Sestřičky (1983)

Jířa Jirásková české kinematografii chybí jak sůl! Před kamerou je a bylo málo takových fenomenálních suverének, který se narodily s darem herectví od boha! V sestřičkách jí skvěle sekunduje v té době talentovaná Alena Mihulová, ovšem i přes to, je to jedna velká šou mistrině paní Jiráskové! Zem ti lehká... 65%

Šílená jízda (1997)

Tak tahle jízda mě v devadesátkách úplně unikla... A je to trochu škoda! Béčková buddy movie, okořeněná o rychlý a mrštný údery Dacascose a vtípkujícího Hardisona. Ta chemie mezi nima byla fantastická! Trochu mě děsí bijáky, kde lítaj těla v soubojích deset metrů daleko, nicméně zde mi to i pasovalo a to včetně nádechu scífka. Solidní šílená podívaná, která trochu přenese mysl zpět do skvělýho, filmem kvalitního, závěru minulýho století!! 65%

Crusoe (1988)

Tak horší zpracování Robinsona Crusoe jsem nikdy neviděl! Nemastný, neslaný, odfláklý... I přes to, že je tu nějakej věk filmu, nemůžu dát ani průměrnou známku, už jen proto, že i v osmaosmdesátým roce se točily parádní fláky! Ale krajinka, ostrov a čistá voda, hmm to bylo něco fajnovýho. 40%

Nadějná Grace (2013)

Určitě je důležitý mít nějakej velkej sen a příběh Grace je prostě další bijáček pro holčiny, toužících právě o slávě a úspěchu. Celý je to obalený v cukru a snaží se to často klepat divákovi na city. Když přivřu oči a budu na to přihlížet jako na film, sloužící především pro pubertální publikum... jo, asi se jim to líbit bude. Slabší průměrná záležitost, ale za odvahu AJ, tři nakonec dám. 50%

Let Fénixe (2004)

Z mýho pohledu je tahle dobrodružná podívaná na křídlech Fénixe lehce nedoceněná. Jasný, Quaid nikdy nebyl extra top herecká třída, nicméně jako tahoun si zde nevedl vůbec špatně. Celkově je obsazení převážně o známých ksichtech, ovšem taktéž z béčkových vod. Chvála určitě i pro Ribisiho, kterej si pro mě vždy najde nějakou tu šikovnou a zajímavou roličku. 70%

1917 (2019)

Co je fantastický a co se týče filmů válečných jedinečný, je samozřejmě kamera. To je libůstka největší. Tomuhle netradičnímu prvku docela hraje i do noty skvělá temná hudba a dva hlavní hrdinové. Né, že by to byli extra herci, ale na to, že to jsou neznámý ksichty a hrajou dva pomalu pubertální kluky nasazený do války, mají koule na rozdávání! Navíc body i za to, že se o 1.světové válce točí trháky pomálu a tenhle jí předložil parádně! 75%

Velká přestřelka (1967)

Občas si život proložit něčím starým dobrým kvalitním pistolnickým z divokýho západu, není vůbec na škodu. Kor když to chytnete v bedně, při dobré večeři a bez reklam. Jako odreagovačka prošpikovaná horkem, potem, pískem a provoňená střelným prachem, značka ideál. 60%

Ad Astra (2019)

Tak i mistr Pitt se občas může seknout a nasoukat se do projektu se značkou NUDA! Ty dvě hodiny byly opravdu nekonečný, včetně mýho modlení, pro konec filmu. Vůbec nic jsem od toho nečekal a kupodivu se to tentokrát nevyplatilo... Rozhodně po všech těch Interstellarech, Gravitacích, Marťanech a jiných scifáren let posledních, je tenhle kousek ten nejslabší. A to má paradoxně Ad Astra nejkvalitnějšího herce v hlavní roli... 40%

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Česká nostalgická klasika, která nám dá trochu i přičichnout k tolik již neviditelným cirkusům. Luba Lipský zde válí a přesně tahle postava šaška je mu šitá na tělo. Další plusový body medvědů s cibulí jsou i v obsazení velkých hereckých osobností. Sovák, Kopecký, Filipovský, Libíček atd... Jak píšu, prostě klasika. 60%

Manchurianský kandidát (2004)

Ou, tady jsem malinko přestřelil. Vytipovaná movie s Denzelem tentokráte absolutně nezabodovala, páč takhle k smrti jsem se dlouho nenudil! Hluchý místa a dlouhatánský pasáže jsou doménou Mandžuskýho kandidáta a opravdu suprově poslouží jako kulisa ke spánku diváka. Kladně hodnotím Lieva, ten si takovou větší roli určitě už zasloužil! Bohužel, že zrovna v tomhle filmu... 40%