Cyborg (1989)

Jako malej klučík jsem ze Cyborga měl respekt jako kráva! Vincent Klyn se svojí partičkou mě pěkně naháněli husinu po těle! Van Dammovi jsme tenkrát vůbec nezáviděl. Supr scénka byla v rozestavěný budově... Tam se mezi sloupama děly věci. Jean byl ve famózní formě, film bohužel nikoliv. Dnes bych to asi už nedal, nicméně cena za nostalgii je na místě! 50%

Vyproštění (2020)

Pro můj komentář s pořadovým číslem 1000, jsem si nemohl vybrat lepší film roku 2020. Symbolicky Extraction! Netflix nám předhodil hnedka z jedničky dabovanou dobrotu lahodící oku fanouška akčních flákot a bijáků! Je to nasáklý béčkem, akcí, dynamikou, kamera je velice slušivá, některý pasáže z pohledu za hlavním hrdinou jsou k sežrání. Navíc Chris je bourák a skvěle se na novodobýho hrdinu a náhradní kopii našich akčních velikánů ze závěru minulýho století hodí! Je nekompromisní, bum prásk do palice a jde se dál, žádný sraní! Opravdu nechápu, co by akční fanoušek chtěl dnes ještě víc! Jsem rád, že mi ke spokojenosti stačí málo. A kdyby takovýho mála bylo víc, beru ho plnejma! 90%

Krajina střelců (2003)

Takovýho dobytka, co se stará o dobytek by bral do kravína asi každej! Kevin je prostě pan herec a je vidět, že devadesátky a přes dvouhodinový westerny mu šly k tělu, stejně jako moderní buchty dané doby! Charisma má na rozdávání a to nemusí nic dělat. Jenže tady mu ještě parádně sekunduje stará páka Robert Duvallů, kterej je vůdce jak se patří. Nekompromisní, navíc s vášní pomsty! Když má člověk chuť zavzpomínat na jedny z nejlepších Costnerovek, Krajina střelců je dobrou volbou. Já chuť měl velikou! 75%

Operace Brothers (2019)

Celkem netradiční úloha a postava pro Evanse, nicméně kuráž má na rozdávání a koule z ocele! Úplně jinej frajer, než jak jsme na něj zvyklý, coby slaďouška v kombinéze s Áčkem. V podstatě celej jeho tým byl fajn a kamufláž ohledně záchrany uprchlíků s hotelem, kterej nakonec šlapal na stoprocent i včetně skutečných turistů, byla luxusní. Nejlepší na tom je, že je tahle story podložená skutečností, což nám na konci filmu ostatně dokazujou i autentický videa a fotky. Sice o prsa, ale za tohle si ti kluci izraelský tu čtvrtou zaslouží! 70%

Muži v černém 3 (2012)

Moje vzpomínka k filmu se váže na krásnej rok prochozenej s mojí budoucí manželkou! To bylo naše, myslím třetí rande v kině. No ke trojce Mužů v černým... Peckáááá! Zase se tomu dala šmrncovní story, kvalitní herci (Brolin jak kdyby z prdelky Lee Jonesovi vyskočil) a hlavně ultra hustokrutopřísnej záporák! Myslím si, že o level vejš než dvojka. Navíc koncovka trojky byla skvělá! Spokojenost! 75%

Muži v černém 2 (2002)

Tady už se oproti jedničce snaží Sonnenfeld krapet přidávat víc všeho. V tom právě možná naráží kosa na kámen. Jinak je to jak přes kopírák celá jednička. Takže supr svižná zábava, se supr hercema a supr mimozemšťanama, zabalená do supr hodinky a půl! Co víc si přát? Snad už jen skvělou záporačku v podání přísné, přesto sympatické Flynn Boylové. 60%

Muži v černém (1997)

Berry Sonnenfeld dosáhl tímto počinem vrcholu svojí režisérské kariéry. Ovšem, počinem, kterej nasadil akčním sci-fi komediím laťku šíleně vysoko! Je to svižný, rychlý, zábavný, se skvělou časovou stopou, navíc velice originální! Asi nemohl dopadnout ani líp výběr herců/agentů do hlavních rolí, protože ta souhra Tommyho a Willa byla naprosto dokonalá. Černá/bílá, svět plnej mimozemšťanů, k tomu pecka v podobě mazání paměti... Prostě ten film nemá chybu. 80%

S nasazením života (1993)

Opět se budu opakovat, ale ta devadesátková kvalita, která je nádherně cejtit z téhle flákoty, je k nezaplacení! Přes to, že se jedná o průměrnej thriller, záporák ho staví o level vejš! Ano, Malkovich hraje famózně, je extra šílenej, nekompromisní a dá se zaškatulkovat mezi nejlepší psychozáporáky, třeba hned vedle Spaceyho ze Sedmičky. Díky němu dávám čtvrtou a 70%

Knight Rider (1982) (seriál)

Kdo by mohl zapomenout na legendární kadeře Majkla... Navíc K.I.T.T.a jsme už jako kluci školkou povinní zbožňovali a snili jsme si, že jednou takový žihadlo budeme mít zabořený v garáži. K tomu ta jedinečná znělka seriálu, jenž nás denně volala k bedně. Teď se mi dokonce přehrává ve škebli. 60%

Chalupáři (1975) (seriál)

Pan Sovák a jeho ikonická legendární postava morouse a mrzouta Evžena Humla! Pepa Kemr alias Bohouš Císař je do páru to pravý Višňový, Třešňový i ořechový! V podstatě celej seriál doprovází úžasní herci - zeťák Vinklář, předseda JZD Větrovec, autobusák Menšík, děva Bohdalová atd... Do toho nesmrtelnej úvodní song od Waldy "když máš v chalupě orchestrion". Jestli mám vyštípnout super seriál z dob Československa, nemám lepší lidovku, než tyhle nesmrtený Chalupáře! 90%