Strašpytlík (2005)

Již poněkolikáté jsem se měl možnost podívat na tento snímek, tak jej mohu ohodnotit trošku pečlivěji. Za mě musím říct, že to je vhodná rodinná animovaná pohádka na příležitostné shlédnutí. Má to hlavu a patu, což mnohdy bývá největším problémem animáků a já jsem vlastně za Strašpytlíka rád. Kladně hodnotím soundtrack, příběh a občasné vtípky. Záporně hodnotím hodně častou nezáživnost (hlavně první polovina), nevyužité šance. 50% (viděno na DVD).

Azyl (2008) odpad!

Začínám si myslet, že si ze mě Prima Cool děla srandu s jejich rádoby hororama ve 23:15. Další z dílny velice nepovedených snímků, kde ačkoliv mě to neuspávalo, tak mě to ani nebavilo. Námět je celkem zajímavý, bohužel provedení již neuspělo. Z psychomaniaka v podobě mrtvého doktora šlo vytěžit mnohem více, vraždy absolutně nezáživné, prostředí dosti děsivé, ale vůbec nevyužité. Kladně hodnotím prostředí a námět. Záporně hodnotím vraždy, nevyužité možnosti (prostředí, situace, kde se nic neděje, ale šlo by tam zařadit alespoň nějaké vtípky), postava doktora, zapojení údržbáře do děje. 5% (viděno v TV).

Klub hrůzy (2004) odpad!

A je to tu! Druhý snímek, který jsem zde ohodnotil z žánru "hororů" jako odpad. Je mi líto a celkem jsem se na film i těšil, ale to, čeho se mi dostalo, prostě nemělo co do činění s něčím kvalitním. V mém případě u toho panovala šílená nuda, kterou těch pár vražd, fakt nedokázalo vylepšit. Čekal jsem od toho asi opravdu více. Ale pokud máte rádi sex, alkohol a trošku krve ve filmu, pak Vám jej můžu jedině doporučit. Kladně hodnotím nápad s lidským Pacmanem, který byl to jediné, co mě na filmu dokázalo pobavit. Záporně hodnotím scénář, nápad (když už bych chtěl vidět snímek, kde se historky promění ve skutečnost, pustím si Tucker a Dale vs Zlo), vyvražďování, nevyužití možností, kterých tam bylo spousty pro zvýšení napětí a proboha, hlavně ten konec (takhle mizerný konec jsem fakt dlouho neviděl a raději ani vidět nechci). Za Pacmana 10% (viděno v TV).

To není můj život (2006) (TV film)

Dosti nevýrazný snímek, který nemá čím ohromit a takřka ani zaujmout. První polovina filmu se takřka nic neděje a druhá polovina je totálně zkažená. A když teď tak čtu ten oficiální text distributora, tak to je ještě smutnější, protože vyzrazuje celý děj filmu, který již nic moc navíc nenabízí. Dá se říct, že ty 2 hvězdy jsou spíše jen ze soucitu a za Michaela Woodse, který ač nic nepředvedl, tak mi byl jediný sympatický z celého filmu. Navíc kladně ještě hodnotím námět, který by v lepším podání mohl být skutečným thrillerem. Záporně hodnotím kamery, scénář, herecké výkony a nesympatičnost herců. 35% (viděno v TV).

REC 3: Počátek (2012)

Každý, kdo se na tento díl série těší, tak je jistojistě zklamán. Co se popisku filmu týče, tak ten je naprosto mimo. Ale k věci... na tento díl mám 2 pohledy. Jeden je takový, že nápad se Zombie masakrem je geniální, protože tímto tahem k sérii přitáhnou všechny Zombie maniaky, kteří třeba nevěnovali tolik pozornosti REC filmům. A ten druhý je bohužel negativní, protože k sérii se to nijak zvlášť nehodí. Není to ani prequel, ani to nenavazuje na žádný z dílů, což je moc velká škoda. Nyní záleží, jak to mají vymyšlené v Apocalypse, jestli tam bude nějakou roli hrát tento díl nebo ne (pevně věřím, že jej využijí a já budu moci změnit své hodnocení). Kladně hodnotím pouze začátek zombíků. Záporně hodnotím kamery, nesympatičnost herců, nelogické jednání postav, chybějící lekačky, záživnost, smysl celkově, spojitost se sérií... 20% (přehodnotím znova po shlédnutí 4. dílu).

