Bastardi 2 (2011)

Dvojka absolutně postrádá ráži prvního dílu. Je to jen vylouhovaný pytlík čaje, který má snahu ze sebe něco vymáčknout, ale předem je jasné, že to nebude nic moc. Scénář mírně připomínající pohádku už je moc křečovitý a těžko uvěřitelný. Konec a Majerovo tzv. vítězství je parodie sama o sobě....takhle opravdu ne!

Iron Sky (2012)

Perfektní "parodie" na vnímání nacistické doby a hlavně na doznívající uzurpátorství, které je v dnešním světě maskováno za lidskou tváří všech národů a nejvíce tím americkým. Trefně pojaté sci-fi, které má sklony odvádět pozornost od žádoucí linie filmu, ale i tak je svým způsobem svěžím vánkem ve filmovém průmyslu. Čekal jsem, že půjde o sci-fi komedii, kde bude vizuální kvalita hodně slabá na úkor ideologického odkazu. Bohudík tomu tak není a film má tak co nabídnou jak vašim mozkovým závitům, tak očím....jde o perfektně zvládnutý mix několika filmových hitů. Nejvíc mě praštila hudební doprovod při scénách, které pospolu byly jak vystřižené ze STAR WARS :-D.....Jestli Německo a USA nebyli po boku ve filmu nikdy zesměšněni, pak v IRON SKY 100% ano a přátelé divte se, lépe z toho vychází nacistické měsíční německo. Že by nám Timo Vuorensola chtěl sdělit, že se doba až tak moc nezměnila?! Nebo že by cíle dnešních velmocí byly sice na oko humánnější, ale v nitru stejně prohnilé?! Každý ať si odnese to své. Já jsem se každopádně dobře pobavil a přitom i trochu zamyslel :-)

Sněhurka (2012)

Co k tomu napsat. Tahle Sněhurka se jednoduše vůbec, ale vůbec nepovedla. Vizuální pojetí je absolutní krach celého filmu. Herecky to možná ujde, ale scénář je zase hrubě mimo. Trpaslíci na jakýchsi nafukovacích měchýřích, které vypadají jak pneumatické chůdy aj. zhovadilosti. Čím mě ale film nejvíc překvapil, byl první záběr na Sněhurky. Snad mi může Lily Collins odpustit, ale při prvním záběru na ní a souběžné větě ve stylu "nejkrásnější dívka v království" jsem propadl upřímnému a hlubokému záchvatu smíchu. Kdo viděl dceru účetního Fantociho ví, o čem mluvím. Téměř srostlé obočí aj....podoba s dcerou účetního je téměř dokonalá a když při tomto záběru zní ještě taková věta a když si vybavíte jak Fantoci přistupoval ke své dcerušce, pak se nemůžete minimálně pousmát :-D...2 hvězdy pouze za pár vtipných momentů a za snahu Julii Roberts, jinak jde o téměř nekoukatelnou hovadinu.

Hněv Titánů (2012)

A další kousek od kterého jsem čekal úděs po kterém by následovalo "já jsem to věděl!" a "to to zas někdo podělal!".....bohužel (spíš bohudík) se nic takového nekonalo a pokud někoho jiného ne, tak sebe jsem tím 100% překvapil...HNĚV TITÁNŮ se mi totiž líbil! To je možná pro někoho překvapení, pro někoho jen pojistka toho, že si o mně stejně myslel, jaký mám hrozný vkus. Pro mě osobně je to ale jedno velké překvapení. Po zmršeném prvním díle, plném elektronické hudby a drsných melodií, které se k mytologickému eposu vůbec nehodily a to vše v ještě kýčovitějším a drsném kabátku je druhý díl o dost výše. A to jak, co se týká výběru hudby, propracovanějšího scénáře (v prvním díle šlo jen o pošlapání klasiky, což byl jen další hřebík do rakve), příjemnější vizuální podoby aj. Trochu mi sice přišlo, že byla vykradena klasika PS3 her GOD OF WAR 3, ale to bylo asi jen shodnými mytologickými bytostmi se v obojích příbězích vyskytujícími. Za mě má HNĚV TITÁNŮ určitě co nabídnou, je to mytologický epos plný bitev se solidně působícím scénářem - od jedničky je to určitě skok minimálně o 50%. Změna režiséra je pozitivně znát. L. Leterrier SOUBOJ TITÁNŮ doslova zazdil, to se J. Liebesmanovi u druhého dílu dle mého nepovedlo ;-)

Nepřítel pod ochranou (2012)

Tak tohle se nedalo - další z filmů, které jsem neměl ani tu sílu dokoukat a jedna hvězda jen proto, že nebudu házet do koše něco, co jsem neviděl celý (i když jsem to párkrát udělal a tady bych to udělal s chutí rád - jenže u D. Washingtona se mi nějak nechce). SAFE HOUSE začíná krimi zápletkou, kde máte co dělat se držet děje. Ne, že by to bylo nějak složitý a zamotaný, ale spíš je film natočen tak zmateným a nepoutavým stylem, že jsem měl co dělat všechno vnímat a přitom si nevybírat drobky lupínků z pupíku. Tyhle filmy už odsuzuju a s klidem vypnu a ohodnotím odpadem nebo jednou hvězdou protože po několika takových, které jsem přetrpěl do konce, jsem dospěl k názoru, že zas nejsem takovej filmovej šílenec, abych ztrácel drahocenný čas podobnýma blábolama. Daniel Espinosa nebude určitě režisérem, kterého bych si hlídal a čekal, co v budoucnu zplodí ;)

