Frankenstein (1994)

I po dvaceti letech má Frankenstein svoje kouzlo, svůj nesmrtelnej příběh a hlavně Roberta De Nira! Navíc filmek podporuje i famózní výkon Heleny Bonham Carterové, která je na takovýto hrůzostrašný mystično jak stvořená a jizvy přes půl hlavy jí opravdu sluší. Frankenstein má úžasnou myšlenku. Sešitej člověk, kterej je proklínanej a odsuzovanej, jen pro svůj vzhled, kterýho všichni nenávidí a kterýho se bojí dokonce i jeho stvořitel, dokáže zůstat po jeho boku, říkat mu otec a především ho milovat. Závěr dílka na ledové kře byl nádhernej! 75%

Teror (2011)

Joel Schumacher nám trošičku jakoby dohořívá. Z jeho tenkrát pořádných režijních plamenů se pomalinku stává malej slabej plamínek, kterej za chvíli pohltí černočerná tma. Film je nevýraznej, záporáci jsou komičtí a Nicole mě zklamala šíleně. Neuznávám řeči, který se vedou o Cageovi, naopak je vyvracím a Nicolase řadím neustále mezi hereckou špičku! Je pořád kvalitní profík, kterej Teror vlastně táhne a díky němu to až takovej propadák není. Nicméně čistej průměr to nemine! 50%

Muž taiči (2013)

Rok 2013 a Reeves boduje podruhé! Filmek má svižný tempo a především svižný souboje, který jsou precizně propracovaný a lahodí oku. Celej film je lehce nadprůměrnej, tak jak jsem tušil, jenže se přihodilo něco nečekanýho a pro mě velice příjemnýho. Nevěřil bych, že mi Keanu předvede to co ukázal v závěru filmu. Ten chlapík je rváč a to kurva dobrej. To byl špica souboj, kterej mě přehoupl přes třetí hvězdu. Stejně jako si člověk v dnešní době musí vážit starých dobrých akčních "béček", tak i dnes je třeba si vážit takových filmů, který se drží akčního stylu, kor když nám nabídne to, co muž taiči! 70%

Svatý muž (1998)

Vždy to pro mě byl naprostej obyčej s vtipálekem Murphym. Dnes už vím, že jde o neobyčej! A to díky mojí manželce! Můj andílek mi ukázal pravou podstatu tohoto bijáku, pravou pointu řečených příběhů, který plynou z pusy pana Dží, tu pravou krásu a nádheru filmu, kterou si musí najít každej sám! Zlomila mě story o "mořské hvězdici"! Oblíbil jsem si tento snímek kvůli tomu, že už vím, co na tom je díky mojí milované osůbce to kouzelný a překrásný! V tom jí obdivuju a za to jaká je, ji samozřejmě MILUJU!!! Holy man za 80%

Poslední akční hrdina (1993)

Ano! Tohle jsem přesně potřeboval! Zavzpomínat na Slatera, na zlatou vstupenku a na dva záporáky Sekáče a pana Benedicta se skleněným okem... Tento nápad pro mě v akčním filmu zůstane navždy jedinečnej a dodneška je ojedinělej, což přikládá na důrazu čtvrté hvězdy! A za velice vtipný hlášky, věty, souvětí, monology a dialogy typu "Cože? Benedicte, byl jsi můj přítel a teď se točíš na záda? Zády, ty stupidní špagetožroute! Říká se zády! Kdybych se otočil na záda, ležel bych na zádech jako brouk a mával nožičkama!", musím dát 75%

Polární expres (2004)

Dnes jsem musel přihodit pátou hvězdu! Jen moje vyvolená ví proč... Robert Zemeckis nás umí správně naladit na Vánoce a když už mu v expresu pomáhá i pan průvodčí Hanks, nemůžete ve Štědrý den čekat nic špatného, naopak bude bohatá nadílka pod stromečkem, bude ten nejchutnější kapřík jakého jste kdy jedli a hlavně, celá rodina se skloubí do jednoho krásného huňatého klubíčka s názvem štěstí a o tom přeci ty svátky vánoční jsou!... 90%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na jednu stranu smutné, na druhou veselé a úsměvné... Šíleně se mi líbí to zpracování, kdy si hlavní hrdina snímku představuje, jak by to asi mohlo být, kdyby byl opravdový superhrdina, mediální hvězda, hlava státu či nádherný model nebo playboy... Ben Stiller byl dobrá volba! Umí zahrát borce i toho zmiňovaného modela, zahraje skvělého milence i obyčejného chlapíka, ale co mu jde opravdu skvostně a nejlíp je, když hraje dementka, trošičku ňoumu a idiotka a to co mi předvedl na kole, když se koukal ve své představě na to co kreslý obloha z mráčku, tak to bylo zas na skokana roku! Teda jezdce roku! Takovej liskanec o značku do tlamy by rozesmál i vždy nasraného Brůču z gumídků... A musím zdůraznit, že nám zde zahrál i božskej soundtrack! 75%

Země krvavého slunce (2005)

Jestli jsem pyšnej na Stevena za to co dokázal v 90 letech (a to že jsem!), tak poprvé v tomto tisíciletí se můžu konečně poklonit snímku z éry "sádlo Steve" a to právě filmu Země krvavého slunce! Suprových 97 minut, plných akce, parádních soubojů, mečů, katan a nožů, klasicky poučujícího Seagala, který má po dlouhé době i culík - super! Navíc, jeho tučný obal co nosí v posledních 10-15 letech schoval stylově pod luxusní kabát, podobnej jakej má textař a basák právě Kabátu Milda Špalek na koncertech šňůry Banditi di Praga... No jsem nadměrně spokojenej!!! Vždy si rád pustím tuhle akční bombu! 75%

Lukas (1998)

Postup na polévku Lucas: Do hrnce si vložíme Satana, Anděla, Denzela a Arnolda, zalijeme vodou a vaříme. V průběhu vaření má polévka nádech Anděla smrti a Konce světa. To samozřejmě nechceme, proto přisypeme pana Soukupa, bránu pekelnou, méně zkušeného režiséra a vlastně nemusíme šetřit. Zasypeme to celým nezkušeným filmovým týmem včetně kamer, mikrofonů a klapky. Polévku přivedeme k varu a vaříme asi 95 minut. Ke konci vaření polévku zahustíme blond vlasem a skandinávským svalem. Dle potřeby dochutíme křížem a kolárkem a polévka Lucas with Lundgren je hotová. Přejeme vám dobrou chuť! 50%

Krásno (2014)

Krásno nám nepřipravilo krásnó podívanó. Tož naopak, stálo to krásnó za hovnó. Kurnik, film s Ondró. S Ondró Sokolem. To chalani čekajó daleko více než totek ten plevel... Však jasné, chápem, rejžil prvně, mohl si dovlit chyby, jež on to dosral celé, černé srandy vypadajó jináč a za tu dobu co sa na to čumí, mi to nestáló ani za mák. Ondró. Drž sa se svojó partičkó na divadelních prknéch a rejžáky nech pro jiné krásno... Dávám krásnó 40ku %