Sucho (2011) (studentský film)

Pěkně provedený krátkometrážní snímek, který trefně poukazuje na největší problém světa a tím je lidská populace a nedostatek přírodních zdrojů - zde pak jde hlavně o vodu.

Miláček (2012)

Velké překvapení co se týká hereckých výkonů, průměr co se týká zápletky a trošku ošoupaný závěr. Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec jsem dal tři hvězdy za místy nevyužitý potenciál. Rozhodně mě překvapil Robert Pattinson, který se doslova proměnil a ukázal, že umí opravdu zahrát. Až na některé pasáže, kde vypadal jako mrtvola a jeho výraz postrádal mimiku bylo vše o.k. Uma Thurman byla mírně nevýrazná, ale to byl věřím i záměr její zapšklé a podivné role. Od ní jsem ale nic extra stejně nečekal. Kdo opět předvedl, že je star, byla Christina Ricci, ta nezklame snad nikdy. Miláček tak stojí na rozhodně propracovaném a zajímavém základu, na dobrých hercích, ale chybí mu šťáva a snaha ukázat maximum. Určitě doporučuji zájemcům o filmy s komplikovanými mileneckými vztahy.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Nemám téměř co říct, tohle mě ani po hodině nechytlo, nuda a nuda....vypnul jsem, nedokoukal a nemám zájem se k tomu někdy vracet. Dvě hvězdy jen za to, že to stylově nebylo tak hrozné, znám mnohem horší a proto, abych byl aspoň trochu soudný, když jsem film nedokoukal.

Bitevní loď (2012)

Perfektní práce. Jako fanda těhle akčních nářezů, můžu jen doporučit. Mám rád jak vážné filmy k zamyšlení, tak tyhle filmy, které jedou. Ta halda nesmyslů kolem, tu vypouštím z hlavy a užívám si audiovizuální orgie. To, že se tu bitevní loď chová jak závoďák z RYCHLE A SBĚSILE filmu odpouštím :-) Pokud se vám líbí válečné filmy a TRANSFORMERS, pak je BITEVNÍ LOĎ přesně pro vás. Já si to užil a můžu tedy jen doporučit. Obrázek si stejně musí udělat každý sám - logiku tu nehledejte, nějakou originální zápletku a scénář také ne...Rihanna je tu celkem slušná, čekal bych od ní horší herecký výkon :-)

Albert Nobbs (2011)

Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom.

Bitch Slap (2009)

Asi ta nejnaivnější akční chujovina. Film, který za slupkou drsné akční řežby je jenom dráždičkou pánského přirození. Tři prsatice tu krom přehnaných a tím myslím opravdu přehnaných bitek, předvádějí a to ve stejném množství své vnady tak okatě, až si chvílemi budete připadat, že koukáte na rozjíždějící se porno. K tomu tu stačí už jen velmi málo. I když nás pány ty tři slečny dráždí sebevíc, nelze se zbavit dojmu, že podobnou lacinou šou jsem zažíval s časopisem BRAVO někde v 6. třídě ZŠ. Pokud byl záměr udělat z toho sexistickou šou, ve které se tři krasavice válí polonahé v blátě, pak to ušlo. Jediná role, která se mi líbila, byla ta Lucy Lawless (XENA), která byla bohužel jen velmi krátká. Souboje prsatic jsou bohužel tragikomickou vložkou bez špetky logiky a horší jsem v poslední době ve filmu neviděl. Pokud se někdo a o to víc ženy řežou 15 minut údery do hlavy, zad aj. a přesto jim víceméně nic není, pak je to pane Jacobsone na palici. Tohle jsem neviděl ani v akčních šílenostech v 80. letech. Za ty pěkný těla a občas zajímavou audiovizuální podobu dávám dvě hvězdy.

Diktátor (2012)

Čekal jsem daleko, ale daleko víc. Bohužel Diktátor je zas jeden kousek, který se vyždímal již v traileru...nic jiného, než to, co jste v ukázkách viděly tu totiž už nenajdete. Film má působit jako satira a narážet hned na několik aspektů současnosti. Bohužel jsem ale zjistil, že tato snaha je tak křečovitá, jako můj smích v prvních minutách filmu...poté zůstala už jen nuda a celkem slušné zklamání. Ty jména, která filmem prošla jen jaksi v pozadí, mají snad působit jako reklama, což tenhle film potřebuje jako sůl, jinak jde totiž jen o celkem lacinou rychlokvašku.

Moje letní prázdniny (2012)

Mel Gibson po dlouhé době přichází s nějakou rolí. Ihned zprvu musím ale sám sobě přiznat (a to je Mel Gibson můj herecký TOP), že má Mel svá nejlepší léta asi za sebou. Tenhle film stejně jako jeho role nejsou vůbec špatné, ale chybí tomu ta pravá chlapská drsnost, na kterou jsem si u jeho filmů zvyknul. Příběh je celkem tuctový a je tu jen pár momentů, které vás výrazněji zaujmou. Několik nesmyslů, které by snad nikdy nefungovaly, tu jsou asi jen proto, aby se děj nějak posunul dál. Gibson je stále sympatický chlapík a dává příběhu něco ze své osobnosti. S někým jiným bych dal filmu klidně 1-2 hvězdy. Není to žádný TOP, ale za podívání tenhle snímek rozhodně stojí. Dávám tedy 3 hvězdy s tím, že jde ale o mírný nadprůměr.

Piraňa 3DD (2012)

Od prvního dílu se tu změnilo mnoho a to bohužel k horšímu. 3DD PIRAŇA už není tak krvavá, zato je tu více polonahých slečen a tak ňader uvidíte víc než dost. Film šel bohužel cestou k většímu kýči, takže děj je už úplně o prdu a většina scén má spíš nádech parodie. Jediné, na co se lze těšit je role Davida Hasselhoffa, který si zde zahraje svou vlastní postavu z Pobřežní hlídky, Mitche Buchannona. Zahrát sám svou vlastní roli takhle parodicky, to už je výkon :-)....to je ale vše. Krvavé to nijak extra není, pokousání od rybiček už taky nejsou tak vidět....je tu ale David a plno přifouknutých ňadýrek, tak si vyberte. Já téhle šarádě o ničem dávám dvě hvězdy za Hasselhoffa, díky kterému jsem se aspoň zasmál, když už nic jiného.

Beznadějný trouba (2011)

Vtipné a jednoduše krásné. Ned (Paul Rudd) tu ztvárňuje naprosto nevinný přístup k životu, který je tak krásný, jak si ho uděláme - bohužel nám v tom občas "překáží" zákon a nevyřčená pravidla :-). Film, který určitě stojí za podívání. Není nijak hlubokomyslný ale o to více plný jednoduché krásy a pochopení....je to film o vztazích a lidské spokojenosti s prostým, jednoduchým životem, kde vám stačí láska a pochopení rodiny a váš věrný pes :-) + nějaká ta pěkná slečna ;) Zaujaly mě (a to jsem byl překvapený) i dialogy, které díky kvalitnímu ženskému obsazení měly tu pravou hašteřivou šťávu s obsahem životní reálnosti....žádné tlachy bez emocí a o ničem.