Zachraňte pana Bankse (2013)

Výborne natočené s pravou dávkou emócii a krásy. Myslel som, že sa celý film bude točiť okolo Walta a Pamely a o tom, ako ju presviedča aby mu predala autorské práva. Ale toto bol príbeh, pri ktorom mi bolo jedno, že sa niečo podobné udialo.

Sekretářka (2002)

Dievča má úchylku v bolesti, najlepšie keď si ju spôsobuje sama. Chalan má počiatočnú úchylku v cápaní po zadku rukou alebo semenom. Z toho musela byť len láska... Viac menej prázdny film, v ktorom je síce výborné sexuálne napätie, ale medzi tým je skoro nič. Výborná Maggie, ktorá bola super, to mierne zachraňuje ale to je asi všetko.

Joe (2013)

Nenašiel som žiadnu spojitosť medzi Joeovou prácou, spôsobom života, jeho psom a Garym. Skákanie od sto ku piatim, od ponožiek ku kalerábom a od zabíjania stromov ku záchrane asi nesvojprávneho chlapca. S hentakým otcom by som ani nedokázal dýchať jeden vzduch a nie sa ešte doťahovať o tom, kde mám výplatu. Ale podotýkam, že tej alkoholom oplieskaný bezdomovec je jeden z dvoch dôvodov, prečo som dal jednu hviezdičku. Druhým je hudba. Aj keď jej tam nebolo veľa, bola v použitá v správnych momentoch a v správnych tónoch. Cage si možno zastúži asi pochvalu, ale zase hrá postavu bez ciela. Neviem, či si vyberá role podľa stupňa debility scenára, alebo má dementného agenta.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Začiatkom som mal trochu zmiešané pocity o tom, kam vlastne bude film smerovať. Keď už nabehol na hlavnú kolaj, boli tie pocity viac menej zlé. Počas Johnovho prechodu z herca na bábkara to bolo trochu zaujímavé ale mimo toho to bolo viac menej moje hladanie sa vo filme. Nezaujal ma, nebavil ma, nepochopil som ho. Nevylučujem druhé pozretie. Ale asi až vtedy, ak zabudnem, aký bol tento film.

Julius Caesar (2002) (TV film)

Ničím výnimočný, ničím veľmi pokazený. Tá dĺžka možno bola o niečo viac pretiahnutá. A chýbala mi veta: Aj ty Brutus?!

Návrat do budoucnosti III (1990)

Pri druhom diely som mal mierne pochybnosti ale tuto už nebola žiadna. Výborne natočené s dobre vybraným prostredím a dobre zapadnutými postavami. Až mi bolo ku koncu lúto, že táto výborná séria končí.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Neviem ani sám poriadne v čom je to horšie ako jednotka. Pocitovo mi to tak ale vychádza.Možno je to tým, že naháňačky za napravovaním budúcnosti/minulosti/prítomnosti mi prišli dosť podobné ako v prvej časti. Trošku zaostal aj humor, ktorý bol v prvom diely nastavený veľmi dobre. Ale zase je tu výborné prepojenie s prvou časťou, výborné postavy, hudba aj scenár. Ale ten pocit je tu stále. Preto len štyri hviezdičky.

Smrtonosná past (1988)

Asi hodinu som čakal na niečo, čo ma vlastne zaujme. A bol to taký malý záujem, že už ani neviem, čo to bolo. Celé to bolo pre mňa priemerné až podpriemerné. Samozrejme Bruce bol výborný, na toho sa nehnevám, Alan tiež v pohode, Paul bol sympaťák, ale mimo nich to bolo strašné. Hlavne predrogovaný Elis, pri ktorom netuším, akú úlohu vlastne hral. Ale napriek tomuto všetkému som bol ochotný dať tri hviezdičky s prihliadnutím na to že je to klasika. Ale keď nakoniec vyskočil obesený blondiak, tak mi len padla hlava do dlaní. Nechcem povedať, že to boli zbytočne stratené dve hodiny zo života, ale mohol som ich inak využiť.

Stalo se (2008)

Trefná a aktuálna téma, no takmer bez emócii. Tie bolo cítiť len pri rozhovore potrubím. Vzťah som si možno vytvoril len k dvom hlavným postavám, ale aj na ten som zabudol pri tej zlej réžii. Shyamalanove vytváranie napätia je výborné, ale to nestačí.

Já, Frankenstein (2014)

Od filmu som nemam žiadne očakávania, no predsa len som myslel, že by to mohol byť hon na upírov alebo hocičoho na spôsob Bladea. No toto bolo dosť o ničom. Nič ma nepotešilo (maximálne možno hudba), nič ma nesklamalo, každej postavy mi bolo jedno, no možno až na tú bielu suku (nežnejšia polovička psa). A fascinovala ma veľká hlava Jaia. On má asi najväčšiu hlavu akú som videl. Jednu hviezdičku som dal za Eckharta, ktorý bol v pohode, za Yvonne, ktorá bola sexi v pohode a Billa, ktorý bol v pohode pokým sa nepremenil.