se nestalo. Anebo by musel režisér zaujmout vizuálním zpracováním, anebo přidat nějaké doopravdy dobré scény, které v knize nebyly. Olmer se vydal třetí cestou, ovšem prvky, které on a John do scénáře připsali, byly hodně tragické (předčasná ejakulace, lampasák prchající z latríny se spuštěnými kalhotami a ještě pár dalších, které se mi naštěstí už z hlavy vypařily). Jediným zajímavějším připsaným prvkem bylo závěrečné setkání Dannyho s npr. Pinkasem.

  • 20.12.2014  19:14

  Pohádky obecně moc nemusím, ale tahle se mi celkem líbila. Hlavně proto, že postavy nebyly černobílé, jenom dobré či jenom zlé. Vezměme si třeba prince Hrušínského. Vynechám jeho vdolkovitý vzhled s permanentně otráveným výrazem, že ho ty mouchy ještě nesnědly, protože koneckonců si ho brát za muže určitě nebudu. Jde mi spíš o to, jak pěkně Menšíkovi přikazuje, že musí být do zítra večer zpátky s medvědí kůží, "i kdyby měl uštvat koně". A nejen s Menšíkem, ale i s jinými podřízenými jedná nehezky povýšeně! A příklad z druhého spektra, ona údajně zlá královnina sestra. Já třeba jsem vcelku kliďas, ale taky by mě dost vytočilo, kdyby se mě někdo snažil usmířit tím, že mi nabídne, že mě okamžitě obleče né do nějakých drahých látek, hedvábí nebo tak, ale do hermelínu! To je přeci spíš za trest, i když se v tom asi chodí trochu líp než třeba v takových chlebových střevíčkách z jiné pohádky. Takže já se té sestře vůbec nedivím, že vyřkla onu klatbu, že Růženka "se v 17 letech píchne o trn, usne a sní celé království". A velice mě to navnadilo, neboť snědení čehokoli v dosahu nám už hezky předvedl Otesánek, ale ve spánku? To by byla premiéra. To tam bude chodit jako nějaká nenasytná zombie? No těšil jsem se, ale dopadlo to bohužel jinak, jak, to nebudu prozrazovat, abych nespoileroval. Však taky kvůli tomu strhávám jednu hvězdu na hodnocení. Anebo konec prozradím, cheché, mně je to koneckonců jedno, královnina sestra se částečně spletla, jako nenasytná zombie tam chodil akorát Menšík, ale byla to slabota, povedlo se mu sníst jen kus masa a dvě jabka. Noo, a když už jsem v tom kažení divákova zážitků, prozradím i jiné věci. Tak v jednu chvíli to vypadalo, že princeznu píchne princovo péro, ale nakonec Vorlíček vyměkl a dal přednost tradičnímu, byť poněkud nudnému a nevzrušivému předmětu. A koukám, že v přehledu chyb ve filmu chybí jedna zásadní, v království má všechno spát a taky spí, lidi, zvířata, kromě myšky, co vypískla, když se Hrušínský s Menšíkem drali tajným vchodem do hradu.

  • 20.12.2014  08:31

  Jára Kohout a Betty Tolarová ve filmu vytvořili po vzoru Nového a jeho partnerek pěkný pár á la "Kráska a zvíře". Jenom mě mrzí, že třeba já bych u Betty neměl nejmenší šanci, byl bych v jejích očích coby nekuřák bačkora.

  • 20.12.2014  08:23
  Klec pro dva (1967)
  ****

  Menšík si zahrál psychologicky věrnou roli silně troubovitého chlapíka, který žil 20 let sám s bláznivou matkou a tak si neosvojil správný přístup k ženám... zkrátka se zamiloval do první, která mu po smrti matky přešla přes cestu, choval se nesměle, byl strašně hodný, furt by ji na rukou nosil... prostě přesně ten týpek, který začne každou normální ženu po pěti minutách maximálně štvát a vyslouží si od ní akorát tak pohrdání. Pravda, Consuela s ním měla trochu větší trpělivost, ale jen proto, že hledala nocleh na pár dní. Jinak tahle herečka byla v tomhle věku a v té blond paruce až nadpozemsky přitažlivá... Bohužel její krása rychle odkvetla, jak prokazuje galerie na jejím profilu. PS: Fakt by mě zajímalo, co šlo v protektorátu ve čtyřicátých letech v televizi za argentinskou telenovelu, že dal starej Morávek svým dcerám jména Consuela a Aglaia.

