Insidious 3: Počátek (2015)

Pokud bych nesrovnával, musel bych tenhle díl vystřihnout ze série....každý díl je v základu úplně o tom samém, v některém se to povedlo více, v některém - v tomto pak méně. U mě vede dvojka, trojka na mě byla už moc obyčejná, všední....necítil jsem z ní strach ani se mi nestavěli chloupky na těle...obyč. horor, kterej neurazí, ani nenadchne :-/

Velké oči (2014)

Neskutečně skutečný příběh. Dramatická životní událost v krásném provedení Tima Burtona. Jsem rád, že jsem si tímhle snímkem rozšířil obzory a že jsem na Tima nyní dal....jinak ho moc v poslední době v lásce nemám :-) Waltz opět naprosto bombovej a Kidman....no tu já prostě miluju :-) Mimochodem, proč jí nevidím mezi herci??????!!!!!!!!!!

Křídla Vánoc (2013)

Téměř nikdy se nedivím hodnocení na čsfd...co člověk, to názor, to jiný vkus. Ale tady mi nedá a krk se mi kroutí. Když už dá Česko tak jemný film, s až poetickou pointou, nevtíravý a zároveň pod kůži se zarývající příběh, odskáče to snímek takovýmhle hodnocením :-/ Což ukazuje jenom na nízkou laťku vkusu, kdy každá druhá komerční slátanina, při jejímž sledování můžete mozek poslat na dovolenou, dostává rance hvězd :-D Jsem rád, že mezi vás, co to tak vidíte nepatřím. KŘÍDLA VÁNOC je perfektní podívaná, film, který mě chytnul za city podobně, jako svého času MĚSTO ANDĚLŮ. Poučení, že skrytá, nepromyšlená a horká přání se nemají vyslovovat nahlas....že ne vždy, co si člověk přeje je to, co opravdu chce, že láska je velmi často hned před vašima očima, že štěstí nemusí být nikdy daleko, ale stačí se k němu natáhnout...nehledat v temnotách, neznámo kde, ale rozhlídnout se kolem sebe, na lidi, které znáte, kterým věříte a kteří znají vás. Mám rád filmy, příběhy, které ve mě něco nechají, které dokáží zachytit jakési neviditelné lanko v mé mysli, zatáhnout a spustit tak řadu myšlenek, vzpomínek, tuh a pocitů....mám rád lidskost ukrytou za skrytými obrazy plných touhy a odvahy...mám rád změny, které nám dávají naději a lásku a které nikdo z nás nedokáže, změny, které můžeme vidět jen v takových filmech, číst v knihách....lidská srdce schopná skutků pro lásku, pro život...ne jenom pro povinnosti a pomalé umírání v jakémsi řádu bez něčeho přirozenějšího, přírodního....éteričnost bez předsudků, bez hlubokých zásad a marnivých zvyklostí :-)

Chappie (2015)

Průměrný robo-dojáček, který čerpá s filmů podobnýho ražení ale nepřináší nic nového. Zápletka nestojí ani za řeč a neustále "tati", "mami", mi už pak lezlo taky na nervy. Dá se na to koukat, ale pamatovat si tenhle snímek za pár týdnů asi nebudu. Nic pro zamyšlení....

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tenhle následovník se poved téměř bez chyby. Zběsilá jízda, jak napovídá název, to určitě je a věřte, že jsem se během těch 2 hodin nenudil ani jednu minutu. Perfektní záležitost, který nedám 5 hvězd snad jen proto, že už mi některý scény přišli až moc uvolněý, přeřvaný nebo jinak ujetý....Na můj vkus to mělo být o fous mírnější a dal bych 5. Hardyho nemusím, Theron miluju, tak se to pěkně vyvážilo :-) Je to retro, punk, akční bomba!!! Není důvod se nějak rozepisovat, buď tenhle film sedne nebo ne. Vážnější diváci asi ohrnou nos, ale já jsem člověk obyčejný a rozhodně mě MAD MAX moc, moc potěšil :-)

Zabijáci (2014)

Za mě určitě moc fajn detektivní thriller. Mělo to náboj, atmosféru, příběh, všechno, co je třeba. K tomu příjemné herecké obsazení a po nějaké době zase neokoukané tváře. Taky kdo by u nás znal herecké hvězdy Dánska :-) Stylově mi to celý přišlo, jako kdybych měl v ruce fajn knihu a film byly moje představy děje v ní...Jednoduše fajn a určitě doporučuju :-)

John Wick (2014)

Trošku přehnaná akční mlátička, kde je prostřeleno více hlav nepřátel na první (max. druhý) zásah, než by dokázali snajpři za 2. světové války dohromady :-D Je fakt, že kdyby mi někdo šáhnul na psa, bůh ví, čeho bych byl schopnej já. Trošku paradox, že tu vlastně nešlo ani tak o pomstu nevinného štěněcího života, jako spíš o pomstu za zničení posledního pouta s mrtvou manželkou. Trochu pakárna co se týká reality, ale jinak slušná nálož, která má spád a nechybí ani takové to drsňácké "polibte mi, dostanu vás všechny!" :-D

Pod zemí (2014)

Co? Tohle mělo bejt podobný Blair Witch, jak jsem někde slyšel ?! Ano omylem....Těžkej, nezáživnej cajdák...nuda, žádný místa, kde bych cítil strach, vnitřní sevření....nic. Pointa? Kde je ku..a pointa????

Až po uši (2014) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale po hodně dlouhý době seriál z našich končin, který mě baví, pobaví a netrpím u něj pocitem, že jsem se narodil ve státě produkční demence ;) Jde o věc, která stojí především na výborných hercích, milém a lehkém příběhovém "varieté".

Železná srdce (2014)

Nemůžu si pomoct, jak píšu občas u některých filmů, tak u mě bodují filmy, na které si vzpomenu i druhý den a nedej bůh i několik dnů po shlídnutí. Pětkama moc neplýtvám a jen tak bůra něčemu nedám. Tady je to jasná volba, i když jsou tu malá "ale". Udělám to nyní jinak - Líbí: Autentické pojetí a s tím spojená parádní válečná atmosféra (i když to zní divně, tak ve filmu ano...v reálu to snad nikdy nikdo z nás nebude muset zažít), propracovanost a plno různých detailů, které dohromady tvořily vypiplaný celek, Brad Pitt jak ho mám rád. Nelíbí: Svítící střely jako ze Star Wars (možná tomu nerozumím, vím, že střely za sebou nechávaly díky teplotě světelné stopy, ale až tak jako ve filmu a takhle barevné???), klasická klišé podobných filmů - nevím proč už si někdo nemůže odpustit scény, kdy si mají všichni čas při boji říct, jak se mají strašně rádi :-D