Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Snímky, které hrají na efekty nemám rád... nesmyslnost bouchání různých dopravních prostředků (náhodou nepomáhal jim to vymyslet Bay?) + spousty dalších naprosto nesmyslným ptákovin, co v tomto dílu dokázali vymyslet, to se jen tak někde nevidí. Pevně věřím, že 5. díl bude alespoň o trošku lepší a nepohřbí tak IJ v propadlišti dějin, protože spousta dnešních mladých se spíše nejprve koukne na ten nejnovější díl a udělá si podle něj obrázek i na předchozí díly. Je to jedna velká mizérie. 25% (viděno česky).

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Mnohem lepší, než-li díl druhý, srovnatelný s dílem prvním, pro fanoušky IJ určitě příjemná podívaná. Harrison Ford a Sean Connery k sobě pasují více než dobře, což kvalitě rozhodně přidává, bohužel příběhem se snímek nemůže rovnat prvnímu dílu. Kdyby byl příběh jen o malinko lepší, mohl bych s klidným svědomím říct, že to je nejlepší IJ, což v tomto případě neudělám a dávám tak stejné hodnocení jako prvnímu dílu. 60% (viděno česky).

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Výrazně horší snímek, než-li jeho předchůdce... Nechybí zde Harrison Ford, což je jedině dobře, bohužel tentokrát má po boku nesympatickou Kate Capshaw, ale co se krajiny týče, tak více než polovina filmu v temných, ničím nezajímavých interiérech moc kvalitě nepřidává a ničím nezajímavý příběh také kvalitě nenapomáhá. 40% (viděno česky).

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Pro někoho kvalitní série, pro mě ničím nezajímavá série filmů o Indiana Jones. Ale ne, Dobyvatelé ztracené archy je ještě jakž takž zajímavý počin svou vyjímečností. Já teda v době jeho vzniku ještě na světě nebyl a o tehdejších filmech nemám moc velký přehled, ale doba se posunula a kvalita filmů rozhodně také a snad i k lepšímu, ale Indy je pro mě ničím nepřínosný snímek s otřesným koncem (ale dejme tomu na tu dobu). Výborná krajina, do hlavní role hodící se Harrison Ford a příběh, který má co do sebe... 60% (viděno česky).

Čelisti (1975)

Zde se snad nedá nic namítat, když člověk dá 5 hvězd za to, že ve své době to byl film neskutečných rozměrů a kvalit, což sice v dnešní době poněkud opadá (přeci jen filmů se žraloky dnes můžeme vidět mraky a asi i zajímavější, ale taky s rozdílem pomalu se blížících 40ti let!, což se pomalu ani nedá porovnávat), ale stále to je vysoce kvalitní snímek, který si zaslouží být ohodnocen vysokým číslem. Kdo tenhle snímek neviděl, ten o hodně přišel a bohužel dnes už ani nijak moc bych jej nedoporučil. 85% (viděno česky).

Gran Torino (2008)

Precizní dílo, které si zaslouží být na vrcholu žebříčku a nemůžu proti tomu nic namítnout. Já se s ním dokonce i částečně můžu ztotožnit, protože mi v něčem až moc připomíná realitu, což je možná právě to kouzlo, proč ode mě má plný počet hvězd. Zároveň to je pro mě nejlepší film, který jsem doposud viděl a nespadá do žánru horor! 95% (viděno česky).

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Kvalita? Těžko soudit. Komedie... hodně slabá, ale jinak se to jakž takž dá. Konec mi připadal strašně zbytečný a protahovaný, bez většího smyslu, kde to naopak dost uškozuje, což mi možná mnoho lidí vyvrátí, ale na mě to tak působilo. Kdežto úplné finále bylo fajn a nebýt té předcházející "modernizace", zvážil bych i těch 5 hvězd. 70% (viděno česky).

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

No nic, western žánr moc nemusím, ale dejme tomu, že tohle by šlo považovat za jeden z těch lepších snímků tohoto žánru. Vše funguje, nic tomu nechybí, co víc si přát? Kvalitní hudba, příjemný příběh, no, herci méně sympatičtí, ale to se nedá nic dělat. Rozhodně mnohem lepší snímek, než-li Tenkrát na západě. Jediné co bych vytknul, tak je prostředí války ke konci filmu. 80% (viděno česky pouze SE).

Haló (2012) (pořad)

Pořad, který se sebevíc může snažit o to být vtipný, ale šance tu je minimální, aby uspěl, každopádně pokud člověk bude sledovat pouze ty části, které ho zajímají, pak pořad určitě má co do sebe. V roce 2013 jsem viděl všechny vysílané díly, co doposud běželi a nejlepší je skutečně Věštění z pexesa a pro mě srdcovka Les je sviňa. Zbytek je na čistý odpad. 20%.

Ať vejde ten pravý (2008)

Pro mě je tohle to nejdokonalejší dílo, které jsem kdy viděl. Doposud jsem neměl tu čest se setkat s jiným dílem, které by na mě dokázalo tak zapůsobit, jako se tomu stalo u tohoto snímku. Natočené s citem, přesto neztrácí své hororové kouzlo a napětí. A to že jsou zde nějaké slabiny, to je samozřejmé, žádné dílo není bez sebemenší chyby, ale možná že právě ty chyby dokáží z filmu udělat krásný originál. 99% (viděno 2x švédsky).