Pozemšťan (2007)

Tento film môžem len vrelo odporúčať. Pred pár dňami som písal koment pre Gone Girl o tom, že ma dlho nedokázal nejaký film tak vtiahnuť a držať. Toto je ďalší taký. Je to trochu pritiahnuté za vlasy ale predpokladám, že tvorcom išlo o vykreslenie pocitov jeho samotného a ľudí okolo neho. S postabou INRI to bolo prehnané, ale inak musím tento film len chváliť.

Wall Street (1987)

Film u mňa trpel dosť tým, že obchod s akciami, burzy a všetky tieto veci mi veľa nehovoria. Niekedy som sa strácal, keď pustili odborné ekonomické výrazy. No mimo tohto dobrý film, dobré zobrazenie ako sa dá ísť hore, ale za akú cenu. Dobrý Sheen a Douglas, aj ostatný. Ale čo tam preboha robila tá blondína.

Život Adèle (2013)

Film je to výnimočný a určite dlho zostane v mojej pamäti, ale najmä vkôli tým odvážnym scénam. Samotný dej je dobrý, ale ničím špeciálny. Myslím, že film mohol byť kľudne o dobrú pol hodinu kratší. Naopak mi chýbala trochu scéna, že by Adelininy rodičia zistili, že namiesto fajky líže. Na konci filmu som nikomu nefandil, kočkám som to sprial, ale bolo mi celkom jedno, či zostanú spolu alebo nie. No posledná scéna na výstave vo mne rozprúdila emócie. Adele si zapamätám vďaka jej slušnému telu, ale hlavne ako Tú s tou otvorenou hubou. V celom filme ju mala zavretú asi dva krát. Ale aj tak mi bola sympatickejšia ako Emma (a nie preto, že mala lepšie telo). A možno teraz vyzniem ako že študujem teológiu, ale bolo mi trochu lúto tých báb ako osôb. Neviem, či je to dobrá reklama do života.

Zmizelá (2014)

Film, v ktorom nieje nič isté. Neviete, čo sa bude diať, a keď aj niečo tušíte, skoro zistíte, že sme boli na omyle. Dve a pol hodiny som sa sústredil úplne iba na tento film, čo sa mi nestalo asi od Nolanovho rytiera. Parádne natočené s výnimočným hojdaním sympatií (lepšie bolo asi len The Prestige) a dobre zahraté postavy. Štyri hviezdy niesú asi spravodlivé, ale ten koniec to stiahol dole.

Dokonalý smysl (2011)

Pozeral som to hneď po typovo blízkom Hľadaní priateľa na koniec sveta a ten sa mi asi ľúbil o chĺpok viac. Hľadanie bolo vtipné, ale viac romantické. Toto malo svoju pochmúrnu atmosféru, prsia Evy Green a dobré zobrazenie priebehu. Myslím, že keby niečo také nastane, prebiehalo by to ako vo filme.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Na môj vkus to obsahuje veľa romantiky, no príliš mi nevadila. Myslím, že autorka sa dosť dobre trafila do chovania ľudí (všetci rabujú, sexujú a uvedomujú sa). Ničím veľmi pokazený, ale zase ani nie veľmi výnimočný film.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Najslabší film o Stredozemi a pritom to mal byť vrchol a veľká rozlúčka. Prvý problém je omielaná a neodpustiteľná dĺžka, ktorú som pociťoval hlavne pri tej veľkolepej bitke, ktorá začala tak výborne a skončila katastrofou. Avizovaná asi polhodinová bitka vo mne zbudzovala nadšenie, preto bitky v LOTR sú nezabudnuteľné. Bitka o Helms Deep a pri Minas Thirit sú tie najlepšie v celej kinematografii. Aj táto mala skvelý začiatok, až mi spôsobovala zimomriavky. No keď sa dej rozdelil do sólovie, už to bola tragédia. Digitálny Legolas, romantická naháňačka trpaslíka a elfky (keby spolu spia tak podľa mňa vznikne niečo príbuzné hobitovi) , a tragický boj Azoga s Thorinom. Keby ten rybací ork zomrie tým trochu vtipným pádom do vody, tak by som to ešte bral. Ale jeho vynorenie ma donútilo dať si ruku na čelo. Celkovo film trpí digitálom. Smaugov útok na mesto, Thorinove tápanie v zlate, armády, a vrcholom bolo Legolasove schodovanie po padajúcich kameňoch (hodné TV filmu). Ešte musím spomenúť Alfrida, ktorý nie je hodný ani extended version. Mimo toto všetko to už bolo schopné. Thorinova temnota bičuje a elfská armáda je dokonalá, a Bilbo s Gandalfom suveréne vedú. 69%

Kód Enigmy (2014)

Film rozpráva príbeh výnimočného človeka, ale to je asi všetko. Hlavná dejová línia je dobrá ale okolo nej sú bohužiaľ blbosti. Ty si buzik, ty si zase špión, zrovna môj brat je na ľodi, zastaneme si ho lebo nám daj jablko.

Železná srdce (2014)

Jediný tŕň v oku bol Pitt, ktorý zahral výborne, ale to, že z neho spravili až takého "pánka" mi vadilo.

Jíst, meditovat, milovat (2010) odpad!

Pán Boh ochraňuj všetkých ľudí od tohto filmu. Ja debil som si ho stiahol (nevedel som o čom je, nevedel som aký je) do autobusu cestou do Paríža. Na tú cestu nikdy nezabudnem aj vďaka tomu filmu.