Bludiště (1997) (pořad) odpad!

Zcela souhlasím s komentářem uživatelky reditelka a přidávám, že je na něm právě proto viděna nechutná křečovitost a už se k těm mladým prostě nehodí. Chtělo by to novou tvář, novou podobu pořadu anebo ho rovnou zrušit. Dneska by šla udělat pěkná a kvalitnější soutěž pro mladé inteligenty, než tahle infantilní šaškárna s přiškrceným moderátorem.

Temný příliv (2012)

Další, v blízké době už několikátý film na téma žralok-moře-ztroskotání-boj o přežití. DARK TIDE na mě působí dvěma různými dojmy. Jednak je to celkem obyčejný film, co se týká scénáře. Na druhou stranu jde částečně o zajímavý námět, jsou tu velmi slušné záběry žraloků aj. a Halle Berry celkem pozitivně překvapila. Film působí chvílemi jako povedený dokument a jelikož jsem kdysi viděl pořad o bláznech, kteří se potápějí ke žraloku bílému, tak způsob jakým bylo vše točeno, je naprosto shodný s realitou. Halle Berry neberu jako nějakou hereckou star, ale tady byla hodně v pohodě. Ani nemusím přemýšlet nad tím, kdo by jí mohl nahradit lépe.

Barbar Ronal (2011)

Hodně drzá animovaná fantasy, když si bere na paškál Pána prstenů :-( :-D Ronal je takový barbarský břídil, krom obr kulek tam dole mu příroda moc nenadělila. Pohádka si dělá srandu sama ze sebe stejně, jako z několika vážných fantasy - zejména z Pána prstenů, který na nás promlouvá z několika záběrů, dialogů aj. Začátek je celkem k popukání, pak už kvalita klesá. Animace podprůměrná, ale asi stejně nebylo záměrem udělat vizuální bombu. Na Barbara Ronala se časem určitě zapomene na rozdíl od bratra Conana, ale když už tu je, tak jako oddechovku k zasmání určitě doporučuju.

Ranař (2011) odpad!

Jestli tenhle film bere někdo vážně, tak ho lituju. S hokejem to nemá nic společnýho, a kdo by namítal, že to je o bitkách, tak tam to ulítlo stejně o pořádnej kus mimo. Jelikož sleduju NHL a jiné americké a kanadské nižší soutěže a také občas KHL, tak myslím, že vím, o čem mluvím. GOON je tak naivní až to bolí. Několik absurdních scén, které by se v hokeji nikdy nestaly, jako provokace před trestnou a následná naaranžovaná bitka. Záběry na některé zákroky taky dost hraničily s nereálností a konečná bitka, to byla šaráda sama o sobě. I tvrdá KHL, kde pár vyhazovačů, boxerů a zápasníků hraje hokej, může blednout závistí. Přihlížející rozhodčí a na ledě boxerskej souboj, jak v ringu. Krve jak na porážce atd. :-D....Kdo chce tomuhle věřit, tak je to jeho věc, ale to by snad musel být úplně mimo. K tomu všemu k uzoufání trapná romantická zápletka. Tenhle film je snad největší sportovní průser, jakej jsem kdy viděl. Nejabsurdnější pojetí hokejových bitek. Ani se mi nechce věřit, že to někdo myslel vážně. Ještě, že to má jen hodinu a půl. HNUS!!!!

Titanic (1997)