Forrest Gump (1994)

Vzhledem k tomu, že jsem tento film viděl prvně (28.3.2012) a to je opravdu co říci, na to, jak starý to je snímek, byl jsem na něj dosti zvědavý. Přeci jen jsou ve většině případech filmy kvalitní, když mají tak vysoké hodnocení, jako má Forrest Gump. Bohužel úsměv mě přešel v asi polovině filmu, kde jsem se začal dosti nudit a sem tam nějaký ten vtípek a velmi kvalitní hudba to skutečně nedokázaly zachránit. Možná to je tím, že jsem od filmu očekával alespoň takovou kvalitu, jaké se mi dostalo u Vykoupení z věznice Shawshank... a jak rád bych jej ohodnotil stejnou známkou. Takhle hodnotím kladně soundtrack, vtípky (bohužel kvalitních bylo pramálo) a příběh, který byl skutečně velmi pěkný, ale lépe bych hodnotil, kdyby mi to bylo vyprávěno na lavičce, jako ve filmu. Záporně hodnotím poutavost. Kdyby se vyhodily některé scény a film se zkrátil na 80-90 minut, dával bych plný počet. Takhle pouhých 55%. (viděno na DVD)

Labyrint (2012)

Na tento film jsem se hodně dlouho těšil, protože jsem jej od září minulého roku poměrně dosti podporoval. Nakonec jsem neodolal a musel se jít na něj podívat (24.3.2012). Neočekával jsem zde žádný zázrak, protože jak je vidět z hodnocení, nic světaborného z něj není, ale byl jsem mile překvapen. Z počátku jsem měl neutrální pocity a uvažoval jsem o 1 hvězdičce, ale vše se změnilo, když se konečně něco začalo dít. Po hodně dlouhé době jsem se dočkal napětí, které jsem naposledy zažil u Saw a dokonce došlo i k leknutí na mé straně. Tento fakt přidal filmu hvězdičku navíc, kterou si podle mě zaslouží. Kladně hodnotím soundtrack (mám i originální CDčko s ním), napětí a poutavost příběhu (nutno vidět celé, jinak je film o ničem). Záporně hodnotím chybějící titulky k anglické komunikaci, která se ve filmu nachází a pokud člověk neumí anglicky (není můj případ), přijde o kus děje, a z dost velké části postrádající logiku - dost často se tam stalo něco, co postrádalo nějaké vysvětlení, kterého nepřišlo ani do konce filmu. 50% (viděno v kině, plánuji koupi DVD).

Mlčení jehňátek (1991)

Další překvapení, že jsem se k prvnímu shlédnutí dostal až dnes (6.4.2012), kdy snímek má už neuvěřitelných 21 let. Navíc u tohoto snímku musím napsat, že lituji toho, že jsem jej nezkoukl dříve. Vysoce kvalitní psychothriller s geniální hudbou, geniálním scénářem a špičkovými herci, co víc si přát? Snad už jen to, aby takhle kvalitních filmů vznikalo co nejvíce a třeba jsme se dočkali i nějakého pokračování (i když raději ne, ještě by to uškodilo jedničce). 95% (viděno na DVD).

Bastardi (2010)

Už při rozhodnutí, že se na to půjdu dívat mi bylo jasné, že od toho žádný zázrak čekat nelze, přeci jen je to český film. Tento fakt, že se o zázrak nejedná mi byl samozřejmě potvrzen, ale abych tolik nekřivdil, mohlo to být i horší. Mizerný scénář, mizerní herci, hudba nehodící se ani do toho koše (ano, nemám rád Rytmuse), hlášky, nad kterými se člověk zasměje, jenže po zamyšlení zjistí, že tohle se skutečně děje. Hodnocení tedy dávám hlavně za hlášky horší 2 hvězdy. 30% (viděno v TV).

Bastardi 2 (2011)

Pokračování nijak zvlášť dobré jedničky jsem samozřejmě musel vidět, protože zásadně koukám na celé série, ať jsou sebenudnější (ou jé, už se blíží třetí díl). Příjemně naladěn seriálem Terra Nova, který dávali před tímto filmem, jsem si jej i docela užil. Sice herecké výkony byly ještě bídnější, než v prvním díle, hlášek tam bylo mnohem méně a ničeho pořádného tam nepřibylo, tak mě mile potěšil konec. Za hlášku s medvědem a ač místy bídné záběry z konce dávám lepší 2 hvězdy. 40% (viděno v TV).