Noc hrůzy (2011)

Nadmíru jsem byl spokojen s tímto snímkem a ačkoliv dostal takové hodnocení, jaké dostal, byl jsem mile překvapen. Neznám předlohu, ani původní snímek Noc hrůzy z 80. let, proto nemohu porovnat (snad někdy v budoucnu a pak třeba hodnocení přehodnotím). Poutavý příběh, upíří tématika, zajímavá hudba... velkým mínusem zde ale je absurdní jednání upíra a nejen jeho (příklad, který není z filmu, abych nespoileroval: bouchne Temelín... nevěřím tomu, že by nikdo nebyl okamžitě u toho, aby zjistil co nejvíce informací o tom, co se stalo, ovšem pokud by všichni jednali jako ve filmu, pak můžeme klidně vykrást Národní knihovnu a nikdo si nás ani nevšimne). 45% (viděno na DVD).

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Jakožto fanoušek Vetřelců jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít ani tento krátkometrážní film. Sice jsem doposud neviděl celý AVP2 ani žádný díl Predátora, proto nevím, zda to má nějakou spojitost s tímto druhým dílem, tak mi chyběla informace, jak se vůbec k tomu tělu Predátora dostali lidé. Kdyby se mi dostalo této informace, byly lepší grafické efekty a byla první polovina snímku, kdy se nic neděje krapet kratší, pak bych přihodil více hvězd, ale kvůli nízkému rozpočtu to jsou skutečně zasloužené 3 hvězdy (za vyšší rozpočet bych hvězdy ubral). 50% (viděno na vimeo).

Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc (1989)

Prvně jsem o tento snímek zavadil až dnes (6.4.2012), kdy jsem projížděl krátkometrážní filmy. Sice jsem už někdy v minulosti některý z dílů viděl, ale nevěnoval jsem mu tolik pozornosti, tak to nyní vynahrazuji a jak je vidět, opravdu to za to stojí. Nejzajímavější na tomto díle je, že jsem zrovna dnes k obědu měl sýr, tak vím, jaké to je, kdyby zrovna nebyl. Hudba skvělá, příběh originální, jen toho humoru mi tam krapet chybělo. Snad se ho v dalších dílech dočkám. 75% (viděno z nahrávky z TV).

Spalovač mrtvol (1968)

Ach jo... musím uznat, že jsem se na tento československý snímek velmi těšil a i přesto, jak moc českou, potažmo československou tvorbu nemám rád, očekával jsem od filmu mnohem více. Možná to je způsobené tím, že snímek je starší než já a nedokáži jej tak ocenit, možná něčím naprosto jiným. Od začátku do konce to jelo pořád stejným tempem, které mě nudilo, ba dokonce jsem se po prvních 30 minutách obával, že u toho usnu. Nakonec jsem to zvládl dokoukat celé (už nikdy více) a tu hvězdičku dávám za Hrušinského. 20% (viděno na DVD).

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Na tento díl si pamatuji z mých mladých let a v podstatě vše bylo řečeno v komentáři Cestě na měsíc. Musel bych se jen opakovat. Každopádně někdy by takovéhle kalhoty prospěli všem (myšleno v dobrém), abychom pořád neseděli na zadku u televizí, počítačů či jiných aktivit. 75% (viděno z nahrávky z TV).

Pohodlíčko (1989)

Bohužel tento díl je asi nejslabší z celé tvorby postaviček z modelíny, ale musím také uznat, že jakožto první snímek Nicka Parka to nebyla taková mizérie, jaká by se dala očekávat. A navíc prostředí tohoto dílu je pro každého známé, což je jedině dobře. 50% (viděno na YouTube).

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Nejlepší díl ze série Wallace and Gromit, který jsem doposud viděl. Zajímavý příběh, který upoutá pozornost jak malých, tak velkých diváků, místy proložen poutavou hudbou a navíc nechybí zde ani vtip, za což jsem moc rád. Nemám zde co vytknout... jedině bych mohl dodat - udělat z toho plnohodnotný film na hodinu a půl s takovouhle kvalitou, přál bych mu být někde na vrcholu top filmů. Takto má zasloužené první místo v krátkometrážních snímcích. 95% (viděno z nahrávky z TV).

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Byl jsem příjemně potěšen tímto filmem a to z jednoho prostého důvodu - dokázal mě dojmout k slzám. Kdyby takových filmů bylo hodně, pak bych byl naprosto spokojený, takhle sem tam něco shlédnu, co má na mě takovýhle efekt, jenže je to opravdu výjimečné. Naposledy tomu tak bylo u filmu Má mě rád, nemá mě rád. Příběh až na pár zbytečností byl velmi povedený, vtípky zaujaly a celkově na mě snímek působil pohodově. Skoro pořád bylo něco zábavného, čemu se bylo možné zasmát a to je jedině dobře. 70% (viděno na DVD).

Postal (2007)

Jakožto fanoušek všech 3 dílů her Postal série jsem se šíleně těšil na tento film. Bohužel film nedokázal vytěžit ze hry to nejlepší, co mohl a z filmu se stala naprostá tragédie. Hrozně rád bych dal více hvězdiček, ale není zde moc možností, za co odměnit. Snad jen za těch několik málo vtípků a Zacka Warda, který skutečně vypadal jako Dude ze hry. Ostatní je spíše mínusem celého filmu. 20% (viděno na DVD).

Vetřelec (1979)

Hororová klasika, kterou každý hororový maniak viděl minimálně jednou. Já jsem jí viděl už po několikáté (tentokrát asi po 4 letech) a ačkoliv člověk ví, co se bude dít, stále jsou zde scény, kterých se lekne. Je to prostě dokonalost sama o sobě... hudba, scénář, napětí,... prostě všechno. 90% (viděno na DVD česky - přehodnotím po shlédnutí rozšířené verze).