Tajemství 2. světové války (1998) (seriál)

Kvalitně zpracovaný dokumentární seriál, s velkou "várkou" nových a netušených faktů, obohacený o dobové vyretušované záběry.

Zelená míle (1999)

Film, který i z toho nejtvrdšího jedince "vyždímá" poslední kapku jeho slz. „On the day of my judgment, when I stand before God, and He asks me why did I kill one of his true miracles, what am I gonna say? That it was my job? My job?“

Kult hákového kříže (1998)

Strhující příběh o tom, jak se z Edwarda Nortona jakožto rasově vyhraněného mladíka s násilnickými sklony stává jedinec, který se chce začlenit do společnosti a být jí prospěšný. Fenomenální filmový koktejl, který ani po letech neztrácí nic ze své naléhavosti a sociálního dopadu. „You think you're here all alone? You think I'm not in here with you?“

Klub rváčů (1999)

Čistokrevná esence dokonalé filmařiny, perfektních hereckých výkonů a strhujícího příběhu. Netřeba dodávat více. „The things you own end up owning you.“

Katyň (2007)

Katyň mapuje cesty několika navzájem propletených osudů lidí na pozadí masakru v Katyni v roce 1940. Film je zvláštní jak svým "roztříštěným" stylem vyprávění, který nemá jasně vytyčeného hlavního hrdinu, ale i tím, jak režisér k dané problematice přistupuje. Na každém záběru je totiž velmi dobře znát, že je to pro něj velmi citlivé a emotivní téma. Spojte si všechny tyto body dohromady a dostanete syrový náhled na jednu z nejtemnějších událostí novodobého Polska. Silný filmový zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

The Ones Below (2015)

Brilantně vystavěné komorní drama, které ale bohužel sráží až moc přímočaře nalajnovaná linie příběhu, ze které máte dojem, jakoby Vás režisér "vedl za ručičku" až k finálnímu rozuzlení. Až na tento detail se však jedná o velmi povedenou tísnivou jednohubku, která udělá slušný dojem, přičemž Vás zanechá ve stavu ostražitosti před právě přistěhovanými sousedy.

Podfukáři 2 (2016)

Stejná nastavovaná kaše jako první díl, která je ale tentokrát "obohacena" o zcela předvídatelný děj a otravné herce v čele s Lizzy Caplan.

Den dobytí Bastily (2016)

Robb Stark a John Luthor v překvapivě dobře odsýpajícím akčním filmu, který téměř nestíhá nudit.

Démon (2015)

Tomuto počinu by spíše slušelo přízvisko komedie. S hororem nemá Demon totiž pranic společného, jelikož polovinu filmu sledujeme vtipné opilecké činy či úvahy svatebních hostů, přičemž druhou polovinu sledujeme vtipné pokusy režiséra nastolit nějakou jednotnou hororovou atmosféru. Netřeba dodávat, že jeho snaha vychází naprázdno, což má za následek to, že po většinu času budete, tak jako já, nechápavě zírat na obraz a v mysli si promítat obrázky, na kterých bude po většinu času figurovat nápis WTF.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale změna režiséra této franšíze hodně pomohla. Jistě, J.J. Abrams nás už v roce 2009 přesvědčil, že Star Trek není jenom pro uhrovaté a obtloustlé existence, které se nazývají "Trekkies", což potvrdil i v roce 2013 ve výborném druhém díle, nicméně už tehdy jsem se neubránil pocitu, že pokud se natočí i třetí díl, už se prostě v něčem musí začít opakovat. Jenže v roce 2016 se kormidla chopil Justin Lin, který pojal celou látku osobnějším stylem, což má za následek to, že zbytek posádky Enterprise už nebudete vnímat jen jako jakousi "výplň", která je zde jen aby loď nevypadala prázdná, ale jako jeden živoucí organismus, který se navzájem chrání a jednotlivé části se navzájem potřebují. Star Trek Beyond je totiž primárně o vztazích a chemií mezi posádkou, která je zde dovedena k dokonalosti. Překvapí zde nové pojetí doktora McCoye, jakožto i famózní výkon Chrise Pinea, který se s postavou KIrka dokonale sžil. Rovněž stojí za zmínku i skvěle vyprofilovaná záporná role Idrise Elby. Jediné co tedy snímku mohu vytknout je mnohdy zmatený střih a promarněný potenciál v některých scénách, ale věřte, že většina scén korunovaná "hudebním útokem" a skvělé herecké složení posádky tento nedostatek bohatě vyváží. PS: Také se Vám zdálo, že design stanice Yorktown "lehce" připomínal design vesmírné stanice z filmu Interstellar? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „To the Enterprise... and to absent friends.“