  • 16.12.2014  10:42
  Rychlovky Ládi Hrušky (TV pořad) (2014)
  *****

  Dávám za pět, protože na pořadu nenalézám jedinou špatnou věc: a) žádný program v televizi tak nepobaví, snad kromě volejte věštci b) je otázkou života a smrti zapamatovat si podrobně Hruškovu podobu, abychom mohli prchnout, když nás na ulici osloví a bude nabízet něco k jídlu (pokud bude stát v cestě, povoluje se úder na solar plexus) c) Hruška donutí lidi stravovat se kvalitně, neboť jim ukazuje, jezte moje blafy a budete vypadat jak já d) obezita v populaci výrazně klesne, minimálně já tedy ztrácím po každém díle minimálně tři hodiny chuť na sebelepší jídlo e) i intelektuálové užasnou nad doslova bezednou hloubkou Ládíkovy fantazie, proti jehož výtvorům je i takový dort pejska a kočičky chutnou, byť trochu nudnou a homogenní krmí.

  • 14.12.2014  12:05

  Stejně, nejúžasnější pocit je, když člověk přijde na něco velkého, na něco, co ještě nikoho předtím nenapadlo. Bohužel, 99,9% lidí tohle nemá šanci prožít, na rozdíl od několika málo nás vyvolených. Takže podobně jako se ocitl v rauši Einstein po vymyšlení teorie relativity, Pavel III. po vynálezu inkvizice a Kolumbus po postavení vejcete na špičku, tak i já jsem zaplesal, když jsem jako první objevil, že název tohoto Lamačova filmu skrývá jinotaj. Slávka, to je jako Slávie, tj. jiný název pro naši republiku, a nedej se, to v souvislosti s hrozící německou okupací snad ani nemusím vysvětlovat. Pištěk pak zahrál nevděčnou roli našeho rozpínavého souseda, který pod záminkou ochrany a mravnosti utiskuje každého okolo, Kohout pěkně ztvárnil domácí partyzánský odboj a Novotný nějakého spolehlivého spojence, tedy asi Sovětský svaz, který v té době nedostal příležitost nás zradit. No a když se dívám na "model 1939", který se nachází i na plakátu k tomuto filmu, pořád mi vrtá hlavou, jak to ty ženský dělají? Že se vždycky dokážou přizpůsobit ideálu krásy, který je v té které době moderní. Ve třicátých letech měly všechny široké boky a pas, silné nohy a malá prsa, v devatenáctém století větší bříško a baculaté končetiny, v letech šedesátých pak zase prsa špičatá. Takže jak říkám, zatím jsem na to nepřišel, ale až to jednou vymyslím, budu už mít objevy dva! a Einsteina tak nechám daleko za sebou.

  • 14.12.2014  10:30

  Patrně existuje víc verzí filmu, protože já viděl něco dost jiného než ostatní komentátoři tady. Vůbec se nejednalo o obžalobu záporného přístupu k práci, natož o nějakou romanci, a navíc prý prvorepublikovou. Film totiž neobsahuje ani odsouzení, ani potrestání hlavního hrdiny, prostě jen popisně zobrazuje jeho za všech okolností uvolněné a bezohledné chování. Tím pádem se snímek zcela odlišuje od ostatních rádobymravokárných děl z padesátých let. Co se mi dál líbilo: a) exotické prostředí studentů indologie. Překvapil mě jejich počet, cca 10 v ročníku, jestlipak našli všichni práci v oboru? Možná jo, Indie je veliká, to třeba u dnešních absolventů humanitních oborů je nejdůležitější pro další život, jestli si během studií dokázali našetřit na žebrácký klobouk, hůl a dřevěnou nohu nebo né. b) Menšík překvapil svým vymazleným imičem, s tím šátkem ovázaným kolem hlavy ukázal, že hnutí hippies nevzniklo v Americe c) Papeže a Martinovskou bych beze vší srandy označil za nejkrásnější pár české kinematografie. Papeže z jakékoli vzdálenosti, Martinovskou z dálky a střední vzdálenosti.

