Digimon (1999) (seriál)

Ach, kde je to naše mládí... tehdá ještě člověk brzo ráno vstával, aby tam viděl ty superúžasné japonské animované ptákoviny, jako jsou Pokémon, Digimon, Beyblade... ale o tom to je, pokud to děti baví, nemělo by se jim to brát. Přeci jen je to pro děti a ne pro dospělé. Já mám teda Pokémony raději, ale i tak digimoni a kor první série není zase tak špatná, aby si vysloužila odpad. Kdyby byl lépe vymyšlený konec, určitě bych sáhl i po vyšším hodnocení, ale místy zbytečně prodlužované, což v tomto případě hodně škodí. 50% (viděno v dětství v TV, připomenuto na VHS česky).

Nosferatu - Fantom noci (1979) odpad!

No, co bych k tomuto snímku mohl napsat. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu jako snímku z roku 1922 a kdyby byl konec stejný jako u toho z roku 1922, dostal by jí už jen díky tomu, že to je koukatelná verze, jenže takhle s prominutím "pitomý" konec fakt nemůžu ohodnotit byť jen tou jednou hvězdou. Navíc v druhé polovině filmu Lucy vypadá jako zombie, což v kombinaci upír a zombie zní fakt komicky. Teprve až na úplném konci vypadá podstatně lépe (kousnutí upíra = proměna zombie v člověka). Takhle si filmy opravdu nepředstavuju. 10% (viděno německy).

Upír Nosferatu (1922)

Nenalhávejme si nic, tento snímek je už hodně starý a nelze jej s dnešní dobou srovnávat... nebo lze, ale v tom případě si stojím za svým, že mé hodnocení je možná hodně povolné a správným hodnocením by byl odpad. Původně jsem jej chtěl dát, což nakonec přehodnocuji na jednu hvězdu, o kterou se zasloužil hlavně vzhled upíra. Jinak to pro mě byla extrémní nuda, vysoce nezáživného filmu, který už v dnešní době nemá co nabídnout. Ve své době to i mohl být nejlepší horor, ale doba se změnila a šanci by měli dostat jiné filmy, které jsou jistojistě lepší. 20%.

Čekej do tmy (1967)

Na plný počet hvězd to není, ale film to je vskutku zajímavý a abych poslední dobou řekl pravdu, je to jeden z mála filmů, u kterých nelituji, že jsem si jej pustil. Možná bych ještě z žánrů vyškrtl horor a pak bych byl naprosto spokojený, neboť prvky hororu to defakto neobsahovalo žádné, neboť krve má kdejaká kriminálka víc a že jí tu moc nebylo. Jediné mínus zde pozoruji jsou občasné nezáživné pasáže, které kdyby se vyškrtly, zbylo by filmu možná takových 70-80 minut. 70% (viděno na DVD česky).

Predátoři (2010)

Vím, že tím zde dost lidí asi popudím, ale pro mě to je jednoznačně nejlepší Predator film. Ať už to je tím, že zde není Schwarzenegger, nebo tím, že to je jeden z novějších snímků. Herce teda komentovat nebudu, určitě se dalo vybrat lépe. Dalším mínusem je konec. Nebudeme si nic nalhávat, ale zřejmě zde chyběl nápad, jak to zakončit, proto ten konec takto zkazili... Oproti předchozím dílům zde můžu vyzdvihnout napětí a zajímavý výběr jedinců (jakožto členové různých skupin - viz. Yakuza je moje srdeční záležitost). 55% (viděno na DVD česky).

Predátor 2 (1990)

Pro mě jednoznačně nejhorší film s Predátorem/Predátorama. Komentář bych mohl defakto zkopírovat z hodnocení prvního filmu, ovšem s tím, že zde ten příběh je dost mizerný a akce výrazně slabší oproti prvnímu dílu. Není snad potřeba více komentovat. 30% (viděno na DVD česky).

Predátor (1987)

Nejsem zrovna příznivec těchto filmů, proto také takovéhle hodnocení. A navíc je zde i Schwarzenegger, kterého jakožto herce fakt nemusím a pokud to jde, vyhýbám se filmům s ním, jak to jen jde. Akce zde určitě nechybí a příběh to má také, ovšem strašně mi tu chybí to správné kouzlo, které od filmu očekávám. Film ve mně nedokázal vyvolat vůbec žádné emoce, nezaujal mě a ani nevyvolal napětí. Škoda, určitě mají akční filmy na víc. 50% (viděno na DVD česky).

Čarodějův učeň (1977)

Jako malý jsem teda na toto dílo nenarazil, což je možná škoda, protože ve svém věku již nemohu posoudit kvalitu tak, jak bych mohl dřív. Když to vezmu jako pohádku, tak to je fajn, ale prosím, s hororem tohle, podle mě, nemá nic společného. Když vidím, na čem dnešní děcka vyrůstají, tak tohle je fakt pouhopouhá pohádka pro ně a že by to zapůsobilo nějak více, to teda určitě ne. Pro mě to byla spíše úsměvná záležitost, bez strachu a jakéhokoliv napětí. 65% (viděno na DVD česky).

Šestý smysl (1999)

Pro mou maličkost bezchybný film s velmi důkladně propracovaným scénářem, který nám až do konce neprozradí nic víc, než by měl. Jediný mínus, který film skutečně má a již zde byl několikrát zmíněn, je fakt, že podívat se na tento snímek znova, tak odpadá ta krása prvotního shlédnutí a celé pointy. 95% (viděno na DVD česky).

Osvícení (1980)

Řekl bych že velmi pěkný snímek, kde Jack Nicholson se na svoji roli hodí dokonale. Jedinou výtku bych měl snad ke Crothersovi a jeho závěru, no nebudu spoilerovat, každopádně normální člověk by se takto nechoval. Každopádně pokud hledáte nějaké lekačky v tomto snímku, pak Vás jistojistě zklame. 70% (viděno na DVD anglicky - SE verze).