Velvet Buzzsaw (2019)

No, celkem zajímavě a netradičně nám Gilroy filmek naservíroval. Obrazy a umění zla vyloženě na podnose. Obsazení na jedničku. Jake opět jako bukvice po několika letech stále ve formě. To jak si zlo počíhalo na jednotlivce bylo fascinující a některý smrti byly k sežrání. Mě osobně se nejvíc líbila ta Toni Collettové, kdy se s utrženou rukou v louži svojí krve stala uprostřed expozice její součástí, což si mysleli teda návštěvníci výstavy. Brrrr. Chodit kolem mrtvoly a stopama roztahovat všude okolo její krev, to byla libůstka. Jo, spokojenost. 70%

Dokonalá lež (2019)

Celou dobu se dalo předvídat a očekávat, to co přišlo, jen si počkat na to, jak se k tomu dopracujeme. Přesně tyhle filmy s jakýmsi závěrečným wow efektem se drtivě točily již v minulým století, proto dnes zřejmě tyto kousky nemůžou už ničím překvapit. Nejvíc slušivý na téhle lži bylo obsazení hlavního dua herců v pokročilým věku, kterým to šlo náramně. A právě za Helen a Iana ty čtyři musím bouchnout! 70%

Táta lump (1993)

Paťase je škoda. Asi ani né tolik jako herce, ale určitě jako charismatickýho borce s obrovitánským zlatým srdcem. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na jeho taneční dovednosti. Nicméně jestli natočil za svůj život krom Ducha, Bodu zlomu a Hříšnýho tance ještě něco za chválihodnej počin, měl by se zmínit třeba Táta lump. I když jde o obyčej, určitě na Swayzeho kvalitu herectví je to bomba. 55%

Rodiče na tahu (2019)

Hrozná slátanina! Nerozumím tomu, že si dva solidní vostřílení herci střihnou na starý kolena takovou kokotinu. Pozitivní na filmu je to, že funguje geniálně jako zfilmovaná ukolébavka, páč u mě to šlapalo na jedničku s hvězdičkou! 35%

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Muž vážných rolí a světoznámých devadesátkových thrillerů dokáže občas i vykouzlit divákům smajl na obličeji. Naprosto obyčejná komedie s naprosto obyčejným příběhem, nicméně má to svoje kouzlo. Pro pohodovej proleženej večír před bednou, solidní volba. 60%

Králíček Jojo (2019)

Omlouvám se bráchovi! Druh tohoto humoru jde absolutně mimo mě! Nebylo to hrozný, naopak ani nic ke zopakování. Pár úsměvných momentů a Sam Rockwell mi zachraňujou průměrnou známku. Komedií bych tenhle příběh o malým náckovi Džodžovi rozhodně nenazýval, protože mě zrovna v tomhle žánru šíleně zklamal... 50%

Gangster Ka: Afričan (2015)

Dvojka, která jede pořád ve svým tempíčku z předešlýho dílu, ovšem už je to určitě trochu slabší odvárek. Opět musím vyzdvyhnout výkon Bjelace! Ten chlap mě baví a vyprávění příběhu díky jeho přízvuku a barvě hlasu má svoje kouzlo. Úžasná vsuvka je ta s tím byznysem s hajzlpapírem. Na českou kinematografii jde o skvělej dvoudílnej počin, kterej má hlavu a patu. Hynek si tím řekl o větší pozornost, páč hereckej potenciál v něm určitě je! 70%

Spása (2014)

K tomuhle westernu hodně jednoduše a stručně. Kolujou zde hluboký emoce, ve vzduchu víří brutálně nenávist a touha po pomstě. O syrovost není nouze a fakt se s tím Mikkelsen nesere! Navíc slušivá ozdobička v podání Green, která to utáhla famózně i beze slov! Dávám silný čtyři a to jen z toho důvodu, že Polar s Madsem byl o kousíček lepší! Jo, tam byly i kozy :) 85%

Dolittle (2020)

Jako dospělej člověk novýho Dolittla zřejmě dvakrát neocení. Navíc ta omáčka okolo vzniku filmu tomu samozřejmě moc neprospívá. Na druhou stranu se možná najde to mladší, dětský publikum a to si nad touhle zvířecí fantazírnou třeba i smlsne. Mazlíčci nevypadali vůbec zle a Downey to taky celkem zvládl v suchým triku. Nehanil bych to do ztracena. Průměrná záležitost! 60%

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

One man show mr. Kopecký! Ano, Miloš byl obrovskou osobností hereckýho světa! Určitě se řadí do nejvyšších pater našich herců a coby člověk cholerik - plnej výbuchů je na samé špici topky! Tahle nesmrtelná zábavná story s dědečkem panem Peškem, role Miloše vystuhuje v podstatě i v jeho reálným životě. Asi to s ním nebylo jednoduchý. Každopádně já tyhle typy lidí můžu a rád se nad tím pousměju, stejně jako u téhle československé komedie! 70%