Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Star Wars sú fenomén, ktorý sa len tak už nezopakuje. "Posledná" časť celej hexalógie sa proste podarila a Lucas to vie a vždy to aj vedel. Všetko sa dokonale spojilo a zapadlo, presne ako malo. Z nových častí bola práve táto úplne najlepšou a veľmi ľutujem, že som ju vtedy nevidela v kine.

Pátý element (1997)

Priznám sa VHSku s týmto filmom som zodrala a to doslova, toľkokrát som to videla. V niečom bol iný ako klasické amicke scifi, ten európsky filmový duch sa nezaprie a je citiť počas celého filmu (napr.kostými), čo je len a len dobre a to mu dodalo spomedzi iného ďalší nádych jedinečnosti. Hudba na jedničku, herecké výkony tiež, niet čo vytknúť: "je proste dokonalý.":).

Iron Man (2008)

Veľkolepé! Tak tak svatá pravda! Tony Stark ma jednoznačne dostal, ale nielen on, proste celý scenár bol dynamický a dobre napísaný. Filmové "gadget shows" a podobné hovadinky ma vždy dostanú a toto sa fakt podarilo. Chybičky sa nájdu, ale každý vie, že Američania vydržia veľa nielen hlavou do piesku z dvoch km, a preto by sa nad tým priemerný Európan nemal pozastavovať:).

Hvězdná brána (1994)

Na tento film nedám dopustiť, pretože je to combo presne podľa môjho gusta "zakázaná" egyptologia+scifi a ešte k tomu aj fantastický soundtrack, ktorý je podľa môjho názoru jeden z najlepších ST vôbec. Samozrejme má svoje chyby krásy: amícky vojaci to tam všetko vytlčú, zasejú demokraciu, hodia salut a marž domov. Ale Emmerich nikdy nebol dokonalý režisér, no toto sa mu podľa mňa podarilo.

Vetřelci (1986)

Všetci scifisti vedia, že Alieni sú najnamakanejšie potvory v celom kozme( a to nielen v tomto filme), tak niet čo iné k tomu dodať. Cameron je macher a tento film je jednoznačne najlepší kúsok z celej tetralógie. Jeho opätovné pozeranie hádam ani nikdy neomrzí.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nemyslím, že k tomu treba dačo dodávať, proste temer dokonalé (bolo by to bez "temer" keby to bolo podľa presne knižky), snáď dodám len to, že kto si bude chcieť dávať repete celej trilógie tak jednoznačne len extended edition, je to značne dlhšie ale o to lepšie a dokresľuje to príbeh a scény ktoré chýbali v bežnej verzii tu sú (The Passing of the Elves napr.) a je to pre čitateľa Tolkiena lepšie stráviteľné.

Star Trek (2009)

Tak takto ma vyzerať scifi...excelentný film a to od začiatku do konca, po ktorom som nechcela ani odísť z kina preč a hneď by si to pozrela trikrat za sebou. Po vizuálnej stránke hotové orgie, hudba super,herci tiež, scenár dynamický, vtipný a nie zbytočne zložitý:) a hlavne pre detailistov pri záberoch v otvorenom kozme bolo TICHO, presne ako ma byť. Kto náhodou nevidel, tak na DVD a pod. to preboha nepozerajte s dabingom!

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál ever! Fantastické pokračovanie filmu, aj keď prvé serie boli...no chvíľami nudnejšie, ale to sa postupne utriaslo:)).Samozrejme skvele dosadený herci (hlavne A.Tapping a R.D.Anderson), príbeh čo séria to stále väčšie grády a lepšie nápady, hlavne čo sa Antikov týkalo. A hej Gen.O'Neill na konci chýbal a to veľmi...ale nikto neni večne mladý a aj také legendy ako on dobehne vek:). Scenáristi to však vyvážili super príbehom a ja na to jednoducho nemôžem proste povedať väčšieho krivého slova.

Sucker Punch (2011)

"Sa mi zdá, že to malo viac vrstiev." kamarátov komentár, keď sme vyšli z kina, no ja som z toho mala najskôr akosi rozpačitý pocit . Možno to fakt nebolo len o pančuchách, gaťkách a umelých mihálniciach, ako sa môže na prvý pohľad zdať, hlavne koniec tomu tak trochu napovedá. Ale stále rozmýšlam, čo tým autor chcel vlastne povedať, no musím dodať, že sa mi to aj páčilo (ako oddychovka), ale fakt ma to neoslnilo. Hudba bola fajn a akčné scény tiež, ale scény typu citový výlev mi dosť dosť dosť vadili - herecké výkony pokrivkávali. Priznám sa, že som čakala dačo viac a asi aj niečo trochu iné, ale vždy sa nechám nachytať na traileroch, no návštevu kina v tomto prípade však zase tak neľutujem.

Zelený sršeň (2011)

Priznám sa, že po zhliadnutí traileru som dostala obavy, že to bude ďalsia "úžasná" americká "komedia...,ale naštastie to dopadlo nad očakávania dobre! Herecký výkon CH.Waltza ma dostal, ten chlap proste hrať vie a robí to dokonale:). Ani ostatní herci sa hanbiť nemusia, ale Diazka mi vadila, ja ju proste vôbec nemusím. Kato (J.Chou) bol fakt macher a jeho ironmanovsko-vynaliezavého ducha som si hneď zamilovala. Proste film je celkovo veľmi dobrý scénaristický počin, tak len dodám, že kto nevidel tak rozhodne čím skôr pozreť!