XP3D (2011)

Španělské horory miluju, ale tohle se vůbec nepovedlo. PX 3D je hodně slabá záležitost s předem prokouknutou zápletkou a tudíž je zbytečné sledovat film od půlky do konce. Španělsko evidentně převzalo koncept podobných filmů od Amerických kolegů a tak tu máme partičku hezkých mladých lidí, kteří se potýkají s vraždícím monstrem. Nechybí tu jedna pipinka, jedna generálka týmu, jeden ukecanej hezounek atd. Prostě klišé za klišé se suneme dál k danému konci. A jak to skončí? Jen si řeknete "já to věděl/a" a this is end ;)

Speciální jednotka (2011)

Speciální jednotka zde funguje jak sám Rambo, hromady nepřátel, který padají pod francouzskými kulkami jako mouchy, se v další scéně hrnou v tom samém počtu. Trochu to připomíná KOMANDO, RAMBA a ÚTĚK ZE SIBIŘE dohromady. Ze 110 minut stojí za něco tak polovina. Film sice kopíruje hrdinský americký slátaniny, Francouzi se ale vyhnuli minimálně těm otřepaným kecům "proč já" atd. Rozhodně to není nadprůměr, ale méně, jak 3 hvězdy si film taky nezaslouží. Když odmažu hromadu patosu, tak tu máme akční film s několika super přestřelkami, sympatickou Diane Kruger a francouzský styl natáčení, který mně osobně se hodně líbí.

Anna Frank (2009) (TV film)

Celkem mě udivuje hodnocení odpadem od některých uživatelů. Ale je to věc pohledu a názoru, sám jsem dal několikrát odpad i některým megahitům zde. Jenže ohodnotit odpadem takový film, který už svým obsahem a odkazem nemůže nezanechat v někom odezvu, to už je bezduchost. Film má jistojistě určitou kvalitu a jeho dějové pozadí sice už tak filmově otřepané má stále svou historickou hodnotu a tudíž bych dal minimálně za jednu hvězdu, když už bych chtěl dát na frak té na city hrající esenci. Za sebe hodnotím film Alberta Negrina za 4 a troufám si tvrdit, že jde o dost lepší snímek, než např. PIANISTA aj. Jde sice o odlehčený film o brutalitu koncentračních táborů na úkor citových vazeb a hlubších osudových linek, ale právě proto je film tak jedinečný. Co pak filmu dává hlubší smysl a prohlubuje emoce je bezpochyby hudba Ennio Morriconeho. Poslední dobou mi jeho hudba už tolik nesedla, ale tady předvedl přesně to, co asi každý filmový režisér a producent od skladatele očekává. Jeho smutné a zároveň až romantické pasáže dávají příběhu nečekanou podobu. Film, děj a hudba jsou dohromady stránkami knihy, kterou jsem sice nečetl, ale jakoby ano. Jen u knihy máte takový ten jistý pocit, že rozumíte, že jste pochopili, že jste se jen nebavili, ale poznali a u tohoto filmu jsem měl právě tento pocit. Až laškovný PIANISTA, krutý SCHINDLERŮV SEZNAM, reálný ODSUN, to všechno jsou dobré filmy na dané téma. ANNA FRANK jde ale mnohem dál, upouští od krutostí, které jsou již známé právě z oněch jiných filmů a soustředí se na člověka a jeho pocity, možná na úkor toho všeho trochu zlehčuje, ale to budiž odpuštěno.

Máme rádi velryby (2012)

Ačkoliv mám zvířata hodně rád a filmy o nich a s nimi též, tak mě podobné happy záchranářské kousky nechávají celkem chladným. Příběh typu, zachráníme zvířátko, pár lidí se přitom zamiluje, pár lumpů najde kousek dobra v srdci a nakonec si všichni zatleskáme, nějak nežeru. Film je dle skutečné události, bohužel o této záchraně velryb v minulosti nic nevím, tak nemohu soudit a porovnávat co je ve filmu limonáda a co zrnka pravdy. Na mě to celé působilo moc růžově. Roztomilá Drew Barrymore byla sice pořád stejná (rozumí střelená, hezká a roztomilá), ale to je vše, co mě dokázalo zaujmout. Komicky pak už jen vypadaly triky skákajících velryb. Celkem tedy průměrná rodinná podívaná, kterých jsou hromady a hromady. Nic co by vyčnívalo, spíše pěkně zapadlo mezi ostatní podobné. Ale aspoň něco, co zas ukáže na problémy obyvatel naší planety (a tím nemyslím nás lidi).

Kontraband (2012)

Čekat málo a dostat celkem dost, to je poslední dobou nezvyk. Spíš to bývá přesně naopak. KONTRABAND je velmi slušný pašerácký thriller, žádná pauza pro chvilky nudy, žádné zdlouhavé klábosení. Tenhle film jede od začátku do konce. Wahlberg to má u mě jak na houpačce, tohle je ale jedna z jeho lepších rolí. Beckinsale moc prostoru nedostala, roli oběti sporů mezi pašeráky a obchodů svého manžela, ale zvládla celkem důstojně. I když podobné role zahraje snad každá druhá :-) Ribisi si zahrál šéfa pašerácké partičky a role mu sedla na míru, přidal něco ze svého psychopatizmu, který nesmí žádné jeho postavě chybět a bylo to zas jen dobře. Film tedy určitě doporučuju - když se rozhodujete, jestli pašovat padělané peníze nebo drogy, proč ne hned obojí a třeba k tomu přidat i něco víc :-D