  • 13.12.2014  08:55
  Proti všem (1956)
  ***

  No myslím, že nám moderním lidem připadá předmět hádky mezi husity a katolíky malicherný a hlavně maximálně nechutný. Neboť pokud křesťané doopravdy věří v transubstancianci, tj. že se se z oplatky a vína při svatém přijímání stává ve všech směrech skutečné a pravé Kristovo tělo a krev, jedná se vlastně o hádku mezi dvěma skupinami lidojedů (a zároveň bohojedů), jestli jako dlabat jen lidské maso, anebo onu chutnou krmi zapíjet i krví. Dobrou chuť, pokud právě obědváte! Přesto mi ale husité přijdou o chlup sympatičtější, páč to mysleli upřímněji, chtěli spravedlnost pro širší vrstvy obyvatelstva a katolická církev v těch letech byla doopravdy skrz naskrz prohnilá. Nicméně i husité to ve svém svatém nadšení přeháněli, třeba s těmi adamity, já teda chápu, že dívat se na nějaké holé zadky nemusí být vždy vrcholný estetický zážitek a že né každý musí být příznivcem (homosexuálního) swingers, ale upalovat je kvůli tomu mi připadá moc, zvlášť když bylo zřejmé, že tak jako tak vzhledem k jejich preferovanému módnímu outfitu nemají šanci přežít první větší zimu. Jinak co se týče samotného filmu, co si budeme nalhávat, stará herecká škola se moc nepředvedla. Ano, všichni hráli exaltovaně, což mi přijde jako správné vystižení doby, neboť když někdo chudý a ponižovaný získá reálnou naději na krásný nebeský život, asi se moc kysele tvářit nebude. Nicméně ono vytržení bylo hráno tak ochotnicky, že to hodně kazilo dojem z celého filmu, zejména Vojta se v tomto ohledu překonával, a koneckonců Štěpánek taky, jak v dlouhých detailních záběrech ostřil do dálky, ještě že měl jen jedno oko, jinak by to bylo dvakrát horší.

  • 7.12.2014  09:15
  Nezaměstnaný (amatérský film) (2011)
  ****

  Ty plastové figurky byly jak živé, mnohým lidským hercům by neuškodilo, kdyby si z ladnosti jejich pohybů vzali příklad. Ale zajímalo by mě, jakou speciální sadu Lega režisér použil? Třeba já ve snaze zjistit, jak vypadala Květuška bez luxferové stěny, zničil při svlékání už pátou figurku, a furt nic.

  • 7.12.2014  08:50

  Schulhoffovým záměrem rozhodně nebyla satira, naopak, pokoušel se (neúspěšně) natočit výchovný film. Snažil se snížit drobnou kriminalitu v tehdejším socialistickém Československu tím, že ukáže malým zlodějíčkům, jak proti těžkým rozkradačům nemají sebemenší šanci, a ať jdou radši pracovat na čerstvý vzduch do kravína v nějakém JZD. A propó, moc to sem nepatří, ale jedna z účinkujících, Helena Růžičková, před týdnem osudově vstoupila do mého života. Jsem dobíhal metro, které už už zavíralo dveře, skoro jsem to nestihl, srdce mi divoce bušilo, strašně jsem se zadýchal, zpotil... a tak nastal okamžik, kdy jsem si uvědomil, že fakt se sebou musím něco dělat, že to takhle dál nejde... protože takové Heleně Růžičkové by do té mezery mezi nástupištěm a dveřmi metra nezapadla jedna noha až po tu nejspodnější část zad jako mně, ale maximálně tak po kotník.... takže jsem začal na sobě tvrdě pracovat a od té doby se furt jen cpu a cpu.

  • 6.12.2014  10:38
  Soud (amatérský film) (2011)

  Film jsem neviděl, protože podle obsahu nepůsobí zrovna atraktivně, ale ta poslední věta "oficiálního textu distributora" mi dost vrtá hlavou... Trochu nelogická ne?

  • 6.12.2014  10:25
  Felch in Flat (amatérský film) (2009)
  ****

  By mě zajímalo, kolik Kameník dostal od Sava za ten povedený product placement? A konečně taky někdo správně přeložil slovo "cool". Jinak, ač nevegetarián, toho masa nakonec bylo až moc.

  • 6.12.2014  10:19
  Trable s trumpetou (amatérský film) (2012)
  ****

  Stejně nejlepší je, když si trumpetu koupí někdo, kdo sám vypadá jako trumpeta: a) může si sám se sebou zahrát duet b) lepí se na něj dvakrát víc holek než předtím, tj. nula.

  • 6.12.2014  09:52
  Babka vládne! (amatérský film) (2013)
  ***

  Babičko a proč máš tak hluboký hlas? Protože jsem dědeček. Už si fakt musím nainstalovat ten adblocker, zezačátku mi ten film připomínal reklamu na kokakolu, než mi došlo, že je to fakt reklama na kokakolu před vlastním filmem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace