Café de Flore (2011)

Zajímavý příběh plný momentů k zamyšlení. Propojením životních osudů a problémů v různých časech vzniká neobvyklá kompozice. Film nám ukazuje komplikovanost života, dilemat a cest, kterými se rozhodneme jít. Ač je film svým způsobem originální a herecky kvalitně zvládnutý, nemohu odpustit některé části, které nudily. Drama jako takové bylo obrazem lidského utrpení, lásky, starostí a zoufalství...osobně jsem na podobné téma viděl lépe zpracované filmy a tak dávám 3 hvězdy, jde ale o hodně kvalitní průměr!

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Kdyby byla kvalita stagnující od předchozích dílů, dalo by se to překousnout. Bohužel se třetím dílem upadá vše hlouběji a hlouběji do nezajímavých hlubin filmového průmyslu. Tak umělou zábavu jsem dlouho neviděl. Otřesné herecké výkony, místy nepříliš povedená animace, céčkový (už snad ani ne béčkový) příběh a žádná pointa, krom už vůbec ne směšného (snad jen v prvním díle) a trapného zařvání "Alvine!!!!".

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Oproti prvnímu dílu určitě víc zábavné, ale znovu na hony vzdálené předloze. Jednička se mi zdála moc přepumpovaná snahou, až to nakonec dopadlo okatě přehnaně. HRA STÍNŮ má do ponuré atmosféry Holmesových příběhů taky celkem daleko, ale díky svižnému podání, místům k zasmání a ležérní pohodě, jde o určitě jeden z lepších filmů posledních měsíců.

Černá hodina (2011)

Otravně nudná a vtíravá blbost, která si hraje na víc, než ve skutečnosti má. Jednu hvězdu aspoň za nápad, který by mohl v jiných rukách být o dost lépe využit.

Nebojte se tmy (2010)

Hororem bych to zrovna nenazval, jelikož ďábelské potvůrky byly občas spíše komické. Příběh neurazí a styl, kterým je předložen stejně tak. Není to žádný trhák, nic strašidelného, nic originálního...Taková temnější, průměrná podívaná s rarášky.

Legenda o Pekelné bráně (2011) odpad!

Puštěno, přetrpěno cca 40 minut, vypnuto a už nikdy víc. Nic neříkající western, který má do tohoto žánru hodně daleko. Dialogy mohou soupeřit snad jen s těmi z těch nejhorších seriálů. ODPAD!

Spartakus (2010) (seriál)

Tak jsem viděl Spartaka pěkně popořadě. SPARTAKUS: KREV A PÍSEK (2010) je natočen o rok dříve, než SPARTAKUS: BOHOVÉ ARÉNY (2011), ale jak už dnes není velkým překvapením, dějově je naopak jako druhý. KREV A PÍSEK se mi zdál dějově o něco lepší, než BOHOVÉ ARÉNY. Na druhou stranu byl technicky slabší. Příběh nebudu rozebírat, přišli byste o některá překvapení a dějové zvraty a v obsahu je napsáno dost k oběma sériím. Je nutné nebrat Spartaka, jako lekci dějepisu. Pochybuji, že vše v době největší slávy Říma bylo přesně, jako v seriálu. Některé scény jsou naopak velmi trefné a dle popisu historiků přesné. Ať už jde o zvrácené sexuální choutky, přístup k otrokům, politické pikle aj. Naprosto dokonalý je pak výběr herců. Nikdy bych nevěřil, že např. Lucy Lawless bude někdy schopná zahrát v něčem lepším, když vezmu v potaz její spíše žertovní výkony v Xeně. Tady byla ale dokonalá. Stejně tak John Hannah, který byl dosud pro mne jen troubou z Mumie - tady ukázal, že umí hrát a to jak zahrál, nemá cenu komentovat. Andy Whitfield jako Spartakus zazářil snad nejvíc (Levis sit tibi terra). Malé výtky bych měl k digitálním trikům, ty dle mého často scény kazily. Digitální krev byla šílenost sama o sobě, ale digitálně vytvářené rány, řinoucí se vnitřnosti z těla aj. to nebyl moc dobrý tah. Souboje byly celkem dobré, ale v: BOHOVÉ ARÉNY, byly o dost lepší. Tady bylo vidět poučení se z chyb a rok navíc byl znát. Dějově je KREV A PÍSEK o něco lepší, více zvratů, více napětí. Jde o vrchol seriálové tvorby, na kterou se dostane málokdo. Už se těším na poslední nejnovější sérii SPARTAKUS - POMSTA, kterou jsem ještě neměl možnost shlédnout.

Viliam (2009) (studentský film)

Pěkná myšlenka, ale nijak oslnivá animace...Doporučuju všem, kteří jsou až příliš ponořeni do svého falešného světa. Zvlášť pár jedincům zde na ČSFD by tento krátký film mohl konečně otevřít oči a pomoct vytáhnout hlavu z prdele (a kterým? - viz. úvod v mém profilu) ;) odkaz: http://www.stream.cz/anifest/650002-viliam

Angels Crest (2011) odpad!

Nesnesitelně nudný kýč. Hra na drama se možná podařila, ale tím nejnudnějším a nejotřepanějším způsobem. Příběh, který nemá žádné emoce - ty jsou ukazovány hodně křečovitě a nemají patřičnou hloubku. Ono už s daným námětem je těžké něco smysluplného udělat. Film založený na takové nešťastné události, by měl mít úplně jiný styl, měl by vtáhnout diváka do kolotoče výčitek, obviňování, zoufalství a pochopení. Tohle všechno tu sice je, ale tak šedivě zpracované, že jsem nebyl nucen a ani jsem neměl zájem se do toho všeho ponořit. Celou hodinu a půl byl jen boj s tím, udržet oči na obrazovce. Film, který je tak nudný, že mám co dělat abych udržel vždy aspoň 10 minut pozornost u příběhu, si nezaslouží ani jednu hvězdu. Emoce jsem tu rozhodně nenašel, snad jen urputnou snahu, která bohužel dělá z filmu pouze nudnou záležitost. Další art, který to svou nezávislou a nezábavnou formou nedotáhne dál, než k divákům, kteří se rádi mrskají podobnými napodobeninami kvalitních příběhů, jen aby ukázali, jak jsou kulturně a intelektuálně “dál“ :-D

Pelargónie (2004)

Možná dobře výtvarně zvládnuté, ale myšlenka není nijak originální – poznání - láska – důvěra - zklamání. To všechno jsou známé povahy vztahů. Na druhou stranu, co čekat od takového vztahu, jehož počátek je spojen s ne zrovna poctivým podnikem. To, že se vztah a lidé dají z velké části poznat a odhadnout dopředu podle toho, kde se zrovna setkali, je jasná věc. Kdo chce žít s prostitutkou z ulice, nemůže očekávat krásný vztah do smrti (ne, že by tu šlo o stejný případ, jde jen o přehnaný příklad).