K TITANICU bych mohl napsat hned dvě rozdílné recenze, ale neudělám to :-) Jinak jsem na něj nahlížel v době vzniku, když mi bylo 16 let a jinak nyní, když jsem ho viděl po dlouhé době ve 3D ve věku 31 let. O tom, jak se mi film líbil v nějakých 16 letech, psát nebudu, jen řeknu, že jsem moc unešený nebyl :-) Až nyní mi pár životních zkušeností, rozumnější povaha aj. dává jistý odstup od klišé, kterými je sice film protkaný, ale které už neberu tak urážlivě a nesoudím dle nich celý příběh. Bez romantického pozadí by to byl jen obyčejný katastrofický film o potopeném parníku, který by mohl být možná děsivý, ale 100% by nedokázal tolik chytit za srdce. DiCapria jsem si hodně oblíbil a jeho filmy řadím mezi ty nejlepší, jeho hezkou tvářičku jsem ale tenkrát nemohl vystát :-) Dvojice DiCaprio (Jack Dawson) a Winslet (Rose) funguje naprosto dokonale. Winslet ukázala, že nejen vychrtlý kozy můžou někoho zaujmout (filmaři si to asi myslí) a její ženskost, smyslnost a roztomilost tady poráží všechny ty fiflenky z jiných slaďáren. Cameron do filmu zapojil i svou vášeň a tím jsou mořské a oceánské hlubiny, začátek a konec tak dává filmu zvláštní osobitý náboj. Záběry, kde se přítomnost prolíná s minulostí a na konci filmu pak se snovou optimistickou vzpomínkou přidávají na dojemnosti. Také jsem s překvapením zjistil, že ve filmu hrají herci, kteří mi až do doby, než natočili jiné filmy, nic neříkali. Jako kapitána jsem mohl vidět např. Bernarda Hilla z mé oblíbené trilogie PÁN PRSTENŮ, kde ztvárnil Theodena a dále třeba Ioana Gruffudda z FANTASTIC 4. A teď ke 3D - Na filmu jsem byl v mosteckém kině a z 3D mám rozporuplné pocity. Některé záběry byly perfektní, hlavně začátek filmu, kde hlubinný robot zkoumá trosky Titanicu. Před očima vám proplouvání zvířené nečistoty aj. Pak je dobrých pár scén během filmu, vždy je místo o pár vteřinách bomba a pak dlouho nic. V drtivé většině scén si ani nějaké 3D neuvědomíte. AVATARA jsem si víc vychutnal doma na blu-ray s normálním obrazem oproti 3D verzi v kině u TITANICU je to ale paradoxně naopak. I když tam není 3D v takovém měřítku, jako u AVATARA, tak mi tady více vyhovovalo a umocnilo celkovou atmosféru. Hlavním neduhem, což nedávám za vinu samotnému filmu, ale spíš mosteckému kinu byl hodně neostrý obraz. Plno scén bylo bez jakékoliv ostrosti a mnohokrát jsem nebyl schopen zachytit ani detaily v obličejích herců. Na začátku filmu párkrát došlo i k provlnění postav. Ale jak píšu, spíše to dávám za vinu zdejšímu kinu, 3D je tu nově a dle mého se někde něco nepovedlo :-D....To je asi vše a omlouvám se všem za takový sloh :-D

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Další patolízalskej pořad nutící nám další exoty s pěveckým talentem. Prachy nejsou snad na nic kolem nás, ale na tyhle zhovadilý pořady jo. V pořadí už ani nevím kolikátej pořad, kde se zas hledá někdo výjimečnej. Nejhorší nebo možná nejabsurdnější na celý týhle šaškárně je, že si ti chudáci opravdu myslí jaký jsou zpěváci. A proč ne, když je o tom přesvědčuje porota složená z takovejch pěveckejch odborníků :-D. Jediný čemu prospějete sledováním a SMSkováním je Marešovo peněžence, aspoň si za vaše prachy může zas prolejt hrdlo na nějaký párty nebo si pořídit nový fáro. Absolutně pak nerozumím tomu, jak může nějaká Rolincová a Rytmus hodnotit něčí zpěv. Dara skončila se zpěvem se Zvonky štěstí a Rytmus může ukazovat tak akorát to svoje tetování, což je asi všechno, čím je zajímavej. Oba rozumí zpěvu asi jako koza petrželi.

Královna Alžběta (1998)

Jeden z těch kvalitnějších a preciznějších historických filmů. Cate Blanchet je jako královna Alžběta perfektní. Dle známé podoby této výjimečné královny si neumím představit jinou herečku, která by ji tak dokonale ztvárnila. O kvalitách filmu lze psát jen kladně. Pokud někdo tvrdí, že je to nuda, tak sice na jednu stranu můžu mírně souhlasit, ale i tak se ptám - co zábavného čekat ve filmu o životě ženy - královny z 15. století, jejíž život byl oddán víře, zemi a lidu?! Film nám ukazuje jednu klíčovou etapu anglické historie a to v naprosto úžasném podání a stylu.

Syvälle salattu (2011)

Naprosto zbytečný thriller, který se snaží být mysteriózní, ale nakonec jde jen o pěkně zpackanou rodinnou tragédii. Film snad kromě sympatické a celkem snažící se Kristy Kosonen nemá co nabídnout. Doporučil bych ho pouze v případě, že opravdu nemáte jiný film po ruce a nudíte se tak, že vám je jedno, na co budete zrovna koukat. Jsou desítky lepších thrillerů s lepší zápletkou i pointou.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Jeden z vůbec nejlepších přírodopisných dokumentů plný krásných záběrů, které vám doslova vyrazí dech. Kamera tady funguje na 1*....záběry z ptačí perspektivy na stáda buvolů, hejna ptáků a jinou migrující zvěř jsou jak z jiného světa. Zpomalené záběry na lov bílého žraloka aj. nám zase přibližují dokonalost těchto predátorů. Víc se nebudu rozepisovat, ani tisíc slov by nepopsalo ten zážitek, to se musí vidět a vcítit se. Člověk si dnes už jen díky takovým dokumentům uvědomí křehkost planety, na které žije. Nyní si vychutnávám všechny díly na blu-ray, jehož fullHD rozlišení dává tomu všemu další punc dokonalosti.