Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Solidní snímek, který zaručeně potěší, ale přeci jen něco mi tam chybělo k dokonalosti. A možná to právě byl ten humor, kterého se mi dostávalo mnohem více z krátkých snímku s touto dvojicí. Ale nejroztomilejší na celém filmu byly stejně ti králíci, určitě bych uvítal nějaký film čistě o nich. 70% (viděno česky).

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Výrazně slabší dílo oproti předchůdci z roku 1930. Ano, snímek sice do sebe něco má, ale zde jej musím srovnat s předchůdcem, který toho měl mnohem více. Zde je to z větší části zaměřené na boje, než-li na myšlenkové pochody studentů, což pro mě hodně filmu ubírá na kráse. 50% (viděno na DVD česky).

Na západní frontě klid (1930)

Velmi příjemná podívaná na období, které mě vůbec nezajímá a o kterém vím naprosté minimum informací. Velmi působivá atmosféra, která filmu dodává patřičnou jiskru napětí a očekávání, co vlastně bude dál... a co bude dál? Výborné rozčarování, co z obyčejných kluků udělá "hrdiny" a dokáže odkrýt i jejich myšlenky. 90% (viděno na DVD německy).

Stařec a moře (1958)

Velmi mě mrzí, že film nedosahuje ani zdaleka takových kvalit, jakých dosahuje kniha. No, nedá se s tím nic dělat. Jak již zde bylo zmíněno, pozadí při lovu ryby je fakt otřesný a snímek tak ztrácí drahocenné body, dalším velkým mínusem je chování žraloků jako takových a pravděpodobnost, že by zvládl ulovit takovou rybu. 40% (viděno na DVD česky).

Romeo a Julie (1968)

Ach ano, příběh o tragické lásce, který zná defakto každý žák i bez čtení knihy. Navíc využití veršů při dialozích dodává filmu zvláštní kouzlo, které pouze doplňuje tu příjemně koukatelnou atmosféru. Já se ve filmu naprosto vyžíval a plně si ho užíval. Vůbec bych se nezlobil, kdyby to bylo o krapet delší. 85% (viděno na DVD česky).

Romeo a Julie (1996)

Moderní Romeo a Julie? Pro mě jednoznačně super dílo a ve srovnání s moderní verzí Othella to je možná i o 50% lepší dílo. A co se mi na tom vlastně tak líbí? Například nádherné slovíčkaření a pojmenovávání moderních věcí názvy starých věcí. Pro mě geniální nápad, který si zaslouží být podle toho ohodnocen. Snad jen kdyby tam nebyl DiCaprio, mohlo být dílo lepší. 75% (viděno na DVD česky).

Jáma a kyvadlo (1961)

Tak já nevím. Pro mou duši to je utrpením. Strašně mi tu chyběla jakákoliv známka hororu. Asi jsem už moc starý, ale já se zde ohromně nudil a po celou dobu se snažil udržet pozornost a neusnout. Nakonec jsem to dokoukal a následně si i přečetl knižní předlohu a moc společného to teda nemá, ale budiž. 25% (viděno na DVD česky).

Hlava-22 (1970) odpad!

Hrozná ptákovina, která mě absolutně nebavila. Od začátku filmu až do úplného konce jsem byl z celého děje dezorientovaný a nevěděl jsem, co brát vážně. Respektuji to, že to je možná způsobeno knihou, kterou jsem nečetl, ale zde mám hodnotit film a nikoliv knihu a film jako takový, který pouze zamotal děj do klubíčka bez jediného smyslu, nemůžu ohodnotit lépe. 10% (viděno na DVD česky).

Kolja (1996)

Vzhledem k tomu, že to bylo na seznamu zdarma ke shlédnutí, tak jsem změnil své plány a pustil si tento snímek. A hleďme, příjemná změna od snímků z roků v první polovině 20. století. A teď vážně. Snímek skutečně zdařilý, na který se v klidu nechá koukat a místy se i zasmát (nyní jsem koukl, že to je v žánru komedie, takže ubírám jednu hvězdu oproti původnímu hodnocení, neboť vtipu tam nebylo tak moc, jak bych od komedie očekával). První věcí, kterou s klidným srdcem mohu vyzdvihnout, tak je krásné využití dvou jazyků. Málokdy podporuji využívání dvou jazyků ve filmech, ale zde mi to prostě vůbec nevadilo a navíc to přihrálo k možnosti vcítění se do kůže Zdeňka Svěráka. Navíc úžasná hudba k tomu. 75%.

Kabinet doktora Caligariho (1920) odpad!

Já se zde můžu ztotožnit s názorem Piggsyho. Nebudu se řídit podle davu a nebudu podléhat davovému šílenství. Tohle prostě je další z kousků, které jsem viděl jednou a stačilo. V současné době to pro mě má nulový přínos s nulovou zábavností, napětím či očekáváním. Navíc jako vždy herečka je vhodnou kandidátkou na zombie film (v té době by pak takový zombie film mohl být opravdu luxusní a možná i přesvědčivější, než zombie z dnešní doby). 5%.